Skocz do zawartości

Zdjęcie

"Razem w przyszłość" czy "Razem w przepaść"??

36 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 29 grudzień 2011 - 11:20

"Razem w przyszłość" czy "Razem w przepaść"?? To jest juz ktos po sprzedazy bydlaków ?
Jak na tym wyszliscie ?
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
"Razem w przyszłość" czy "Razem w przepaść"?? Dzisiaj, 20:06
  •  

#22 Share dflom

dflom

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 14:15

"Razem w przyszłość" czy "Razem w przepaść"?? Mam już trzecią z nimi umowę kontraktacyjną i jestem zadowolony . 10 stycznia mam trzeci raz przywiezione byczki ,są zdrowe ładnie pobierają pasze ,polecam z nimi współprace .

#23 Share matas22

matas22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 18:01

"Razem w przyszłość" czy "Razem w przepaść"?? Mógłbyś coś więcej napisać o tej współpracy?

#24 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 23 styczeń 2012 - 18:50

"Razem w przyszłość" czy "Razem w przepaść"?? Witam. Ja mam umowe pierwszy raz i nie moge nic powiedzieć na temat srzedaży. własnie też sie zastanawiałem czy można być przy ważeniu. Mam od nich 20 sztuk 12 sm i 8 mięszańce przywiezione w czerwcu i myśle na wiosne kupic jeszcze 10 sztuk.W mojej okolicy nie można nabyć cieląt ras mięsnych.

#25 Share filipkowskiisyn

filipkowskiisyn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 08:15

"Razem w przyszłość" czy "Razem w przepaść"?? Ja miałem też obawy że mnie oszukają przy ważeniu ,jak miałem pierwszą umowe .Ostatnio grupe byczków zabrali przed Bozym Narodzeniem , pieniądze przeleli przed nowym rokiem . Myślę ze bardziej można mięć obawy jeśli się sprzedaje pośrednikom co jeżdżą po podwórkach .Powodzenia w hodowli i sporych przyrostów .

#26 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 11:19

Ja miałem też obawy że mnie oszukają przy ważeniu ,jak miałem pierwszą umowe .Ostatnio grupe byczków zabrali przed Bozym Narodzeniem , pieniądze przeleli przed nowym rokiem . Myślę ze bardziej można mięć obawy jeśli się sprzedaje pośrednikom co jeżdżą po podwórkach .Powodzenia w hodowli i sporych przyrostów .

Czyli mam rozumiec ze u kolegi było ok z warzeniem? był kolega przy wadze? z tymi posrednikami to się zgadza rok temu u mnie we wsi oszukali paru rolników o kasie mogli zapomnieć.

#27 Share MLODY402

MLODY402

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 08 luty 2012 - 20:36

"Razem w przyszłość" czy "Razem w przepaść"?? Witam.
Czy ktoś może dać namiary dotyczące kontraktacji byków do Sokołowa?

#28 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów

Napisany 09 luty 2012 - 11:03

"Razem w przyszłość" czy "Razem w przepaść"?? To zależy z jakiego woj jesteś. Ja mam namiary do gościa który mi kontrktował ale to filia Tarnów, jak jesteś z tych regionów to napisz podeślę ci numer. Narki :)

#29 Share stachzom

stachzom

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 11 luty 2012 - 09:28

"Razem w przyszłość" czy "Razem w przepaść"?? Witam.
Czy ktoś może dać namiary dotyczące kontraktacji byków do Sokołowa? Jestem z podlaskiego z góry dziękuje .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share rafa007

rafa007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 20 luty 2012 - 20:21

"Razem w przyszłość" czy "Razem w przepaść"?? Witam. Podpowiedział by ktoś może jaką cenę proponują przy odkupowaniu simentali??!! bo jeśli płacą za nie jak za wszystkie i dokładają jedynie 3% to nie ma wielkiego zysku w tej imprezie:):):)

#31 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów

Napisany 21 luty 2012 - 07:03

Witam. Podpowiedział by ktoś może jaką cenę proponują przy odkupowaniu simentali??!! bo jeśli płacą za nie jak za wszystkie i dokładają jedynie 3% to nie ma wielkiego zysku w tej imprezie:) :):)

Płacą jak za wszystkie inne, różnica jest tylko przy wybiciu w mięsności. simental może sie wybić 57% a zwykły 45% i to jest ta różnica przy sprzedaży ;)

#32 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 21 luty 2012 - 13:09

Płacą jak za wszystkie inne, różnica jest tylko przy wybiciu w mięsności. simental może sie wybić 57% a zwykły 45% i to jest ta różnica przy sprzedaży ;)

Potwierdzam - simental opłaca się najbardziej w cenie poubojowej U nas rzeźnia jak bierze to waży w żywej wadze i podaje cenę za żywą wagę a potem dorzuca to co ewentualnie wyszło więcej poubojowo

#33 Share rafa007

rafa007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 21 luty 2012 - 19:16

"Razem w przyszłość" czy "Razem w przepaść"?? mi i na hf udawało się przebić 50%:):):) wiec jak za simentala to ile płacą bo jeśli przy zakupie jest u nich 2zł droższy to i przy sprzedaży cena powinna być wyższa za jakość mięsa

#34 Share tomek1980

tomek1980

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo

Napisany 09 październik 2012 - 19:20

"Razem w przyszłość" czy "Razem w przepaść"?? Chciałem troszkę odświeżyć temat. Jak tam panowie, dalej bawicie sie w umowy z sokołowem? ja jestem zainteresowany dlatego pytam. Bardzo prosze podzielcie się informacjami, bo dziś to bardzo łatwo się nadziać. Dzięki

#35 Share padalec

padalec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:zimne piwo z sokiem,bez sępów obok

Napisany 09 październik 2012 - 20:41

"Razem w przyszłość" czy "Razem w przepaść"?? Za miesiąc będę po sprzedaży byków do Sokołowa.Chcialam przetrzymać bydlęta do grudnia(nadmiar siana i kiszonki),bo też w grudniu 2 lata temu kupilam cielaki,ale okazuje sie ,że muszą w momencie sprzedaży według paszportów mieć 24 miesiące,bo nawet dzień po urodzinach to cena będzie w dół.Cos mi to nie wygląda zachęcająco,dlatego też chyba nie będę juz bawić się w umowy,a następne bydlątka sprzedam sobie komu będę uważać.

#36 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 01 grudzień 2014 - 17:15

teraz przy umowie z Sokołowem dają minimalną cenę 11.95 zł/kg plus vat a kredyt jest na niecałe 5 %

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#37 Share tombar123

tombar123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 14:50

Mam drugą i OSTATNIĄ umowę z Sokołowem. Poprzednia była całkiem ok a przede wszystkim cielaki były dość dobre i we w miarę przyzwoitych cenach. Na tamtej partii udało się coś zarobić. Obecnie ściągają (a przynajmniej oddział w Kole) jakieś gów***ne cielaki z Rumunii. Póki co najwięcej zarobił na nich weterynarz, dopiero po 3 miesiącach udało doprowadzić się te cielaki do jako takiego porządku. Masakrycznie zarobaczone. Lekarz, który badał próbki kału mówił, że bakterie które tam były od kilkudziesięciu lat nie występowały w Polsce. Lipa straszna. Także na tyle na ile się da odchowam tą partię bydła i na wieki wieków zapominam o Sokołowie, bo to jest dobry interes ale nie dla rolnika.