Skocz do zawartości

Zdjęcie

Farmer - opinie [Połączone]

343 odpowiedzi na ten temat

#121 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 26 sierpień 2010 - 18:10

Farmer - opinie [Połączone] to się stało z agregatem, ale był prawidłowo złożony. a przełamał się między skrzynią a sprzęgłem. do tego coś przy silniku grzebali, deskę rozdzielczą, i takie drobnostki... Kto koszt poniesie jeszcze nie wiadomo, ale Sokółka na 100% nie. to co mnie wkurzyło to to, że za transport policzyli po 2.80 za km ( miejscowi by za 2pln pojechali), składali go 56godz, a to dlatego, że 2 razy go rozkładali bo myśleli, że wal będzie dobry, okazał się zły, i my za ich niewiedze musimy płacić. I na dodatek tam gdzie stal na placu był otwarty, a w środku pasy, gaśnica, trójkąt i - do było dla mnie niedopuszczalne - kluczyki. :D Każdy mógł wsiąść i pojechać, ciekawe kto wtedy by koszt pokrył... miejmy nadzieję, że jak najprędzej przyjedzie bo baloty słomy czekają.
KPK - Ochrona

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Farmer - opinie [Połączone] Dzisiaj, 12:13
  •  

#122 Share kundziel

kundziel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 04 październik 2010 - 06:48

Farmer - opinie [Połączone] 105 km jest na silniku mtz- to dobra sprawdzona konstrukcja, połączone jest to z zsynchronizowaną skrzynią biegów carraro, z resztą całe podwozie to carraro - jeśli wiesz o co chodzi to znasz tą markę :D ogólnie ciągnik godny dużej uwagi: stosunkowo tani, dobrze wyposażony, dobre warunki kredytowania i tani, sprawny serwis.

#123 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów

Napisany 04 październik 2010 - 12:47

Farmer - opinie [Połączone] :D ;[ ;[ Już dawno się tak nie śmiałem. ;[ Niezłymi grypsami operujesz, min. godny dużej uwagi, dobrze wyposażony czy też sprawny serwis( spróbuj sie tam dodzwonić i porozumieć z kierownikiem).
KPK - Ochrona

#124 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 04 październik 2010 - 14:17

Farmer - opinie [Połączone] "FarmerF10244C1" jak ten Farmer tak ci się psuje to spróbuj go sprzedać pozbyć się tego sprzętu z podwórka masz chłopie cierpliwość albo dobrze ubezpiecz i spal.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#125 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów

Napisany 04 październik 2010 - 14:30

Farmer - opinie [Połączone] Gdybyś znał całą historię związaną z tym ciągnikiem... no ciekawa jest... a piszę chyba po raz 100, że był brany na SPO i go sprzedać nie możemy, a w ogóle kto go kupi.

Pozdrawiam użytkowników ciągników Farmer. :D

Edytowany przez FarmerF10244C1, 09 styczeń 2011 - 21:55.

KPK - Ochrona

#126 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 04 październik 2010 - 14:43

Farmer - opinie [Połączone] Dzięki za pozdrowionka... :D Kolego - ja jak potrzebuję jakiejś informacji z Sokółki to albo dzwonię do Pana Romka (chyba szef serwisu, ale nie jestem pewien), albo kontaktuję się z nimi drogą elektroniczną i powiem Ci szczerze, że jeszcze nie miałem tak abym nie dostał odpowiedzi. Np ostatnio napisałem do nich pytanie o nr farby używanej do felg bo w kilku miejscach mi się podrapały i wiadomość z odpowiedzią miałem następnego dnia, więc nie jest tak źle ;[

#127 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów

Napisany 04 październik 2010 - 17:10

Farmer - opinie [Połączone] Tak, a mój tata, i kilku znajomych mają odmienne zdanie, Pan Roman to szef serwisu- dziś nam zapowiedział ciekawą rzecz, ale może zmądrzeje. :D
A co do awarii to w ostatnim czasie bije rekordy...
KPK - Ochrona

#128 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 04 październik 2010 - 17:16

Farmer - opinie [Połączone] A co znowu padło ???? :D Co Wam takiego powiedział Pan Romek ?

