adikpl1

Pronar szykuje się do ofensywy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
swat24    64

No jak brutto to już nie są takie złe te ceny tych Pronarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

faktycznie ceny nie takie wysokie jak na taka moc, tylko ciekawe jak bedzie z ich eksploatacja. Nowo wprowadzone modele pewnie za jakis czas beda miały wprowadzane poprawki i ulepszenia, na ktore nie zwrocono odrazu uwagi


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronarek82a    1

Ja tam myśle ze pronary pierwszej seri sa najlepsze!!! A te już nowe to szajas zapewne. Tak jak porównac Pronara 96r a 04r. Wiadomo co jest lepsze!!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Pronarek w 96roku to Pronar zajmował się składaniem ciągników MTZ, a nie swoimi koncepcjami ;)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trafik    0
Ja tam myśle ze pronary pierwszej seri sa najlepsze!!! A te już nowe to szajas zapewne. Tak jak porównac Pronara 96r a 04r. Wiadomo co jest lepsze!!! ;)

 

Ja osobiście na pewno wybrał bym tego z 2004r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekbee    2

przypuszaczam że wszystkie modele od ZEFIRa w dół będą się sprzedawać ze względu na cenę i zakres użyteczności. będą te modele kupywać rolnicy, którzy chcą miec nowy tańszy sprzęt i nie wykraczają powyżej 100-120 ha (również jako ciągniki pomocnicze). uważam że ciągniki serii P6 i P9 będą sprzedawane w znikomych ilościach, ponieważ klienci na ciągniki o takiej mocy to zazwyczaj rolnicy którzy posiadają często grubo ponad 150 ha i już dawno zainwestowali w zachodni sprzęt i bez obrazy- nie będą się cofać kupując (tak naprawdę rzecz biorąc niesprawdzonego) pronara serii P6 i P9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronarek82a    1

Nikt nie będzie kupywac tego szajsu. Jeszcze 120km to tam można kupic. Ale nie 260km jak sie zepsuje na polu to odrazu po dźwig dzwonić i na złom ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

To że twój sie trafił złomem albo nie umiesz go normalnie eksploatowć to nie gadaj że to złom, bo silnik deutza i inne podzespoły znanych firm. Jakoś inni chwalą Pronary. Daj do sprawdzenia swój ciągnik, ja na swojego nie narzekam, ciągnie pług 5X40 i na 5 na żółwiu na głębokość 30cm


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekbee    2
Daj do sprawdzenia swój ciągnik, ja na swojego nie narzekam, ciągnie pług 5X40 i na 5 na żółwiu na głębokość 30cm

 

to Ty sobie chyba sobie N2O zamontowałeś do tego pronara i paletę cegieł na przód dorzuciłeś (chyba że pług półzawieszany) jak potrafisz nim takie rzecz wyczyniać. albo pracujesz na V-VI klasie. to jaki tunning zastosowałeś? podaj mi jak możesz szerokość orki, jej głębokość oraz średnią klasę ziemi bo w te bajki to nie wierzę. określenie ''orka'' jest bardzo względne...

 

 

To że twój sie trafił złomem albo nie umiesz go normalnie eksploatowć to nie gadaj że to złom, bo silnik deutza i inne podzespoły znanych firm. Jakoś inni chwalą Pronary.

 

nie tyle ważne są elementy co ich dopracowanie, zespolenie i współgranie. ja u siebie w garażu tez wstawię silnik mercedesa do poloneza ale jaka będzie tego jakośc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

plug to 5x35, ziemia ladna, ale nie ciezka w uprawie. glebokosci dokladnie nie da sie ocenic, ale dosc gleboko. plug widac ze musi byc dobrze wyregulowany, do tego odkadnie cylindryczne - calosc nie stawia duzych oporow. pronar dobrze sobie radzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2
To że twój sie trafił złomem albo nie umiesz go normalnie eksploatowć to nie gadaj że to złom, bo silnik deutza i inne podzespoły znanych firm. Jakoś inni chwalą Pronary. Daj do sprawdzenia swój ciągnik, ja na swojego nie narzekam, ciągnie pług 5X40 i na 5 na żółwiu na głębokość 30cm

tak tak, chyba 4x40 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179
Jak dobrze uprawione pole to lekko ciągać. Niech po rżysku pociągnie.

