Power

Bizon Z056 Super-Problemy z podnoszeniem hedera

Polecane posty

Power    1

Serdecznie witam.

 

Niestety musze poradzic sie Was. Otoz niemoge opuscic/podniesc gardziel w kombajnie :) Stalo sie tak juz pod koniec zeszlego sezonu. Nie bylo czasu kiedy tym sie zajac .... I oczywiscie nadszedl czas kiedy zaczalem naprawiac na ostatnia chwile ... i d*pa :)

Silowniki odlaczylem calkowicie z ukladu.... odpowietrzylem... itd lecz ani drgnie gardziel.

Nie mam narazie zielonego pojecia co moge zrobic dalej ... jezeli ktos wie jaka jest przyczyna badz domysla sie prosze o podpowiedz. Dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gani43    0

moze siadla pompa od hydrauliki. albo masz maly stan oleju chodz w to watpie;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

odkręć cztery śrubki na śrubokręt płaski w tej sekcji rozdzielacza od gardzieli i sprawdź czy rozdzielacz sie nie wykręcił tam w środku jeszcze jedna przyczyna to zatkany dławik który moze być na rurce co wchodzi do rozdzielacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

ale napisz precyzyjniej, czy gardziel podniosłeś do góry i tak zostało, czy opuściłeś i nie możesz podnieść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Power    1

Gardziel podniusl sie na maxa do gory i tak zostal nie szlo go opuscic, wrzucilismy heder na kombajn no i wszystko chodzi z opoznieniem. Ale juz wiem jaka jest przyczyna , wiec po zniwach trzeba bedzie to zrobic.

Dzieki

Temat do zamkniecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

To może napisz co to za przyczyna, bo gdy kiedyś któremuś z nas stanie się podobnie to będziemy wiedzieli jaka może być prawdopodobna przyczyna.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

Witam

Posiadam bizona z056 super. Ostatnio zaczeło mi sie dziac cos takiego:

Wyjade kosic kosze tak z 20min. chce podniesc heder a tu idzie tylko jakies 40cm nad ziemie. Jak go zgasze i poczekam tak z 10 min to wszystko jest ok. Potem znowu pokosze 20 min i tak w kółko. Co to może być? To raczej tak nagle sie stało.

Z góry dzieki :D


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

Racja. Póki olej jest chłodny i gęsty to ci podnosi ładnie. A jak się rozgrzeje, to staje się rzadszy i nie ma już tej wydajności.


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

Nie, dzwignie nie twardnieja. Oleju jest dobrze. A czy czasami to nie wina pompy hydraulicznej? Chociaz watpie bo to stało sie tak nagle, wrociłem wieczorem z pola rano odpalam i kosze i juz nie dzwiga


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Wina może być kostki z zaworem która znajduje się pod pomostem z prawej strony obok rozdzielacza dwusekcyjnego.Taki problem miał sąsiad wymienili pompe filtry nowy olej i nic,10min cięcia i koniec.Dopiero ten zawór i było Ok koszt 2 lat temu 240 zł. Ale prosze się tym nie sugierować bo rozkręcenie tego zaworu jest niwskazane bo on jest ustawiany na zegar.POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenekbizon    6

zużyta pompa przytkane zawory rułki itp pasek mało napięty możne się zagrzać pasek a obciążenia dostanie i niepodnosci ślizga mało oleju jaki olej itp :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adriano1232    0

A kiedy ostatnio wymieniałeś filtr od hydrauliki??? Jeżeli wcale albo parę sezonów temu to proponuję sprawdzić czy czasem nie masz go zapchanego.


Adi1232

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

Fitr wymieniłem przed sezonem. Wczoraj ja ze znajomym złapalismy za heder trzeci kolega naciskał wajche. Podniosł heder troche i stanął wiec go złapalismy i z nasza pomoca podniosł do końca. To bedzie chyba pompa hydrauliki. Tylko problem w tym ze ja mam troche nietypowa i gosc w sklepie powiedział ze trzeba sprowadzic co zajmie 5-6 dni. Aha reszta hydrauliki działa bez zarzutu


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adriano1232    0

Zanim wymienisz tą pompę zobacz czy masz dobrze ustawiony zawór regulacji ciśnienia na rozdzielaczu, kiedyś miałem w rekordzie podobny problem hydraulika strasznie powoli mi chodziła wstawiłem nową pompę i nic co się okazało za małe ciśnienie miałem na rozdzielaczu. Nie pamiętam jakie powinien mieć ciśnienie bo pomiar i regulację robił mi mechanik.


Adi1232

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

Ok jutro skocze po dobrego mecheca od hydruliki i moze mi to ustawi. :)


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekkk    8

Tez mialem podobny problem w swojm kilka lat temu. Sprawe zalatwilem wymieniajac rozdzielacz. Koledze tez slabo podnosil, i po wymianie podnosi super. W rozdzielaczach po kilku latach pracy powstaja przecieki wewneczne i to jest glowna przyczyna slabego podnoszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Power    1

poczekajcie jeszcze troche a napewno powiem Wam jaka byla przyczyna, puki co robilem hydraulike bo olej uciakal pompa :) 20 litrow dziennie musialem lac. teraz jest ok tylko ten gardzile zostal ale nie mam czasu chodzi puki co.... , najprawdopodobniej dlawik pier***li :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon zo56 jak zwiększyc jego wydajność ja jestem troche magik  wiem to i owoo bizonie wiem wszystko tylko jak zwieszyć jego wydajność wiecię piszczie 
    • Przez SebastianPycia
      Witam. Dzisiaj zauważyłem że w miejscu zaznaczonym na biało na zdjęciu lecą iskry podczas pracy młocarni i hedera, a tam gdzie na niebiesko zaznaczone, tylko po drugiej stronie to koło pąsowe jest strasznie gorące. Do tego było czuć jakby dym palącej się trawy. Po zgaszeniu bizonka z gardła zaczęło się lekko dymić. Czy to łożysko czy może coś innego??


    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj