Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa simpa Z224 urwane widły

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share arex

arex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 26 lipiec 2010 - 18:50

Prasa simpa Z224 urwane widły Przy bolowaniu siana w prasie sipma z224 urwały się widły. Czy ktoś wie jaka jest możliwa przyczyna tego i ewentualnie jak to naprawiać?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa simpa Z224 urwane widły Dzisiaj, 09:52
  •  

#2 Share pawel89

pawel89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 26 lipiec 2010 - 19:27

Prasa simpa Z224 urwane widły witam... widły czyli iglice???? jeśli to iglice to masz problem z zgraniem szuflady z podajnikami(iglicami) sznurka trzeba kupić iglice i szukać przyczyny w podajniku... u mnie w prasie fahr jest taka blokada która nie da szufladzie uderzyć w iglice...a w Twoim przypadku szuflada połamała iglice...
gmhnbmbnm

#3 Share jozin

jozin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, Motoryzacja.

Napisany 26 lipiec 2010 - 19:28

Prasa simpa Z224 urwane widły a czy przypadkiem nie walną w nie młot mógł się zapłon przestawić albo łańcuch jest już wyrobiony i za luźny

#4 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 26 lipiec 2010 - 19:38

Prasa simpa Z224 urwane widły zależy jak się urwały, może zwykłe zmęczenie materiału??

#5 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 26 lipiec 2010 - 20:13

Prasa simpa Z224 urwane widły Od zmeczenia sie nie zegną. No pewnie że tłok łańcuch przestaw tylko nei pamietam w którą strone to było ale o 2 ogniwa max i sprawdź. Igły muszą ruszać tak w połowie tych nosków co są na tłoku czyli jak tłok podjedzie nad igły z przodu ma trakie noski na dole to w połowie tych nosków powinny sie ruszyć :)
Mój Wladimirec podbija świat

#6 Share arex

arex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 27 lipiec 2010 - 13:41

Prasa simpa Z224 urwane widły chodzi o igły te spod spodu w kształcie półksiężyca

#7 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów

Napisany 27 lipiec 2010 - 14:48

Prasa simpa Z224 urwane widły to w końcu widły (co podają słomę do komory prasowania)...igły (co nawlekają sznurek)?? czy jak?? bo to różnica,
półksiężyca?? to mogą być równie dobrze przytrzymywacze pod aparatami

#8 Share arex

arex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 27 lipiec 2010 - 15:19

Prasa simpa Z224 urwane widły Igły, które nawlekają sznurek...

#9 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 27 lipiec 2010 - 17:00

Prasa simpa Z224 urwane widły O może mi ktoś pomoże też u mnie w idetycznej Sipmie z224 jak prasuje kończyne albo siano z kończyno prasa puszcza często bele nie wiąże ich tylko sznurek rwie a w sianie bez kończyny nie ma problemu tylko w kończynie tak jest może ktoś wie dlaczego tak jest ? :D
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów

Napisany 27 lipiec 2010 - 17:22

Prasa simpa Z224 urwane widły do @gago po 1 za mocno ściśnięte bele, po 2 może trochę słabo wysuszone, kończyna ma to do siebie

co do igieł, to może walnęła "zapadka" co załącza aparaty i igły nie wróciły przed następnym cyklem, po 2 mogło coś wejść w wycięcia na tłoku którymi idą igły w czasie nawlekania, poluzowane igły, itd
zakładam, że rozrząd jest OK

#11 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 27 lipiec 2010 - 18:41

Prasa simpa Z224 urwane widły Arex zobacz na klapie tej którą otwiera się by zmienic kłębek sznurka jest naklejka masz tam narysowany cały cykl pracy tj. tłok , igły i jak powinno to byc ustawione poszczególnie dla różnych modeli pras sipmy (podane w mm) sprawdz czy wymiary zgadzają się z wymiarami ustawionymi w twojej prasie jesli wszystko jest ok to wymien tylko kołek scinany/utwardzana sruba na cięgle bezpiecznika , załóż nowe igły i ustaw tak zeby nigdzie nie ocierały (jedynie o aparat mogą leciutko) i śmiało jedz w pole ale najpierw dla bezpieczenstwa przekrec kołem prasy recznie i włącz cykl wiązania - unikniesz połamania igieł przy ewentualnym złym ustawieniu :D mogło byc tak ze "zapłon" jest ok a poprostu na drodze iglicom stanęła gałąż lub jakies obce ciało i scieło bezpiecznik -> przy nastepnym uderzeniu tłok pchnął porcję siana i zgieło igły .

gago spróbuj poluzowac korby ze sprezynami jak mówi mój przedmówca , jesli to nic nie da to prawdopodobnie twoja praca jest juz nieco zuzyta :D - na jakim sznurku prasujesz ? jak na cienkim to spróbuj załozyc grubszy 2500 TEX typu np. Atlas .

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#12 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 27 lipiec 2010 - 19:39

Prasa simpa Z224 urwane widły @ pawlus224 prasuje na Atlasie 400 to ten grubszy bo nawet w ksiązce od prasy jest on zalecany ten grubszy, kiedyś jak spróbowałem cienkim prasować to wogóle nic nie szło.
Kurde niby suche było jak prasowałem i bele nie były cięzkie sam nie wiem może to coś już z aparatami . Ale dziękuje za pomoc koledzy. a prasa jest z 1991 roku i już swoje wysłuzyła więc może pora na większy remąt jest .
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#13 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 27 lipiec 2010 - 20:25

Prasa simpa Z224 urwane widły To masz po prostu aparaty źle wyregulowane. Moja idzie nawet na sznurku od rolującej nie puści żadnego. I tobie jeszcze rwie i nei wiąze. Cos nie tak jest. Musisz zobaczyć na tą klapie gdzie sznurek jest od środka są naklejki i tam namalowane co regulować gdy sznurek ma supeł z tej strony a z drugiej nie i na odwrót
Mój Wladimirec podbija świat

#14 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 27 lipiec 2010 - 20:33

Prasa simpa Z224 urwane widły Gago tak wytłumaczyc na sucho to trudno :D spróbuj tak jak czesio radzi podpatrzec cos na naklejce ...
na atlasie powinna chodzic :D a zciąga Ci supły z supłacza od razu po zawiązaniu czy jest ciężko ?
na prawidłowosc wiązania składają się nawet takie błachostki jak ostrość noża tłoka i stan rolek :D spróbuj tez podostrzyc nozyki przy dzwigniach nozowych - to taki trójkącik na dwie srubki (kluczyk 8) przy tej dzwigni która zrzuca supeł po zawiązaniu , sprawdz przy okazji czy dzwignia z wyczuwalnym oporem zachacza o supłacz ...

#15 Share arex

arex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 28 lipiec 2010 - 09:59

Prasa simpa Z224 urwane widły pawlus224 zrobiłem tak i wydaje się być ok... dzięki za pomoc.

#16 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 28 lipiec 2010 - 17:48

Prasa simpa Z224 urwane widły Nie ma za co :D jak coś (odpukac) byłoby jeszcze nie tak to pisz :D

P.S. Czesiu kiedy opublikujesz swoją instrukcję do ustawiania prasy ?

#17 Share arex

arex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 02 sierpień 2010 - 17:25

Prasa simpa Z224 urwane widły Jeśli ktoś mógłby mi jeszcze pomóc to mam takie pytanie, mianowicie przy bolowaniu słomy prasa wiąże, a jak już zwiąże urywa sznurek z jednej strony. Co to może być proszę o pomoc....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share andrzej7406

andrzej7406

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 22:28

Prasa simpa Z224 urwane widły Kupilem prase z 224 .Prasowala super do momentu, kiedy przy prasowaniu wilgotnego siana wygiela sie jedna z iglic; kupilem nowa i w suchej slomie bylo podobnie. W czym tkwi problem? Proszę o pomoc ;)