Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kazlab1    1

witam, dostałem decyzje na MR.Myslałem na tym żeby wydzierżawić ziemię, ale uznałem że będąc właścicielem mogę sie starać choćby o kredyt na młodego rolnika. CZy darowizna jest droga? chodzi mi o opłaty (łącznie 20 ha do przekazania)i co załatwiać najpierw krus czy nr gosodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak ciągniki Case są bardzo dobre ale jak pewnie niewielu z was wie nie mają one wymiennych tuleji tłokowych więc za kilka lub kilkanaście lat trzeba bedzie wymieniać cały blok silnika a to już nie będzie tanie. Więc warto się dobrze zastanowić zanim coś kupimy. No i dotyczy to zarówno New Hollanda bo jak każdy wie wychodzą one z jednej fabryki. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Wacek czemu od razu bierzesz pod uwagę zawodówkę, idź do technikum, to tylko 1 rok dłużej a zdasz sobie maturę.

Chociaż spróbuj, jak nie bedziesz dawał rady w technikum to zawsze możesz się przenieść do zawodówki, a odwrotnie to już bardzo trudno będzie.

 

Ja biore po uwage tylko technikum, ale pytałem w imieniu kolegi, ktory sobie narobił problemów w szkole, bo nie chodził jak robili kiszonke, siali i orali i teraz mial straszny problem pozaliczać przedmoity, uznał ze lepiej bedzie na luzie chodzic do zawodówki i zdac cały rok, bo znow na wiosne nie bedzie chodzic do szkoły.


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

no panowie dzisiaj jest 21 ciekawe jak z rentami bedzie narazie cisza na stronie ale juz powinni cos wiedziec:)


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam na mysli szkole zawodowa o profilu mechanik i operator maszyn rolniczych, sa jakies szanse ?

 

 

Tak właśnie jestem po szkole zawodowej o profilu mechanik i operator maszyn rolniczych i przyznali mi decyzje w sprawie MR.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel321654    0

no panowie dzisiaj jest 21 ciekawe jak z rentami bedzie narazie cisza na stronie ale juz powinni cos wiedziec:)

 

kolego przecież dzisiaj 20 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

kolego przecież dzisiaj 20 :D

ale jaja :D:) nie wiem jak ja to sprawdzalem :lol:


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

pytanie do MR którzy będą kupować maszyny używane nie starsze niż 5lat, jakie dokumenty potrzeba przy dokonaniu transakcje by wystarczyły do rozliczenia się z arimr? bo przy zakupie nowych to wiadomo , napisali na stronie ,ale przy używanych to nie napisali bodż się nie doczytałem, lub napisali tak że nie da się zrozumieć?????????????????///

 

a co do RS pewnie ogłoszą na stronie arimr, ale nie kto się załapał, tylko kiedy będzie następny termin ogłoszenia, nie żartuję , to by chyba przesadzili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul190    0

paul190 - nie wypełniałam tabel 3.4 i 3.5 ponieważ założylam, że corocznie będe utrzymywać tą samą ilość zwierząt i corocznie na sprzedaż będe przeznaczać tyle samo sztuk jałowek i tyle samo sztuk byczków co w roku poprzednim. Nie bedzie zatem żadnych wahań w ilości zwierząt w ciągu roku i w latach kolejnych. Aby zachować ciągłość zwierzęta sprzedne będą zastępowane taką samą ilością nowych zakupionych zwierzat do dalszego odchowu . Ale dlaczego nie mogłam jednocześnie wskazać jałówek i byczków jako grup technologicznych z danego stada, które będą miały największy udział w sprzedaży? Skreślono mi byczki, zostawiono tylko jałówki :/ Żadnych innych zwierząt posiadać nie będe. Z góry dzięki za odp. :D

Właśnie po to są te tabele, (czyli 3.4 i 3.5) aby im, (czyli pracownikom ARiMR) dokładnie rozpisać, co będzie sprzedane, co kupione itp. Jeżeli nie będzie wahań, to będziesz miała proste liczenie. "Ale dlaczego nie mogłam jednocześnie wskazać jałówek i byczków, jako grup technologicznych z danego stada, które będą miały największy udział w sprzedaży? Skreślono mi byczki, zostawiono tylko jałówki" - nie mam pojęcia o co Ci lub im (ARiMR) chodzi. Dla Ciebie coś jest oczywiste, ale niestety wniosek masz tak wypełnić, aby było to oczywiste dla pracowników ARiMR. Podejrzewam, że razem policzyłaś byczki i jałówki i wpisałaś jedną wartość. Pisząc papiery żonie, założyłem dokładnie takie grupy zwierząt, jakie są wypunktowane w tabeli nr.6 (ESU) i nie mieliśmy żadnego problemu, ani poprawek. Jeżeli dostałaś informację z ARiMR, że coś masz źle w papierach, to w kopercie powinnaś dostać dane kontaktowe osoby prowadzącej wniosek w OR ARiMR. Dzwoń do niej śmiało - powinna Ci trochę pomóc, lub wytłumaczyć, o co im chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesia    0

a ja mam takie pytanie z innej beczki :D sami wypelnialiscie wnioski MR czy komus zleciliscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

a ja mam takie pytanie z innej beczki :D sami wypelnialiscie wnioski MR czy komus zleciliscie?

 

wypełniałem sam, ale najpierw pojechałem do zaprzyjażnionej pani z ODR, by mi zrobiła wniosek i biznes plan, ona się zapytała jakie mam wykształcenie, i powiedziała że szkoda mioch pieniędzy i że na stronie ARIMR jest instrukcja zarówno do wniosku jak i do biznesplanu, i dam sobie rade sam, wniosek robiłem 2 tygodnie najgorzej były tabela 2.2 (powierzchnia upraw w plonie głównym 2010 - 2017)i tabela 3.1 (wielkość i struktura stada)o to to była poezja, za nic nie mogłem pojąć jak to rozpisać, więc wpisałem strukturę stada, tak jak ja rozumiałem, pomyślałem że jak będzie żle to mi dadzą poprawki, o dziwo poprawki miałem ale nie z owymi tabelami, tylko takie tam pierdółki , decyzje mam pozytywną, więc ciesze się że 400zł za wykonanie wniosku mam w kieszeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja chciałem zapytać czy długo schodzi w agencji wtedy jak się zawozi wniosek o płatność-daje się dokumenty czy trzeba tam jeszcze coś wypełniać. podpisywać??? jak to jest??


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Długo wam się panowie zeszło z ubezpieczeniem jako rolnik w KRUS? Bo ja już ponad tydzień czekam, pani z Krusu powiedziała że bedzie dzwonić i jakoś nie dzwoni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

Dzisiaj dostałem wreszcie decyzje na TAK, zeszło się tylko pół roku, ale jednak jest :D

Przy takim tempie nowy traktor na prow dopiero za rok :)


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Widzisz Radzikus - nie ma się co załamywać tylko działać i cały czas do przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
punio    0

dzisiaj przyszła decyzja do mnie na MR a jutro chciala bym coś już zacząć załatwiać co najpierw zacząć .nie mam jeszcze ziemi na siebie ale mogę załatwiać już coś w krusie czy w agencji podpowiedcie coś

 

dzisiaj przyszła decyzja do mnie na MR a jutro chciala bym coś już zacząć załatwiać co mogę najpierw zacząć .nie mam jeszcze ziemi na siebie ale chcę załatwiać już coś w krusie czy w agencji podpowiedcie coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaWeL1995    1

Witam , mam takie pytanko czy jeżeli po gimnazjum pójdę do technikum na mechanika i później zrobię rolnika zaocznie to będę mógł przejąć gospodarstwo ? :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

Poszukaj sobie wykazu szkół jakie trzeba skończyć aby można było sie ubiegać o premie na MR z tego co mi sie wydaje to samo technik mechanik powinno Ci wystarczyć


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Witam , mam takie pytanko czy jeżeli po gimnazjum pójdę do technikum na mechanika i później zrobię rolnika zaocznie to będę mógł przejąć gospodarstwo ? ;)

 

Masz taką możliwość, brat skonczył Technikum zywienia a zrobił policealnie rolnika i bedzie przejmował gospodarke :unsure:


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

Witam, mam pytanie: czy jeśli będę miał maturę, czyli wykształcenie średnie, i może jeszcze do tego Technika ekonomistę, to czy wystarczy to do przejęcia gospodarstwa?

I jeszcze jedno: do uzyskania premii MR - cytat z rozporządzenia "wykształcenie średnie inne niż rolnicze i co najmniej 3– letni staż pracy w rolnictwie" czyli ubezpieczenie w KRUS, czy można przepisać gosp. i zobowiązać się do uzupełnienia wykształcenia czyli ubezp. w KRUSie przez 3 lata? Bo jeśli tak, to z maturą przepisuje gosp., w ciągu 3 lat opłacam KRUS i mam staż :unsure:

Można coś takiego zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

panowie i co widzial ktorys z was juz cos na temat RS??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cezary1232    1

Niestety technikum ekonomiczne nie daje wykształcenia rolniczego, niemożna też uzupełnić kwalifikacji przez opłacanie KRUS. Są szkoły w których można w ciągu 2 lat zdobyć wykształcenie rolnicze.

Gospodarstwo może jednak przejąć każdy nawet po podstawówce tylko w takim przypadku nie może korzystać z MR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Jedyna informacja do tej pory to że wypłaci ileś tam na ONW, o RS nic nie ma znowu się przeciągnie ?


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj