Skocz do zawartości

Zdjęcie

siłowniki / telskopy szyby tylnej RENAULT ARES 610 RX 1999 rok

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share TomaszRol

TomaszRol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 03 kwiecień 2010 - 17:56

siłowniki / telskopy szyby tylnej RENAULT ARES 610 RX 1999 rok Witam,

mam problem z dobraniem siłowników tylnej szyby w RENAULT ARES 610 RX. Sprawa jest taka, że starły się wszystkie oznaczania, w tym to jaką siłę ma dany siłownik.
Wiecie może jaka siła była by odpowiednia do podnoszenia takiej szyby?
Byłe w sklepie motoryzacyjnym i tam mieli taki siłownik na wymiar. Tylko że miał ogromną siłę, bo aż 540 N i to był do Vectry Combi do klapy, a tam klapa jest bardzo ciężka. Więc do szyby w ciągniku trzeba dużo słabszy bo inaczej szyby się nie zamknie.

Pozdrawiam
i dzięki za pomoc

P.S. Wesołych, radosnych i pełnych wiary świąt Wielkanocnych życzę wszystkim AgroFotowiczą.

Tomasz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
siłowniki / telskopy szyby tylnej RENAULT ARES 610 RX 1999 rok Dzisiaj, 21:08
  •  

#2 Share gangster

gangster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 03 kwiecień 2010 - 18:21

siłowniki / telskopy szyby tylnej RENAULT ARES 610 RX 1999 rok Im mocniejszy to na dłużej starczy, a jak weźmiesz taki na styk to ci się wyrobi w kilka miechów i znowu pójdziesz po nowy
Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

#3 Share damian83

damian83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 03 kwiecień 2010 - 19:03

siłowniki / telskopy szyby tylnej RENAULT ARES 610 RX 1999 rok @gangster nie masz racji bo siłowniki maja rózna siłe scisku i oto chodzi by kolega kupił taki jaki miał
...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

#4 Share paatrykk

paatrykk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 03 kwiecień 2010 - 19:03

siłowniki / telskopy szyby tylnej RENAULT ARES 610 RX 1999 rok a stare całkiem ci się całkiem wyrobiły??? bo ja jeszcze słabo unoszą to podmień jeden zamiast dwóch słabszych do wyrobionego załóż jeden mocny i będzie to samo co dwa słapsze

#5 Share damian95

damian95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 03 kwiecień 2010 - 19:57

siłowniki / telskopy szyby tylnej RENAULT ARES 610 RX 1999 rok

a stare całkiem ci się całkiem wyrobiły??? bo ja jeszcze słabo unoszą to podmień jeden zamiast dwóch słabszych do wyrobionego załóż jeden mocny i będzie to samo co dwa słapsze

Tak założy jeden mocniejszy i szybę połamie bo będzie nierównomierny rozkład sił.

Jak zakładać to tylko dwa na raz a siłę musisz sam dobrać jak myślisz że za mocny to kup inny bo nie może być mocny bo nie zamkniesz jedną ręką szyby,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share mateusz7245

mateusz7245

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 03 kwiecień 2010 - 20:32

siłowniki / telskopy szyby tylnej RENAULT ARES 610 RX 1999 rok jak zakładać to dwa o takiej samej mocy , ja miałem założony w zetorze jeden mocniejszy a drugi słabszy , to jak się szybciej cofało do tyłu to mało szyba nie pękła , bo jedna strona słabiej trzymała i się szyba wyginała :P :D

#7 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 03 kwiecień 2010 - 21:03

siłowniki / telskopy szyby tylnej RENAULT ARES 610 RX 1999 rok Spróbuj dobrać coś na złomowisku lub w firmie demontującej stare samochody.Zimą za 10 zeta kupiłem 4 całkiem fajne siłowniczki od Golfa.

#8 Share fendt070

fendt070

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 03 kwiecień 2010 - 21:32

siłowniki / telskopy szyby tylnej RENAULT ARES 610 RX 1999 rok Ja tez na złomowisku za dwa złote kupiłem dwa siłowniki w bardzo dobrym stanie do tylnej szyby od zetora :P Po takie rzeczy warto jeździć na złom , bo jest tam dużo wybór i praktycznie za grosze :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share TomaszRol

TomaszRol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 10:09

siłowniki / telskopy szyby tylnej RENAULT ARES 610 RX 1999 rok dzięki, chłopaki. Racja trzeba się wybrać na złomowisko. Bo w sklepie taki luksus kosztuje 60 zł za sztukę.
A też racja, że trzeba będzie dwa wymienić, żeby siła się równomiernie rozłożyła.

Myślałem tylko, że ktoś ma Renault i poczytałby na swoim siłowniku jaka tam potrzebna jest siła. Bo na tym moim wszystko starte i nic nie można już przeczytać.

Także trzeba będzie poeksperymentować z siłą.

Planuje kupić taki o sile 350 Niutonów. Napiszę później czy to jest odpowiednia siła. Długość tego siłownika to 58 cm (rozłożony)

Tymczasem życzę smacznego jajka i pogodnych oraz radosnych świąt :P