Skocz do zawartości

Zdjęcie

halogeny/malowanie c330

42 odpowiedzi na ten temat

#21 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 21 kwiecień 2010 - 20:47

halogeny/malowanie c330 Pędzlem to możesz sobie płot sufit malować a jak będziesz malować 30 to ci zostaną ślady po tym czy zacieki a pistoletem nawet jak malować nie umiesz to ci ładniej wyjdzie niż pędzlem. A ten koleś co wspominałeś co jest lakiernikiem to może z nim zagadaj ile by wziął za pomalowanie 30

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
halogeny/malowanie c330 Dzisiaj, 07:50
  •  

#22 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 21 kwiecień 2010 - 20:53

halogeny/malowanie c330 juz nie przesadzaj ze jak pistoletem malowac sie nie potrafi to zaciekow nie bedzie . bo tez mozna zrobic jeszcze szybciej niz pedzlem

#23 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 21 kwiecień 2010 - 20:57

halogeny/malowanie c330 Na pewno jak się w głowie sieczkę ma to się szybciej zrobi. Ale żeby pędzlem malować to bardziej trzeba uważać aby zacieków nie narobić,

#24 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 21 kwiecień 2010 - 21:01

halogeny/malowanie c330 juz raz mnie wkorwiles i znowu zaczynasz ???
jak pedzlem zaciek zrobisz to poprawisz i roziagnie sie na powieszchni a jak pistoletem to juz tylko szmatka rozpuszczalnik i od nowa . albo poczekac az wyschnie i papier scierny i malowanie

#25 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 21 kwiecień 2010 - 21:06

halogeny/malowanie c330 Kultury byś się nauczył w miejscu publicznym. A tak a pro po to ja pisze do autora tematu. A na opakowaniu od pistoletu bez powodu pisze jak wół żeby używać z odpowiedniej odległości a nie samą dyszą po blasze to się nie dziwie że zacieki powstają

#26 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 21 kwiecień 2010 - 21:10

halogeny/malowanie c330 malowales cos pistoletem ????
wiecej pytan nie mam

#27 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 21 kwiecień 2010 - 21:11

halogeny/malowanie c330 Jak malowałem to co a jak nie malowałem to co w związku w tym???

#28 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 21 kwiecień 2010 - 21:13

halogeny/malowanie c330 to jak malowales to zaciekow nigdy nie zrobiles???
a jak nie to co sie wypowiadasz ze nie robia sie zacieki jak w przypadku pedzla

#29 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 21 kwiecień 2010 - 21:52

halogeny/malowanie c330 No właśnie Damian, Lukasz ma racje. Jak ktoś jest przysłowiową "sierotą" to i najlepszym sprzętem "spaprze" robotę. Znam wiele osób, które malowały ciągniki pędzlem, oraz też w/w sieroty malujące pistoletem, i te pomalowane pędzlem w porównaniu do tych drugich wyglądają ładniej. Oczywiście nie polecam malowania pędzlem, ze względu czasu oraz pokrywania powierzchni. Nie jest to zbyt dobry zabieg, jeżeli wykonuje go nie doświadczona osoba. Na malowanie polecam podkład akrylowy + poliuretan - farba akrylowa na bazie żywic syntetycznych. Jest jeden mankament - cena. Ale uważam, że ciągnik maluje się raz na jakiś czas i powinno być to zrobione dobrze - warto wydać więcej. Poliuretan można dostać praktycznie w każdej mieszalni lakierów samochodowych w cenie 60-80zł/L. Na silnik schodzi około 2L farby, na karoserię również 2L. :D
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#30 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 22 kwiecień 2010 - 14:12

halogeny/malowanie c330 To jeżeli pędzlem ładniej wychodzi to po jakiego grzyba lakiernicy malują pistoletami??? Co oni to fachowcy nie to co jakiś wieśniak wioskowy nie wie jak pistoletu się używa. Przecie nie święci garnki lepią. A na pewno pistoletem jest łatwiej malować bo zaczniesz od silnika jak zwalisz coś to idzie poprawić. Silnik masz pomalowany to już mniej więcej wiesz jak się maluje i lecisz na blachy i wychodzi git. Ale jeżeli ktoś ma sieczkę w głowie na oczy dobrze nie widzi i nie ma zielonego pojęcia o malowaniu to niech się w ogóle nie bierze za farbę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share TurboUrsus

