Buuz40

Jaki rozrzutnik 9T

Polecane posty

Buuz40    5

Witam Panowie :)

 

Chciałbym zasięgnąć opinii. Który będzie lepszy rozrzutnik ? Apollo 10T czy Joskin 9T. Oba mi się podobają ale brak informacji jak sprawują się w polu. Chyba jest ich na razie zbyt mało i skąpo z niusami.

Co sądzicie o jednoosiówce na dużych kółkach?

Pionowy czy poziomy adapter?

Może ktoś ma taki i pozwolił by zobaczyć z bliska.

 

Pozdrawiam

 

Marek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
es8    0

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/22659-joskin-vs-tytan/

 

podobny temat.

 

 

Wybór rozrzutnika zależy od rodzaju wywożonego obornika (pomiot kurzy jest całkiem inny), preferencji co do tandemu czy jednoosiówki oraz wysokości przeznaczonego budżetu.

 

Pionowy adapter ma zaletę przy wywożeniu wapna, jednak nie sprawdza się tak dobrze np. przy kurzym oborniku jak poziomy, który dokładniej rozdrabnia zbitą mieszaninę słomy i całej reszty.

 

Jednoosiówka na dużych kółkach lepiej się prowadzi po mokrym polu i nie tworzy charakterystycznych dziur, które powstają przy zawracaniu z tandemem.

 

Co do oglądania, to sam mam Tytana 10 i jestem zadowolony, aczkolwiek wolałbym Apollo, który jest wg mnie bardziej odpowiedni do kurzaja. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buuz40    5

Czyli nie ma złotego środka ?

Temat który podałeś , faktycznie jest podobny tyle że Tytan vs Siroko. A mnie interesuje różnica między tymi jednoosiówkami.

Apollo mi sie podoba ....choć Siroco kusi tym że zagraniczne wykonanie. Oba wygladają świetnie u dealerów. Ale czy po kilku sezonach sprawniejszy będzie wyrób Joskina czy UG. Obornik bydlęcy częściej się rozrzuca więc chyba lepszy będzie pionowy dwuwalcowy?

Da się pod nie jakies talerze i będzie do wapna jak znalazł :) No i kurzynę się posieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buuz40    5

Dzisiaj jadę zobaczyć Jeantila i Apollo. Jestem ciekawy czym się różnią. Zasada działania podobna....adaptery też :) Ciekawe czy różni je przepaść technologiczna czy różnią się tylko ceną. Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie ani praktykiem. Szkoda ze nie wdałem się wcześniej w dyskusję...wiedział bym na co zwrócić uwagę.

 

Miłego dnia Panowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj