Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki rozrzutnik 9T

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Buuz40

Buuz40

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 07 czerwiec 2010 - 20:02

Jaki rozrzutnik 9T Witam Panowie :)

Chciałbym zasięgnąć opinii. Który będzie lepszy rozrzutnik ? Apollo 10T czy Joskin 9T. Oba mi się podobają ale brak informacji jak sprawują się w polu. Chyba jest ich na razie zbyt mało i skąpo z niusami.
Co sądzicie o jednoosiówce na dużych kółkach?
Pionowy czy poziomy adapter?
Może ktoś ma taki i pozwolił by zobaczyć z bliska.

Pozdrawiam

Marek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki rozrzutnik 9T Dzisiaj, 18:18
  •  

#2 Share es8

es8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 07 czerwiec 2010 - 20:47

Jaki rozrzutnik 9T http://www.agrofoto....oskin-vs-tytan/

podobny temat.

Wybór rozrzutnika zależy od rodzaju wywożonego obornika (pomiot kurzy jest całkiem inny), preferencji co do tandemu czy jednoosiówki oraz wysokości przeznaczonego budżetu.

Pionowy adapter ma zaletę przy wywożeniu wapna, jednak nie sprawdza się tak dobrze np. przy kurzym oborniku jak poziomy, który dokładniej rozdrabnia zbitą mieszaninę słomy i całej reszty.

Jednoosiówka na dużych kółkach lepiej się prowadzi po mokrym polu i nie tworzy charakterystycznych dziur, które powstają przy zawracaniu z tandemem.

Co do oglądania, to sam mam Tytana 10 i jestem zadowolony, aczkolwiek wolałbym Apollo, który jest wg mnie bardziej odpowiedni do kurzaja. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share Buuz40

Buuz40

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 07 czerwiec 2010 - 21:08

Jaki rozrzutnik 9T Czyli nie ma złotego środka ?
Temat który podałeś , faktycznie jest podobny tyle że Tytan vs Siroko. A mnie interesuje różnica między tymi jednoosiówkami.
Apollo mi sie podoba ....choć Siroco kusi tym że zagraniczne wykonanie. Oba wygladają świetnie u dealerów. Ale czy po kilku sezonach sprawniejszy będzie wyrób Joskina czy UG. Obornik bydlęcy częściej się rozrzuca więc chyba lepszy będzie pionowy dwuwalcowy?
Da się pod nie jakies talerze i będzie do wapna jak znalazł :) No i kurzynę się posieje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Buuz40

Buuz40

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 08 czerwiec 2010 - 04:57

Jaki rozrzutnik 9T Dzisiaj jadę zobaczyć Jeantila i Apollo. Jestem ciekawy czym się różnią. Zasada działania podobna....adaptery też :) Ciekawe czy różni je przepaść technologiczna czy różnią się tylko ceną. Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie ani praktykiem. Szkoda ze nie wdałem się wcześniej w dyskusję...wiedział bym na co zwrócić uwagę.

Miłego dnia Panowie :)