Po buraczysku też tak samo idzie a tam jest zjeżdżone kombajną ślad koło śladu i jak liście się zabiera to też się zjeździ i z jednego na 2 koniec z burakami przyczepą się zjeździ i idzie tak samo jak tutaj ;)

 

tak tak, chyba 4x40 :D

Widziałeś jaki pług ciągam?? Jak nie do się nie wypowiadaj w taki sposób


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekbee    2

no to nogi mi się ugieły ;) cuda się dzieja :D to ja do mojego masseya V6 110KM muszę kupic sobie

 

http://www.korbanek.pl/domhandlowy/ws/pl/l.../eurotitan.html ,

 

bo widoczne ten mój pług to za mały jest :)

 

http://www.korbanek.pl/domhandlowy/ws/pl/u...e/ibis_lls.html

 

do tego sprzetu co ja mam......

 

przepraszam, emocje mnie poniosły... a teraz moje zdanie...

 

każdy pług da się ustawić i myślałem początkowo że kolega orze na 2,5m ale jak bierze w zagon 2 to się zgodzę ale...

 

... to jest taki sam przykład jak ktoś pracuje C-330 z pługiem trzyskibowym lub Z 7211 z czteroskibem grudziądzkim, jak sa sprzyjające warunki to ''hasa'' spoko ale jak ''beton'' na polu to ciągnik po tyłku dostaje i pług wyskakuje... także drodzy państwo- cudów nie ma i jak nie ma na 45 cm odkładnicę minimum 30 KM to nie robota...

wiem coś na ten temat bo pracowałem MTZ z czteroskibem grudziądzkim (brałem w zagon równiez 2 metry) i to nie była miód praca...

 

 

przymierzam się teraz do zakupu 5-skiby obrót z pakomatem i biorę do niego minimum 240 KM bo wtedy maszyna sie nie męczy [ i człowiek :) ], mniej się sprzęt zuzywa i jest mniejsze spalanie ON...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Ja oram tym pługiem na 2 metry, spalanie to powyżej 10 l na ha nie weźmie a ha zaoram w ciągu 50-55 min


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas111    0

ale ten 265 km i 180k to juz przesaada kto je kupi za taka cene


Ursus C-360 / Mtz 82 / Zetor 7340 / Ursus 1224

Moja Stajnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jak euro bedzie sie utrzymywalo na takim poziomie, to chyba znajda sie chetni. ma ktos aktualne ceny tych najwiekszych modeli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

P9 tzn 8140 (265km) na allegro jest wystawiony 370 tys netto, a P6 7150 (180km) 309 tys netto, cena troche duża :D


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

Ceny? Proszę bardzo, nawet na Allegro możne je trafić:

Pronar P9 (nie wiem czemu tam niżej wpisał 195 koni...) za 370 kawałków (netto oczywiście)

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B50534

 

Ale najlepsze jest to, że DF Agrotron (co prawda słabszy bo niby tylko 244KM, ale to mniej więcej ta sama klasa, ciężko będzie zauważyć różnicę 21 koni...) jest do 'wyrwania' za 399 tyś netto (tak na marginesie, do tej firmy mam całkiem blisko...).

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B118219

 

Gdybym miał wybierać to wolałbym dopłacić te niecałe trzy dychy do DF-a, bo na tym poziomie cenowym to nie różnica, a zawsze to jest marka. Przy ewentualnej odsprzedaży będzie się liczyć, że to Deutz, a nie 'jakiś tam' Pronar.

Fakt, oni je robią na zachodnich podzespołach, więc niby to to samo, no ale jednak wciąż nie wiadomo na przykład czy będzie na nie 'wzięcie' i jak długo utrzymają się one w ofercie...


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj