Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31598 odpowiedzi na ten temat

#1721 Share zbigniewPGR

zbigniewPGR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 15:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Śmieję się z nich, ponieważ posądzali mnie o założenie nowego konta o nazwie suzuki21l - żal mi ich. Nie liczy się ilość wypowiedzi lecz jakość! :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 00:40
  •  

#1722 Share przemo92

przemo92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 15:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) http://www.arimr.gov...MR_260309_a.pdf może to rozwieje wasze wątpliwości na temat wykształcenia.

#1723 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 16:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dobrze zbigniew, wszyscy Ci wierzymy:)
Jakosc, twoich postow, az oslepia moje oczy- zle sie czyta....
Tak zapytam skladales na MR?
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1724 Share niutekTM140

niutekTM140

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów
  • Zainteresowania:Jestem z KPK Kumurun Team

Napisany 23 listopad 2010 - 17:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czy ktoś już dostał kasę? nie chodzi mi o decyzje tylko o wpłatę na konto?

#1725 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 23 listopad 2010 - 17:25

Śmieję się z nich, ponieważ posądzali mnie o założenie nowego konta o nazwie suzuki21l - żal mi ich. Nie liczy się ilość wypowiedzi lecz jakość! :)

dobre, he

#1726 Share kawa

kawa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 17:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No ja też dziś dostałem decyzję, kuj-pom

#1727 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 17:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dobra już po co te bezsensowne posty
Każdy niech kieruje się własnym rozsądkiem ale jeśli samemu czegoś nie sprawdzimy to nie liczmy na wiedzę innych

ja miałem tak dziś u dilerów
dlatego jeśli samemu czegoś się nie sprawdzi to lepiej nie kombinować i robić czegoś na styk

a jeśli już tak sie znasz @zbigniewPGR na tym wszystkim to jedno pytanie

- osoba która ma średnie wykształcenie nie rolnicze i 3 letni staż pracy w rolnictwie musi uzupełniać wykształcenie
albo wykształcenie gimnazjalne i 5 letni staż pracy ????? czy jest to wymagane ??
pytam z ciekawości

#1728 Share paul190

paul190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 17:34

Czy jesli przyszły poprawki do Biznesplanu, mozna zmienic marke ciagnika nie zmieniajac mocy?

Jeśli masz poprawki w biznesplanie, to i tak cały drukujesz i możesz zmieniać. Gdy pisałem żonie papierki i byłem dowieźć braki, to spytałem czy można i nie było problemu. Sprawdziliśmy na szybko nasz biznesplan i gościówą z OR ARiMR i wyszły małe błędy, więc szybko do domu - poprawki naniosłem i przy okazji zmieniłem maszyny jakie chcemy zakupić.
Jeszcze jedno - gdy przeglądałem z gościówą dokumenty - spytałem jak należy określać maszyny. Stwierdziła, że nie trzeba podawać dokładnie - wystarczy je jakoś określić np: agregat 3m, rozsiewacz nawozów 600kg - i wystarcz, bo nie martwisz się czy kupisz z firmy X czy Y. A jeśli podałeś nazwę ciągnika, to lepiej zmień - to nie jest MGR aby opisywać szczegółowo inwestycje. To tyle co mogę pomóc - może ktoś jeszcze coś doda od siebie.

- osoba która ma średnie wykształcenie nie rolnicze i 3 letni staż pracy w rolnictwie musi uzupełniać wykształcenie
albo wykształcenie gimnazjalne i 5 letni staż pracy ????? czy jest to wymagane ??
pytam z ciekawości

Wg mnie to wystarczy. Rozpożądzenie czytałem w sierpniu i mogłem coś zapomnieć - ale tam była wzmianka że albo wykształcenie rolnicze albo tak jak napisałeś (jakaś szkoła +3 lub +5 lat KRUSU - w zależności od wykształcenia - zawodowe lub średnie).

#1729 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 23 listopad 2010 - 18:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) chłopaki, szczególnie ci którzy juz maja kase na koncie, mozecie podpowiedzieć jaka jest kolejnosc załatwiania spraw? po otrzymaniu decyzji

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#1730 Share gabrys

gabrys

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 18:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A ja mam średnie i ponad 4 lata w krus jako domownik i nic nie muszę uzupelniać liczy się to,że jestem w krusie ponad trzy lata.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1731 Share piotr6340

piotr6340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Zainteresowania:AF :)

Napisany 23 listopad 2010 - 18:23

chłopaki, szczególnie ci którzy juz maja kase na koncie, mozecie podpowiedzieć jaka jest kolejnosc załatwiania spraw? po otrzymaniu decyzji

Tak samo jak kolega napisał od czego najlepiej zacząć i jak jest z przepisywaniem chodowi i kwoty mlecznej

PS yacenty czemu się nie pochwaliłeś że będziesz w Agrobiznesie dziś :)
Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

#1732 Share zbigniewPGR

zbigniewPGR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 18:27

A ja mam średnie i ponad 4 lata w krus jako domownik i nic nie muszę uzupelniać liczy się to,że jestem w krusie ponad trzy lata.

Zgadza się! Masz rację, tak samo ma rację @lukaszz110, ale ja usilnie dyskutowałem z pyskaczami co nie zdali egzaminu i się mądrowali

@xsc poczytaj wczesniejsze moje posty w tym temacie to będziesz wiedział czy złożyłem wniosek na MR cy nie ...

#1733 Share kawa

kawa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 18:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) na początek najlepiej iść do notariusza bo tam najdłużej schodzi, on Ci dokładnie powie jakie trzeba zebrać dokumenty do przepisania ziemi.
Jacek już w telewizji, niedługo Sawickiego wygryzie :)

#1734 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 18:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) w większości przypadków i tak nie będzie zapewne premii jak rodzice nie dostaną renty ..... bo kto sobie weżmie na domownika 2 osoby kiedy oni chcą składki podnosić ...... więc macie jakieś konkretne info. co z tymi rentami się dzieje ... ?? czy jednak będą preferowani ci którzy oddają na młodego ? :)

#1735 Share piotr6340

piotr6340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 18:45

Zgadza się! Masz rację, tak samo ma rację @lukaszz110, ale ja usilnie dyskutowałem z pyskaczami co nie zdali egzaminu i się mądrowali

@xsc poczytaj wczesniejsze moje posty w tym temacie to będziesz wiedział czy złożyłem wniosek na MR cy nie ...

Jeszcze raz cie proszę pokaż mi gdzie pisze ze trzeba mieć ten egzamin i nie mów że się skapną po 3 latach i będzie musiał ktoś oddawać kasę jak podpisze umowę z ARiMR i nie będzie tam zobowiązań do uzupełnienia wykształcenia to potem mogą cmoknąć go w sam środek choć by się wszystko pozmieniało i trzeba by było mieć magistra rolnictwa .

@@1piotr1 Mam podobny problem sam nie wiem co robić bo decyzji do RS jeszcze nie ma coś ma być wywieszone 1 grudnia lista kto dostanie rentę . Ja jak się pytałem to ponoć w moim województwie odpadnie tylko z 6 wniosków a reszta dostanie miejmy takom nadzieje ale jak ci bardzo zależy i chcesz to zadzwoń do ARiMR i spytaj się podobno już mają wszystko policzone kto ile punktów ma i kto dostanie ale czekają aby młodzi rolnicy dostali decyzje bo nie spełni się kryterium NASTĘPCY ( następca czyli ten który po raz pierwszy przejmuję gospodarstwo i otrzymał decyzje w sprawie MR )

#1736 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 19:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czytając tematy natrafiłem na ten ,przeczytałem parę stron do tyłu i jeśli chodzi o to wykształcenie to egzamin trzeba mieć.Żeby nie było jak z tymi kursami rolniczymi które były wystarczające do otrzymania premii 3 lat temu a teraz ci co pobrali są wzywani do oddania pieniędzy.Mam kolegę który złorzył na MR i nie ma egzaminu to będzie go zdawał w tym roku bo nie chce potem obudzić się z ręką w nocniku.DO Pitr6340 ARiMR skapnie się nawet ostatniego dnia przed upływem 3 lat.

#1737 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 19:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) chyba wszystkim zależy tym którzy łączą MR z RS aby jak najszybciej mieć wszystko czarne na białym i czysto teoretycznie jeszcze zdążyć z zakupami na wiosenne prace ... :) nie wiem jak jest u mnie , ile odrzucą ,ale dla spokoju samego siebie będę próbował się czegoś jutro dowiedzieć heh ..... a z tym następcą to i tak nic nie daje jak rodzic dostanie 5 pkt a ktoś nie będzie przekazywał na następce a teoretycznie przekaże 50 ha a ten z następcą 20 i tak jest przegrany .... :)

#1738 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 23 listopad 2010 - 19:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) tak się poskładało ze byłem znów w telewizorni, ministra nie mam zamiaru wygryzać, bo póki co nie nadaję się na to stanowisko, a ministrowi dobrze idzie, więc lepiej niech każdy robi swoje.

wracając do tematu - u nas notariusz to nie problem - mowili ze nawet tego samego dnia moga spisac wszystkie formalnosci, od notariusza mamy spis dokumentów, nie mniej dla nas wazniejsze jest co później.
Księgi wieczyste?
Gesodezja - wypis gruntów?
Gmina?
KRUS?
ARiMR - nadanie numeru gosp?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#1739 Share piotr6340

piotr6340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 19:19

Czytając tematy natrafiłem na ten ,przeczytałem parę stron do tyłu i jeśli chodzi o to wykształcenie to egzamin trzeba mieć.Żeby nie było jak z tymi kursami rolniczymi które były wystarczające do otrzymania premii 3 lat temu a teraz ci co pobrali są wzywani do oddania pieniędzy.Mam kolegę który złorzył na MR i nie ma egzaminu to będzie go zdawał w tym roku bo nie chce potem obudzić się z ręką w nocniku.DO Pitr6340 ARiMR skapnie się nawet ostatniego dnia przed upływem 3 lat.

Na początku zgodzę się z wami było trzeba mieć zdany egzamin lecz w 2009 dokładnie 20 marca weszło wżycie nowe rozporządzenie ( nowelizacja)które zmienia dotychczasowe że nie trzeba mieć zdanego egzaminu przedtem wykształcenie rolnicze średnie było rozumiane pod pojęciem sprawdź sobie to. Zmienili to ponieważ na świadectwie masz wypisane zawody zawodowe i oczywiście musisz zdać aby dostać świadectwo (na tak )więc musisz mieć wszystkie pozytywne oceny czyli pozdawałeś zawodowe przedmioty.

Co do tego ze się skapną po 3 latach to nie wież bo jak podpiszesz umowę to nie mogą ci nic zrobić jak ci nie wpiszą wykształcenia w zobowiązania

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1740 Share cezary1232

cezary1232

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 19:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W moim przypadku a brałem premię w 2008 roku nikt papierka potwierdzającego zdany egzamin zawodowy nie chciał a ja zapomniałem go dołączyć do wniosku a że nie upominali się o niego to nie dostali. Do tego że skapną się za 3 lata to też nic nie mogą zrobić bo na decyzji są dokładnie wypisane wszystkie warunki jakie muszę spełnić i nie mogą za te 3 lata dołożyć jeszcze kilka nowych. Do modernizacji też nikt tego nie chciał.