TurboUrsus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 22 kwiecień 2010 - 15:55

halogeny/malowanie c330 Widze Panowie że troszke tu kłótnie wyszły..Ja nie chce żeby ktoś sie tu obrażał bo od tego jest PW lub gadu i tam sprawy można załatwić..ja np. nigdy nie malowałem pistoletem więc dlatego pytam o rady. Moje postanowienie jest następujące,za tydzien jade na wieś do dziadka i bede u tego znajomego mechanika bo auto bede wstawiał na warsztat i wtedy zapytam ile by chciał itp. Jeśli policzy za dużo to kupuje farby i maluje pędzlem,gorzej niż jest napewno sie nie zrobi..

#32 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 22 kwiecień 2010 - 16:21

halogeny/malowanie c330 Nie maluj pędzlem, ojciec kupił komplet narzędzi do kompresora za 80zeta. Sąsiad pomalował 30tke pędzlem i powiem , że wyszło strasznie, z odległości 2-1m to ładnie wygląda, a z bliska widać ślady po pędzlu :D
Ojciec malował po raz pierwszy pistoletem i wyszło 100 razy lepiej mu pistoletem niż sąsiadowi pędzlem.
Wieczny kawaler ;)

#33 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 22 kwiecień 2010 - 16:31

halogeny/malowanie c330 Toż właśnie o to chodzi że pędzlem to tylko z 2metrów ładnie wygląda. Oglądałem 30 na giełdzie z odległości ładnie wyglądała a z bliska za głowę się złapałem a koleś mówił że stan idealny pędzlem malowana tylko włosie sterczy :D

#34 Share TurboUrsus

TurboUrsus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 22 kwiecień 2010 - 17:10

halogeny/malowanie c330 to wkoncu można brac pistoletem z kompresora przy ciagniku?

#35 Share Ziomek1994

Ziomek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo,Elektryka

Napisany 22 kwiecień 2010 - 18:54

halogeny/malowanie c330 Jak najbardziej!W tym roku bede pistoletem podlaczonym do 30 kopaczke elewatorową i rozrzutnik 2 osiowy

#36 Share TurboUrsus

TurboUrsus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 22 kwiecień 2010 - 19:15

halogeny/malowanie c330 no tak tylko że malować to sobie można inne maszynki..ale jak ja mam malować jak ciagnik bedzie chodził a ja silnik malował.. Bede gadał z tym znajomym a jak nie to jade pędzlem i tyle..

#37 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2748 postów

Napisany 22 kwiecień 2010 - 19:37

halogeny/malowanie c330 To pożycz sprężarke :D
Mój Wladimirec podbija świat

#38 Share Ziomek1994

Ziomek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo,Elektryka

Napisany 22 kwiecień 2010 - 19:46

halogeny/malowanie c330 Albo zrobic sobie ale drogo to wyjdzie więc sie dogaduj ze znajomym na ten dzień w który zadnej roboty nie bedzie mial

#39 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 22 kwiecień 2010 - 20:02

halogeny/malowanie c330 A nie masz znajomego który ma innego ursusa??? Jeżeli masz znajomego to problem z głowy pożycz podłącz i pojechał.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share DebyFarmer

DebyFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 10 maj 2010 - 17:25

halogeny/malowanie c330 Maluj pistolecikiem, jest lepszy efekt, a co do tych halogenów to kable poprowadz do błotnika a potem do konsoli głównej i zrób kostkę i wszystko bedziesz miał pod kontrolą, na błotnikach nie radzę robić włącznika :lol:
ZAKAZ KOPIOWANIA ZDJĘĆ ©
bez uprzedniej zgody właściciela
Wszystkie prawa zastrzeżone/all rights reserved