#129 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 04 październik 2010 - 17:17

Farmer - opinie [Połączone] Pochwal się :D

#130 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów

Napisany 04 październik 2010 - 18:05

Farmer - opinie [Połączone] Najpierw grzała sie skrzynia, więc pojechał sobie "firanką" do Sokółki, rozkładali go 2 razy i coś niby poprawili, potem pojeździli po placu, i się widełki złamały, zmieniali jeszcze ustawienia podnośnika, że niby tak w nowych jest. Przyjechał. :D
Przy ruszaniu nim szarpało, to podobno wina polskiej - kochanej, rodzimej - tarczy sprzęgła. Po pracy Kver'em skrzynia znowu się grzała i biegi ciężko wchodziły + 1 dźwignia podnośnika nie działa, jak to mechanik po wiedział to tym ciągniku można się wszystkiego spodziewać. A co dziś powiedział- że rozstajemy sie na zawsze bo się skarżymy do innego Farmera...
KPK - Ochrona

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 04 październik 2010 - 18:15

Farmer - opinie [Połączone] Powiem tak - wyrazy współczucia... Jak byś mógł mi trochę rozjaśnić ostatnie zdanie to byłbym wdzięczny bo jakoś nie zakumałem... :D

#132 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów

Napisany 04 październik 2010 - 18:23

Farmer - opinie [Połączone] 2tygodnik Farmer sie zainteresował, zadzwonił do Sokółki i w związku z tym mamy sie od nich odpier*olić, że tak brzydko napiszę, bo do gazet ich podajemy i złą opinię chcemy rozsiewać o tej jakże wspaniałej firmie. No i, że Farmerka nie przyjmą czy coś...
KPK - Ochrona

#133 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 04 październik 2010 - 18:29

Farmer - opinie [Połączone] No to w takim razie jeszcze raz do gazety... i kilku innych, aż do skutku :D Wydaje mi się, że po takich akcjach to ten Twój Farmer powinien być wymieniony...

#134 Share kundziel

kundziel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 05 październik 2010 - 08:28

:D :) :o Już dawno się tak nie śmiałem. :P Niezłymi grypsami operujesz, min. godny dużej uwagi, dobrze wyposażony czy też sprawny serwis( spróbuj sie tam dodzwonić i porozumieć z kierownikiem).

kolego jeśli farmer jest źle wyposażony to kup se case'a za 200tys.Widzę, że mało wiesz o tej marce...Nie rozumiem podejścia.. ciągnik za 100 tys. zł a żądasz, żeby miał wszystko. Ja mam faktycznie 86 km Farmera z JD ale sąsiad ma 105 i narzeka tylko na brak rewersu. Nie wiem z jakimi problemami dzwonicie do Romana, w każdym razie ja (choć było to sporadycznie) zostałem dobrze obsłużony. A jeśli ktoś dzwoni do serwisu firmowego i pyta się czemu mu pękł przewód np. od hydrauliki, to gratuluje. Proponuje zawracać głowę pierdołami dealerom. A odnośnie przekazanych przez kolegów wielu mądrości pochodzących z doświadczenia w użytkowaniu farmera proponuje przedstawić coś lepszego, coś co znajdziecie na rynku za tą cenę? Aha.. jeszcze coś.. czy ktoś w farmerze znalazł jakąś chińską część ?? Porównajcie se ursusa.. farmtraca czy nawet JD..

#135 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 05 październik 2010 - 08:32

Farmer - opinie [Połączone] Podczas rozmowy, warto wspomnieć o urzędzie ochrony konsumenta i o sądzie konsumenckim , większość gwarantów mięknie.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#136 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 05 październik 2010 - 09:01

kolego jeśli farmer jest źle wyposażony to kup se case'a za 200tys.Widzę, że mało wiesz o tej marce...Nie rozumiem podejścia.. ciągnik za 100 tys. zł a żądasz, żeby miał wszystko. Ja mam faktycznie 86 km Farmera z JD ale sąsiad ma 105 i narzeka tylko na brak rewersu. Nie wiem z jakimi problemami dzwonicie do Romana, w każdym razie ja (choć było to sporadycznie) zostałem dobrze obsłużony. A jeśli ktoś dzwoni do serwisu firmowego i pyta się czemu mu pękł przewód np. od hydrauliki, to gratuluje. Proponuje zawracać głowę pierdołami dealerom. A odnośnie przekazanych przez kolegów wielu mądrości pochodzących z doświadczenia w użytkowaniu farmera proponuje przedstawić coś lepszego, coś co znajdziecie na rynku za tą cenę? Aha.. jeszcze coś.. czy ktoś w farmerze znalazł jakąś chińską część ?? Porównajcie se ursusa.. farmtraca czy nawet JD..

Już Ci kolego tłumaczę dlaczego zawracałem głowę Panu Romkowi - Mój dealer w 2006 oprócz ceny Farmera tak naprawdę nic o nim nie wiedział i od razu dał mi do Pana Romka nr tel. który rzeczywiście znał te sprzęty więc jak miałem jakiś pytania dotyczące obsługi to poprostu do niego dzwoniłem - ot i cała historia :D

#137 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów

Napisany 05 październik 2010 - 18:49

Farmer - opinie [Połączone] kundziel a mi jeden dealer Farmerów mówił, że w małych nie ma chińskich części a w 105 konnym są. :D Carraro ma też fabrykę w Chinach, Indiach i wielu innych takich krajach, i myślisz, że do Farmera produkują we Włoszech czy jakiejś tam najlepszej? Dziś szwagier kuzyna jak qq woził, mówił, że w jego wiosce też jest farmer - i też lubi być niegrzeczny. I Farmer kosztuje 130-40tys brutto a TD/JX podobnie, wyposażenie podobne, ale wszystko jest lepiej umiejscowione. Po prostu dostęp do wielu rzeczy jest dobry.
Aha i jeszcze jedno - niech Farmer ma i te super podzespoły, tylko czemu one częściej wymiękają od tych niby chińskich?
KPK - Ochrona

#138 Share Pawel26

Pawel26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 12:57

Farmer - opinie [Połączone] do FarmerF10244C1 jak rozumiem to masz farmera 105 km no i nie możesz sprzedać przez 5 lat stego co czytam to masz pecha jeżeli ci się dalej bedzie się leciął to kupisz za te pieniądze 130 km belaruse lub muśći dołożyć 30tyż i new hollanda z seri t 5000 john deere 6000 lub same deutz fahra ale pamietaj unas ma valtra i złamała się crystal również zetor forterra też ale przesadzają z chcą pokazać co to za ciągnik na przednim obciązniku drugi o,5ton albo i więcej z betonu czy nawe worki z piaskiem to nie wytrzyma jeżeli podnoć przud ciągnika to znacz ze maszyna jest za cięzka !

#139 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 07 listopad 2010 - 13:57

Farmer - opinie [Połączone] Mam pytanie jak zachowuje się ta zsynchronizowana skrzynia w Farmerze 12/12 chodzi mi o obsługę i kulturę jej pracy czy zdarza się że np "zgrzyta"
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 08 listopad 2010 - 17:05

Farmer - opinie [Połączone] Siemka - zapraszam do mnie na próbę (5 km to nie jest daleko :) )Uważam, że skrzynia to jeden z ładniej pracujących elementów w tym ciągniku. Jeśli sprzęgła nie wciśniesz to zgrzyt usłyszysz, ale nie ma takiej opcji po wciśnięciu sprzęgła - ja bym tą skrzynię porównał kulturą pracy do zsynchronizowanej skrzyni samochodowej.