Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#1621 Share Wiktor87

Wiktor87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 17 listopad 2010 - 18:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja złożyłem wniosek przed ostatniego dnia gdy było już ponad 120 %.Jestem z województwa podlaskiego.Nie miałem żadnych poprawek ,dzisiaj dostałem pozytywną decyzje.Nie było błędów i pewnie dlatego ,mój znajomy złożył wniosek wcześniej gdy było bodajże 50 %puli,rozmawiałem z nim i jeszcze czeka. .Pani która wypełniała mi wniosek mówiła ze wnioski z błędami są odkładane i rozpatrywane na końcu .Liczy się data złożenia i poprawność wypełnienia wniosku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 03:32
  •  

#1622 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 17 listopad 2010 - 19:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja też dzisiaj dostałem decyzję o niezałatwieniu sprawy w terminie i że przesywają termin o kolejny miesiąc. Można tak wogóle skoro w rozporządzeniu jest napisane że mają 3 miesiące??

#1623 Share gabrys

gabrys

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 17 listopad 2010 - 19:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a ja dostałem pismo,że rozpatrywanie wniosków się przeciągnie do 22 grudnia :blink: bo nie mogą się wyrobić ;[

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1624 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 17 listopad 2010 - 19:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No to nie jestem sam, mi również odłożyli rozpatrzenie o miesiąc.

Powodem niedochowania terminu(...bla bla...) jest złozony charakter sprawy.

OCB? Może to mieć związek z tym, że ojciec składał na strukturalną? Czy zwyczajnie się nie wyrabiają?

Mogą przełożyć

Na podstawie art36 paragraf 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960

gabrys No to rewelacja! Ciekawe w jaki sposób osoby które dostaną decyzję 22 grudnia zdążą przepisać gosp. do 3 stycznia i załapać się na MGR :blink:

#1625 Share gabrys

gabrys

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 17 listopad 2010 - 19:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja dzwoniłem dzisiaj do Agencji i pani która prowadzi mój wniosek powiedziała że się nie wyrabiają i się wszystko przesunie ale do końca roku zdążą :blink:

#1626 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 17 listopad 2010 - 19:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W d..pie mam koniec roku :blink: jak nie zdążę na MGR wrrr

#1627 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 17 listopad 2010 - 19:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To jak tak czaruja w z tymi decyzjami i rozpatrywaniem to niech zrobia jeszcze inna pule dla mlodych rolnikow. Mogli dla mleczarzy mogą i do młodych gospodarzy! :blink:
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#1628 Share hubert9595

hubert9595

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Zainteresowania:konie, praca w gospodarstwie, maszyny, motoryzacja

Napisany 17 listopad 2010 - 20:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) koledzy czy wiadomo już kiedy ruszy składanie wniosków???
czy ktoś z was ma już wykonany biznes-plan????
i wogule jak się sprawa w tym temacie ma???

#1629 Share piotr6340

piotr6340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Zainteresowania:AF :)

Napisany 17 listopad 2010 - 20:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No to fajnie ciekawe jak to będzie z tymi którzy dostaną gospodarstwo od rodziców którzy korzystali z Renty strukturalnej ciekawe jak będzie spełniony warunek NASTĘPCY^ w rencie strukturalnej

PS; Jest ktoś ze województwa Sląskiego kto dostał decyzje w sprawie MR albo czy wo gule jakiś inny papier w tej sprawie ja mam 23 i cisza
Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

#1630 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 17 listopad 2010 - 20:28

To jak tak czaruja w z tymi decyzjami i rozpatrywaniem to niech zrobia jeszcze inna pule dla mlodych rolnikow. Mogli dla mleczarzy mogą i do młodych gospodarzy! ;[

O tak, o tak! a najlepiej jeszcze oddzielną pulę dla młodych rolników mleczarzy ;[ :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1631 Share kawa

kawa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 17 listopad 2010 - 20:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja 2 listopada dostałem pismo z ARiMR : o możliwości zapoznania się z aktami sprawy i wypowiedzenia się co do zebranych dowodów i materiałów oraz zgłoszonych żądań oraz informacja , o dacie planowanej decyzji ... itd tj 7 dni od otrzymania tego pisma a dziś mamy 17 listopada a listonosza nie widać. Mam tylko nadzieje, że nie porwali go somalijscy piraci :blink:

#1632 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 17 listopad 2010 - 20:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a cz ktoś już przepisał gospodarstwo? mam pytanie czy długo z chodzi z tymi formalnościami z ubezpieczenie w KRUSie ?
red power

#1633 Share tomaszg82

tomaszg82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów
  • Zainteresowania:motocykle i rolnictwo

Napisany 17 listopad 2010 - 22:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) nie trwa to dlugo,notariusza zalatwilismy w dwa tygodnie,potem ARiMR,Geodezja i UG no i z kwitami do KRUS, tyle ze problemem jest sama Agencja,decyzje mam z 15 wrzesnia,wniosek o platnosc zlozylem w w polowie pazdziernika i na tym koniec,cisza i spokoj,dupki w jaja sobie leca z nami,kupilem agregat na wniosek i nie wiem czy wogole go wykorzystam przez ich opieszalosc z ta kasa.ale to nie jest ich problem,cwaniaki jedne

#1634 Share zbigniewPGR

zbigniewPGR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 17 listopad 2010 - 22:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tomaszg82 możesz mi powiedzieć co się załatwia w geodezji ? bo u notariusza wiem, w UG wiem i w agencji tez wiem :blink: ?

#1635 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 17 listopad 2010 - 22:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Sprawy przedstawiają się tak :
koszt przepisania gospodarstwa w moim przypadku coś ok. 3500zł ( opłaty skarbowe ,notariusz ,wyciągi z ksiąg,) najdroższe było chyba wyczyszczenie ksiąg wieczystych
KRUS poszł łatwiej potrzebne jest zaświadczenie z gminy o posiadaniu gruntów mila pani powiedziała ,że do miesiąca bedzie decyzja, czekałem chyba tylko 2 tygodnie)
ARiMR wypełniasz sterte papierków jak masz hodowle to dopiero pisania i wypełniania ,najpierw trzeba numer gosp. wyrobic a potem reszta .Byłem tam chyba ze 4 razy
ARR przepisanie kwoty mlecznej wystarczy wniosek wypełnic przy czym pomoga w mleczarni
US jestem na vatowcem ,księgowa wszystkie papierki przygotowała także tylko zanieśc i opłata skarbowa 170zł
REGON jesli przechodzisz na vat jednego dnia składasz wniosek na drugi odbierasz numer
No i oczywiście panie i panowie trzeba wszędzie kopie aktu notarialnego w KRUS x2 mi poszlo chyba z 6
Jakieś pytania prosze na prywatnym

#1636 Share gabrys

gabrys

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 18 listopad 2010 - 08:30

W d..pie mam koniec roku :blink: jak nie zdążę na MGR wrrr

Tylko współczuć!!! Ja akurat biorę tylko MR ale ojciec w szpitalu w ciężkim stanie i już myślałem że pismo jest i ruszamy z procedurami a tu .....niespodzianka zamiast krok w przód to krok w tył...MASAKRA!!!

#1637 Share Bialy

Bialy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 18 listopad 2010 - 11:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Z tym MR to w ogóle jakoś dziwnie rozpatrują w Agencji. Jak składałem wniosek, byłem 34x w kolejce, a decyzję otrzymałem nr. 12x. Więc kurcze ponad 200 numerków powinno być przede mną. Chyba, że niektórzy mieli więcej poprawek czy coś. W każdym razie wątpię w tę ich kolejność...

#1638 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 478 postów

Napisany 18 listopad 2010 - 12:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mi przysłali pismo, że przedłużają termin rozpatrywania wniosków. Chyba robią wszystko, żeby sie MR nie załapali na MGR,

#1639 Share tomaszg82

tomaszg82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów
  • Zainteresowania:motocykle i rolnictwo

Napisany 18 listopad 2010 - 16:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Zbigniew,u nas w gminie niema wydz.geodezji,i jak zalezy ci na czasie to zalatwiasz tam sam w powiecie papierek do gminy o posiadaniu gruntow,zeby bylo szybciej:) chyba wiesz ile formalnie trwaja te urzedowe sprawy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1640 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 18 listopad 2010 - 18:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a moje pytanie to czy będziecie przechodzić na vat???