Skocz do zawartości

Zdjęcie

volvo 8300

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lesio27

lesio27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 27 czerwiec 2010 - 19:54

volvo 8300 witam ,czy ktoś z posiadaczy kombajnu volvo 830 ,wie czy mozna dokupic cały lewy dziób w hedrze wraz z targańcem ,czy idzie to rozebrac ,i kupic ,bo jest u mnie pospawany i wszystko stuka ze hej to zwykły nie na paski,zabieram sie włąsnie za naprawe przed sezonem i temu pytam ,i druga sprawa jak to jest z odrzutnikiem słomy czy ten młynek w srodku idzie odkręcic od ośki ktora jest na łozyskach bo mi sie to ukręciło i wysyp zborza jest uszkodzony,czekam na odpowiedzi ,z gory dziękuje :)a i jeszcze coś z odpowietrznika paliwa nad filrtami cieknie paliwo ,wie ktos jak to naprawic ,:)mam go od roku ,i wyszły takie wady .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
volvo 8300 Dzisiaj, 17:43
  •  

#2 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Zainteresowania:USŁUGA KOSZENIA ZBÓŻ KOZIENICE, MAZOWIECKIE, OKOLICE

Napisany 27 czerwiec 2010 - 20:18

volvo 8300 Witaj, zacznijmy od hedera to zależy jak jest zrobiony dziób jak pożądnie to nic w nim nie ruszaj tylko kosić, a jak chcesz koniecznie wymienić to na allegro widziałem ze 3 gości co sprzedawali ten kombajn na części więc mógłbyś od nich to odkupić. Co do młynka to nie odpowiem bo tego akurat w nim nie robiłem, a z tym paliwem powiedz gdzie dokładnie jest ten wyciekł. ??? :)

#3 Share lesio27

lesio27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 27 czerwiec 2010 - 21:45

volvo 8300 w hedrze mam pospawane ten uchwyt i łamie mi kose i wszystko sie trzęsie ze bez wymiany chyba sie niobejdzie ,a co do paliwa ta sa tam dwa filtry i na gorze jest coś w rodzaju odpowietrznika czy cos takie małe wielkosc kiliszka 50tki ,a gory daje mi paliwo ,za w zeszłe zniwa cała komora silnika była mokra

#4 Share Kristopher

Kristopher

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 27 lipiec 2010 - 20:13

volvo 8300

w hedrze mam pospawane ten uchwyt i łamie mi kose i wszystko sie trzęsie ze bez wymiany chyba sie niobejdzie ,a co do paliwa ta sa tam dwa filtry i na gorze jest coś w rodzaju odpowietrznika czy cos takie małe wielkosc kiliszka 50tki ,a gory daje mi paliwo ,za w zeszłe zniwa cała komora silnika była mokra

To jest zbiornik wyrównawczy... Wkręć tam śrubę dość dokładnie najlepiej jakąś przetoczoną z nowym gwintem i małym o-ringiem i powinno grać.

A co o odrzutnika to idzie go całego wyjąć wyciągając oś (patrząc od tyłu) od lewej strony na prawą.
Wyjdzie calutka oś i "młynek". Tylko trzeba podtrzymywać go od wewnątrz.

http://www.grene.pl/nowe_pdf/class.pdf

Z tego katalogu dopasować można niektóre części do kombajnu niestety część trzeba dorabiać / przerabiać we własnym zakresie.

#5 Share lesio27

lesio27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 28 lipiec 2010 - 17:53

volvo 8300 dzieki za podpowiedz ,wiesz w tym zbiorniczku to załorzyłem drugi odpowietrznik od firmy gratis dostałem :D a młynek faktycznie da sie tak wyciagnąc jak tlumaczysz ,chociaz ciązko z tym było , oś długai dwa koła z krotką oska z 700zł ,ech drogie te częsci ,ale narazie jest oki ,osiłem juz :0 pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Kristopher

Kristopher

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 28 lipiec 2010 - 19:24

volvo 8300 A z kosą już ok ?
Bo ten problem łamania kosy to możliwe że był spowodowany źle wymierzoną długością skoku kosy na uchwycie (targaniec - główka kosy)np. jeżeli uchwyt był spawany. Ponieważ żyletki powinny przesuwać się patrząc na środek żyletki od połowy bagnetu 1 do połowy bagnetu 2 i znów do połowy bagnetu 1. Jeżeli skok jest inny i żyletki nie dotną dokładnie wtedy może łamać Ci kosę.

#7 Share lesio27

lesio27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 29 lipiec 2010 - 07:32

volvo 8300 tak z kosa juz oki ,w zeszłym roku miałem własnie tak ze niedocinało,i wcale nieszło kosic i kosa poszła ,w tym roku mam juz ustawione i scianke targańca musiałem pospawac bo ktos przywalił w jakis pieniek czy coś ,ze było popękane to tez dało mi sie we znaki ,no i jeszcze łozysko wymieniłem wachliwe z tulejką ,powinno grac :D

#8 Share Kristopher

Kristopher

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 01 sierpień 2010 - 11:18

volvo 8300

tak z kosa juz oki ,w zeszłym roku miałem własnie tak ze niedocinało,i wcale nieszło kosic i kosa poszła ,w tym roku mam juz ustawione i scianke targańca musiałem pospawac bo ktos przywalił w jakis pieniek czy coś ,ze było popękane to tez dało mi sie we znaki ,no i jeszcze łozysko wymieniłem wachliwe z tulejką ,powinno grac ;)

Będzie śmigać jak nic. A mam pytanko masz może oznaczenia pasów jezdnych lub znasz ich wymiary?

#9 Share lesio27

lesio27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 01 sierpień 2010 - 15:21

volvo 8300 jutro zerkne i spisze jak jeszcze sie niestarły ,i ci napisze pozdro:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Kristopher

Kristopher

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 02 sierpień 2010 - 14:01

volvo 8300

jutro zerkne i spisze jak jeszcze sie niestarły ,i ci napisze pozdro:)

Dzięki.

Ja mam mały problem z podajnika pochyłego (heder - młocarnia) przy zbiorach mieszanki (jęczmień i pszenica) sypie się ziarno do hedera i wyrzucają je listwy na łańcuchu około metr do przodu. Czy masz jakiś pomysł co to może robić? To jest zboże które obsypuje się podczas transportu w tym podajniku do młócarni. Czy powoduje to mała ilość słomy czy może prędkość jazdy?

Pozdro ;D

Dodaj odpowiedź