Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 12145 czy to dobry wybór?

37 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mateusz25

mateusz25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko co z nim związane :D

Napisany 26 grudzień 2009 - 10:55

Zetor 12145 czy to dobry wybór? Witam wszystkich agrofotowiczów.Mam na oku fajnego Zetora 12145,zastanawiam się czy to dobry wybór.Ciągnik jest w bardzo dobrym stanie technicznym jak i wizualnyw.Nie wieM jednego ile ma motogodzin.Ciągnik ma być głównym ciągnikiem w gospodarstwie.Cena to jakieś 37tyś.

Ps.Za odpowiedzi z góry dziękuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 12145 czy to dobry wybór? Dzisiaj, 11:22
  •  

#2 Share Ziomek1994

Ziomek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo,Elektryka

Napisany 26 grudzień 2009 - 11:07

Zetor 12145 czy to dobry wybór? A na ilu ha by pracowal?

#3 Share mateusz25

mateusz25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 11:12

Zetor 12145 czy to dobry wybór? Pracowalby na 30ha.

#4 Share Ziomek1994

Ziomek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 11:29

Zetor 12145 czy to dobry wybór? a traktor sprowadzany czy był użytkowany w Polsce?

#5 Share BSZ110

BSZ110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Ciężarówki;)

Napisany 26 grudzień 2009 - 11:29

Zetor 12145 czy to dobry wybór? A który rok tego sprzetu? oglądałes juz ciagnik?

#6 Share mateusz25

mateusz25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 11:33

Zetor 12145 czy to dobry wybór? Byl uzytkowany w polce.Rocznik to 1987.Pracowałby przy pługu,agregacie uprawowo-siewnym,itp.ogladałem ładna praca silnika.

#7 Share BSZ110

BSZ110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 11:36

Zetor 12145 czy to dobry wybór? Wiesz, mth to nikt nie wie :D tak juz jakos jest :D

Ciężko powiedziec co i jak ale ja bym go wziął na te 30ha. Duzo się nie narobi a swoje to zrobi :lol:

#8 Share Pioter21

Pioter21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 12:01

Zetor 12145 czy to dobry wybór? Lepiej trochę kasy dodać a kupić coś zachodniego co jest mniej awaryjne itd,oczywiście to tylko moja opinia ale po co kupować coś gdzie za chwile trzeba będzie coś wymienić np sprzęgło,półbiegi itd. Podam przykład u znajomego John Deere 90 KM z roku 2001 ma zrobione 6800 mth i było to prawie bezawaryjnie,ostatnio jedynie wymienił wtryski a ma tez Ursusa 1224 z roku 1996 który tylko chodzi w pługu,gruberze i rozrzutniku, ma 3022 mth i od początku sie sypie,teraz sie rozsypała skrzynia. Poczytaj troche to zobacz kto np kupi jakiegoś JD,Fendta czy choćby DF ale nowszego to chodzi bez problemu, a ciągniki typu np Pronar()bez urazy chłopaki) ale od nowości cos sie sypie, wiem bo tez znajomy ma i naprawde robi nim tylko co musi bo boi sie ze znowu coś. Dodać troche kasy i kupić np za 60 tys niż dać 40 a w ciągu 3-4 lat kolejne tyle na remont. Oczywiście to moja opinia bo dużo widziałem ale tez popatrzcie na jakies wieksze gospodarstwa, to czemu nikt nie kupuje tych nowych Ursusów z piękną maską itd? Wolą kupić coś,co wiedzą ze im będzie chodzić dużo dużo mniej bezawaryjnie :lol: Pozdrawiam

#9 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 12:08

Zetor 12145 czy to dobry wybór? moim zdaniem to dobry wybór a co do awaryjności jak bedziesz wymieniał olej w silniku co roku i pilnował stany to w ogole awarii nie bedzie
ja mam 2x12145 i chodza bez problemu
a co do 30ha to sie nie napracuje :lol:

#10 Share Ziomek1994

Ziomek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 12:55

Zetor 12145 czy to dobry wybór? Jak będzie dobrze dbał o niego to bezawaryjnie będzie chodził

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share coffey23

coffey23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 13:10

Zetor 12145 czy to dobry wybór? kolego Pioter21 nie porównuj zetora do nowych ursusów bo to są tylko podobne ciągniki ale wytrzymałością części bardzo się różnią :lol:
a co do pronara to niech Twój kolega go sprzeda jak taki zły ciągnik i kupi zachodni :D
Co do zetora o którym mowa to bardzo mi się one podobają koło mnie robi 16245 na ok 100ha i daje sobie nieźle rade twarda maszyna z tego co widziałem :D

#12 Share bialy1989

bialy1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 13:13

Zetor 12145 czy to dobry wybór? Miałem kiedyś 12145 z 1986r. Był sprowadzony z Danii, przez pierwsze 5 lat zrobiłem tylko silnik. Ale jak założyłem pług 4 skibowy obrotowy i 3 m agregat uprawowo-siewny to zaczął się sypać. W szczególności podnośnik nie dawał rady, półbiegi wysiadły, olej się grzał. To dobry ciągnik ale do lekkich maszyn. A jeśli chodzi o moc to jakiś JD czy NH 100koni jest mocniejszy od 12145. Ale pamiętam że fajnie się nim jeździło(tylko biegi wchodziły wszystkie ze zgrzytem :D . Pod koniec obrabiał 100 ha :lol: Dużym plusem są łatwo dostępne i tanie części. Jak kupisz w dobrym stanie to 30 ha będzie obrabiał bez problemu a jak się popsuje to byle jaki majster ci go naprawi :D Ale tak jak mówie nie można przesadzać z maszynami :D

A te wszystkie nowe wynalazki typu ursus to TOTALNA PORAŻKA, to nie są te stare dobre ciągniki.:D pozdro

#13 Share BSZ110

BSZ110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 13:26

Zetor 12145 czy to dobry wybór? Ja mam 2x 16245 na 70ha i cały czas stoja bo nie ma co robic a co dopiero na 30ha taka 12-stka. Mówisz ze podnosnik siada a ja swoją 16245 nosze 4 metrowy Amazone i jakos mi nie siada, polbiegi dzialaja i jest ok. Jak dbasz tak masz. Co do skrzyni to wlasnie w 16245 musi byc cały czas wysoki stan oleju tak jest np. u mnie ale w pochodnych tez tak pewnie bedzie.

#14 Share bialy1989

bialy1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 13:33

Zetor 12145 czy to dobry wybór? Człowieku 16245 to inny ciągnik. Ma dużo mocniejszy podnośnik. Pewnie jeszcze masz bosha? I z którego roku masz ciągnik? Mój miał 18 lat to wysiadła pompka od półbiegów, chyba po tylu latach miała prawo co? Popatrz sobie czy ten ciągnik nie był zadbany
Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Zetor 12145

#15 Share Karol323

Karol323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:- KPK Kumurun Team - Forever xD
    - Rolnictwo i wszystko po troszku :)

Napisany 26 grudzień 2009 - 13:41

Zetor 12145 czy to dobry wybór? No własnie!!Mój zsąsiad kupił w tamtym roku na wiosne też zetora 12145, 88 rocznik i dał 32 tyś.Mówił że silnik ładnie chodzi i wszystko dobrze działa. Okazało się że mu napęd przędni nie ciągnie no i w zimę rozjeżdżali go i przy okazji do skrzyni zajrzeli i zrobili 2bieg bo trzeszczało na tym biegu ;/ a teraz też coś robili ale to była jakaś mała usterka :D Ja za to mam Fortschritt-a ZT-323-A, rocznik 89 i daliśmy 17 tyś i już trzeci rok chodzi bez zarzutu tylko pompę wymienialiśmy bo jak wymienialiśmy filtr oleju to w korku spustowym gwint się przekręciło niechcący :lol:
Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

#16 Share BSZ110

BSZ110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 13:45

Zetor 12145 czy to dobry wybór? Jak inny ciągnik? Podnośniki są prawie, że te same. Nie mam zadnego Boscha!

#17 Share bialy1989

bialy1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 13:50

Zetor 12145 czy to dobry wybór? No to masz słabszą wersje. Bo 16245 wychodziły z podnośnikami firmy bosh. 16245 do większy i mocniejszy ciągnik. Podnośnik też jest mocniejszy, chyba że masz jakąś słabą wersje. Jak u ciebie nie siada to się ciesz, ale u mnie siadał, blokował się, olej ciekł z pod pokrywy... No ale przypominam miał prawie 20 lat to się narobił. U mnie orał, uprawiał,siał,gruberował 100 ha, bo nie miałem innego dużego ciągnika.

A ten twój agregat ma 4 metry nie? Jestem w szoku że 16245 z nim chodzi.

#18 Share WojtekGrabka

WojtekGrabka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 26 grudzień 2009 - 14:15

Zetor 12145 czy to dobry wybór? Witam.Użytkuję ten ciągik na ponad dwu krotnie większym gospodarstwie i radzi sobie bardzo dobrze,mimo że mam ciężką ziemię w uprawie.Ciągnik przeszedł remont silnika przez moją głupotę i to wszystko za te lata.Wymiana olejów i filtrów na czas i maszyna chodzi bez zarzutów.Na Twoim areale ciągnik będzie sobie spokojnie radził.Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej to pisz na gg :lol: .Pozdrawiam
Praca wszystko zwycięża.

#19 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 15:26

Zetor 12145 czy to dobry wybór?

Miałem kiedyś 12145 z 1986r. Był sprowadzony z Danii, przez pierwsze 5 lat zrobiłem tylko silnik. Ale jak założyłem pług 4 skibowy obrotowy i 3 m agregat uprawowo-siewny to zaczął się sypać. W szczególności podnośnik nie dawał rady, półbiegi wysiadły, olej się grzał. To dobry ciągnik ale do lekkich maszyn. A jeśli chodzi o moc to jakiś JD czy NH 100koni jest mocniejszy od 12145. Ale pamiętam że fajnie się nim jeździło(tylko biegi wchodziły wszystkie ze zgrzytem :D . Pod koniec obrabiał 100 ha :D Dużym plusem są łatwo dostępne i tanie części. Jak kupisz w dobrym stanie to 30 ha będzie obrabiał bez problemu a jak się popsuje to byle jaki majster ci go naprawi :) Ale tak jak mówie nie można przesadzać z maszynami :D

A te wszystkie nowe wynalazki typu ursus to TOTALNA PORAŻKA, to nie są te stare dobre ciągniki.:lol: pozdro

100 km NH/JD równa się 117 km Zetora? .... :D Ale się uśmiałem, jeszcze może w JD to bym uwierzył, ale nie w NH ogólnie to 117 km JD = 117 km Zetora w to jestem skłonny najbardziej uwierzyć. Miałem NH T6030 o mocy 117 km, sprzedałem go, kupiłem Zetora 12145 i niestety z takimi samymi maszynami Zetor okazał się dużo silniejszy, owszem cały podnośnik jest w nim do bani bo wystarcza ewentualnie do 10145 ale do możliwości ciągnika 6 cylindrowego jest zwyczajnie za słaby. Do założyciela tematu: jest bardzo duży rozrzut jeżeli chodzi o ten model, jeżeli pochodzi z Polski lub z Czech/Słowacji to jest ryzyko że jeździli nim jakieś "dworusy" i nie szanowali sprzętu :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 18:17

Zetor 12145 czy to dobry wybór? Jeśli siedzisz trochę w ciągnikach to nie trzeba byc geniuszem, aby ocenic jego stan. Jeśli jest orginalny nie malowany a silnik ładnie pracuje opony w miarę równo zużyte, przydymia tylko przy przygazówce, skrzynia nie trzeszczy przy zmianach biegów to myslę że za te pieniądze warto go brac. Ale jeśli widac ze jest odnawiany, a do tego ma duży przebieg, lub podejrzanie mały, a do tego ciężko pracująca skrzynia, napędy czy wycieki wtedy można by się zastanowic..... Warto tez można było by gdyby była taka możliwośc podczepic coś ciężkiego na TUZ i rozgrzac olej i sprawdzic hydraulikę ale to raczej ciężka sprawa.... Generalnie jednak ja u siebie nie spotkałem się, żeby ktoś na te ciągniki narzekał, a pobliskim PGRze miejscowe ,,rzeźniki-czyli degustatorzy taniego wina" nieprzerwanie katują je od kilkunastu lat więc już tylko to świadczy dobrze o tych szósteczkach....