Skocz do zawartości

Zdjęcie

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających?

63 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 17:10

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających? Jakie zachodnie prasy polecacie do słomy do 25 tysi?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających? Dzisiaj, 10:03
  •  

#42 Share Dybciak

Dybciak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 17:52

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających? Panowie mam takie pytanie. Posiadam prasę polską sipme "belującą", i wszystko jest dobrze, siatka itp. ale mam w niej wąski podbierak i chciałbym to zmienić, rozważałem troche nad zmianą prasy ale szkoda bo dobra jest i myslę czy jest sens i możliwość wymiany podbieracza na szerszy. może ktoś zna koszt owej wymiany i ewentualnie jakieś namiary na sklep z ową cześcią (woj. lubelskie) z góry dzięki za odpowiedz.

#43 Share mankog

mankog

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 10:13

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających? przeczytałem temat i dalej nie wiem na co zwrócić uwagę :) planuję kupić używaną prasę do 17-20 tys. w sezonie będzie miała do sprasowania jakieś 450-50 bel/balotów (jak zwał tak zwał) słomy i siana (nie kiszonki). Wiem już że należy sprawdzać żabki czy nie sa wytarte, czy aparaty wiążące nie są zbytnio zużyte, na co jeszcze? w mojej okolicy widać dużo pracujących pas Krone (nie znam modelu) i widzę że jakoś się sprawdzają.

#44 Share emillo1212

emillo1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 25 marzec 2010 - 10:15

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających? Jeżlei prasa jest walcowa to trzeba srpawdzać czy nie ma luzów na walcach, a jeżeli łańcuchowa to stan łańcuchów.
Deutz is Power!

#45 Share turion23

turion23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 26 marzec 2010 - 20:16

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających? ja kupując swojego dutz fahra gp 2.30 zwracałem uwagę na stan wałków i łancuchów no i oczywiście czy nie jest pospawana bo wiele pras ma pospawaną komorę z tego co zauważyłem.łożyska sa w porzadku ale to dopiero pod obciążeniem się zobaczy czy czasem któreś nie huczy.

#46 Share matirp12

matirp12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 04 maj 2010 - 19:26

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających? Najlepszą prasą jest walcówka welger

#47 Share emillo1212

emillo1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 05 maj 2010 - 07:25

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających? A jaki model dokładnie?
Deutz is Power!

#48 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 05 maj 2010 - 16:00

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających? ja tam mam rollant 66 i nie wiem o czym wy w ogóle mówicie że trzeba naspawywać cos na walce, ja mam fabryczne i nic nie robione i prasa śmiga bez problemu nawet w południe;)

#49 Share matirp12

matirp12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 06 maj 2010 - 19:04

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających? RP12 Mam :)

#50 Share matirp12

matirp12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 07 maj 2010 - 19:35

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających? przy prasach nie chodzi o rocznik tylko zeby walce były dobre

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share javorskyp

javorskyp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:Hokey

Napisany 30 styczeń 2011 - 09:23

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających? Ludzie zwracajcie uwagę na łożyska (one jakoś się nazywają...calowe ? nie pamiętam) bo te angielskie bardzo trudno dostać i są strasznie drogie. Rzadko kiedy można je od tak wymienić bo mają nietypowe wymiary. <_<

Sam na swoim przykładzie wiem bo mamy taką prasę i był kłopot z łożyskami. Teraz mamy wszystkie łożyska przerobione na polskie (porządny mechanik to przerobił) i nie ma się o co bać... :)

#52 Share kordian

kordian

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 21:35

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających? Łożyska i pasy w pasowych.

pasy przy zakupie presy

#53 Share kamin60

kamin60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 22 listopad 2011 - 20:43

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających? Tak się składa ze ma na sprzedaż prasę zachodnią marki john deere

Sprzedam prasę rolującą, pasową, zmiennokomorową JOHN DEERE 550.
Prasa robi belę 80-180cm. Owijanie 2 sznurkami lub siatką.

Szeroki podbieracz z kółkami prowadzącymi - 180cm.
Oryginalny wałek szerokokątny w zestawie.

Prasa 100% sprawna. Nie malowana, oryginalny lakier.
Od rolnika godna polecenia
Kontakt (86) 217-92-88

#54 Share laszczak

laszczak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 17:38

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających? Witam.
Ostatnio postanowiliśmy, że kupujemy prasę do belowania do tego jedna przyczepę samozbierającą bele i z wszystkich pól (oprócz rzepaku) będziemy zbierać słomę.
Myślimy też zainwestować w piec na słomę, taki że cała bela będzie wchodzić na raz.
Czy ktoś stosuje coś takiego w swoim gospodarstwie???
Jakie prasy byście polecali? Cena tak do 20 tysięcy. Myśleliśmy na początku o nowej, na wiosnę dostajemy nowy kombajn i talerzówkę z PROW-u i trzeba narazie kupić jakąś używkę.
Czekam na wasze opinie
Pozdrawiam

#55 Share PawelSG

PawelSG

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 05 grudzień 2011 - 21:06

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających? ja mam welgera w dobrym stanie rp 220.. jesli ktos zainteresowany dzwonic 512-738-997

#56 Share kris31

kris31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 19:41

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających? Czy w prasie welger rp200 występują awarie obwiązywacza siatką. Na co zwrócić uwage przy oglądaniu prasy, nie miałem do czynienia z siatką. Czy podczas pracy występują jakieś usterki, które można szybko usunąć.

#57 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 22 styczeń 2012 - 12:04

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających? poszukuje informacji na temat prasy lely welger 435
jeśli macie taka prasę powiedzcie coś o jej awaryjności,
ile belek wytrzymają pasy? ile ewentualnie kosztują nowe pasy?
czy jesteście z niej zadowoleni, czy robi ścisłe belki ????

#58 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 620 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja

Napisany 26 luty 2012 - 17:42

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających? Panowie jak sie poznac czy pasy od prasy sa w dobrym stanie?
Case <3

#59 Share rurek86

rurek86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 28 luty 2012 - 21:24

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających? byłem ogladać prasy u dilerów u mnie w regionie, była mowa o welgerze 445 i tam producent daje gwaracje na pasy 100 000 balotów, ile w tym prawdy, trudno powiedziec choc ja jestem swiadkiem jak jeden odemnie nakrecił 28 000 balotow w przeciagu 5 sezonow i po pasach nic nie widac poki co zeby jakies porozciagane byly, no ale to welger, i to tez wytyrzymałosc pasow zalezy tez od samej konstrukcji prasy, w przypadku innych pras nie wiem jak to jest, choc widzialem fendta v200 cos takiego chyba, nie wiem ktory rocznik ale miala takie widac porozciagane pasy ze tak jakby wisiały , jak jest w pozostalych nie wiem, sam przymierzam sie do kupna prasy mialabyc na poczatku stałokomorowa , a teraz mysle nad zmienna komorowa zawsze to słome mozna balota wiekszego zrobic,jak ktos ma jakies wieksze doswiadczenie niech pisze,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 19:39

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanych pras zwijających? Co powiecie o prasach Claas Rolant 250 Roto Cut ? Czy warto się w to pakować i na co zwrócić szczególną uwagę?

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein