Skocz do zawartości

Zdjęcie

Deutz-Fahr czy John Deere

67 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Piotrek6911

Piotrek6911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 03 grudzień 2009 - 17:15

Deutz-Fahr czy John Deere Witam wszystkich na forum mam takie pytanie,co do tych dwoch marek ciagników.Mam zamiar kupic ciagnik w granicach 110 KM i mam dylemt czy wybrac john deera 6400 czy DF k100 lub k420.Mam nadzieje ze pomozecie mi rozwiazac ten problemik i z gory dziekuje.:blink:

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Deutz-Fahr czy John Deere Dzisiaj, 03:43
  •  

#2 Share bialy1989

bialy1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 03 grudzień 2009 - 17:18

Deutz-Fahr czy John Deere zdecydowanie JD. Nie ma się nad czym zastanawiać. :blink: pozdr

Post bez uzasadnienia!!

Edytowany przez robertbara, 03 grudzień 2009 - 19:33.

#3 Share valtran111

valtran111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 03 grudzień 2009 - 17:23

Deutz-Fahr czy John Deere z tego co wiem to jd jest duzo starszy a df'y to sa nowsze ciagniki jest pewnie róznica w cenie ale jesli miałbym wybierac miedzy tymi dwoma df

#4 Share Piotrek6911

Piotrek6911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 03 grudzień 2009 - 17:35

Deutz-Fahr czy John Deere DF jest sporo droższy ale wiadomo ze młodszy i troche z wygladu fajniejszy przynajmniej dla mnie ale chciał bym cos sie dowiedziec o plusach i minusach tych ciagnikow?

#5 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 03 grudzień 2009 - 18:57

Deutz-Fahr czy John Deere na pewno df spali mniej przy tej samej pracy niz jd po porozmawianiu z kilkoma właścicielami jd to mówili że swoje potrafi spalić ale w okolicy jest więcej jd(duże serie) za to df chyba 1 ale z koncernu sdf to sporo głownie lamborgini i same według mnie jd to bardzo prosty traktor (wersja comfort bo premium to inna bajka)tylko trzeba doliczać trochę na opcje np radio dopłata. Co do df się nie wypowiadam bo za mało o nim wiem:)

#6 Share Piotrek6911

Piotrek6911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 03 grudzień 2009 - 19:57

Deutz-Fahr czy John Deere A czym sie rozni wersja premium od comfort??

#7 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 03 grudzień 2009 - 21:21

Deutz-Fahr czy John Deere a jak ma się sprawa coo do mniejszej mocy tych marek a mianowicie JD 5080R
DF agrofarm 410

#8 Share bialy1989

bialy1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 03 grudzień 2009 - 21:42

Deutz-Fahr czy John Deere Post bez uzasadnienia tak? A więć: od lat wiadomo że JD to niezawodne i trwałe ciągniki. Mam 4 JD i nie narzekam na żadnego. Mój kuzyn ma starego 2040 z 1983 roku i chodzi znakomicie, mój kumpel ma 6400 z 1996r 11 tyś mtg, chodzi bezawaryjnie. A dla porównania, kolega ma DF 100km z 2004r, ma 2000mtg i non stop mu się psuje. Ciągle jest u niego serwis... zawory wymieniali już 3 razy. Grzał się to wymienili chłodnicę i dalej się grzeje.
Ten sam kumpel kupił w 2007 roku JD 5720 i to nim więcej orze bo DF stoi ciągle rozebrany w garażu. PASUJE CI TAKIE UZASADNIENIE MODERATORZE???
a i dodam jeszcze, znajomy miał DF jakiegoś 200km... porażka, silnik wysiadł, nie było części, i nie mógł tego ciągnika sprzedać... teraz ma 8320 i 7730 oraz kombajn 2266. Tyle na ten temat z mojej strony.
Mam nadzieje że nie uraziłem posiadaczy DF, bo nie wiem jak wam chodzą te ciągniki. Napisałem tylko o tych przypadkach które ja znam.
pozdrawiam

#9 Share matus951

matus951

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 04 grudzień 2009 - 16:35

Mój kuzyn ma starego 2040 z 1983 roku i chodzi znakomicie

Nie czuję się urażony, ale ja mam o 4 lata starszego DX 110 i ma 13tyś mtg i nie nażekam, wujek ma też Dx tylko troche mocniejszego i też chodzi bez zarzutu, a znajomy ma agrotrona 130 z 98r i jest zadowolony. ;) Naprawdę nie znasz nikogo kto nie nażekałby na
DFa?? Wiadomo, nie są to maszyny bezawaryjne, bo żadne takie nie są, ale to tylko maszyny i nie wmówisz mi że JD się nie psuje. :) Jak się dba i wszystko robi na czas, to dłużej pochodzi niż taki co sie o niego nie dba, obojętnie co by to było, i JD i DF :blink:

#10 Share lukiANDmarcin

lukiANDmarcin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 04 grudzień 2009 - 16:39

Deutz-Fahr czy John Deere dziwne że wszystkie jd które wymieniłeś chodzą bezawaryjnie a wszystkie df się psuły nie mówię jak byś zamiast df pisał o jakiejś innej dużo gorszej marce

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 04 grudzień 2009 - 16:47

Post bez uzasadnienia tak? A więć: od lat wiadomo że JD to niezawodne i trwałe ciągniki. Mam 4 JD i nie narzekam na żadnego. Mój kuzyn ma starego 2040 z 1983 roku i chodzi znakomicie, mój kumpel ma 6400 z 1996r 11 tyś mtg, chodzi bezawaryjnie. A dla porównania, kolega ma DF 100km z 2004r, ma 2000mtg i non stop mu się psuje. Ciągle jest u niego serwis... zawory wymieniali już 3 razy. Grzał się to wymienili chłodnicę i dalej się grzeje.
Ten sam kumpel kupił w 2007 roku JD 5720 i to nim więcej orze bo DF stoi ciągle rozebrany w garażu. PASUJE CI TAKIE UZASADNIENIE MODERATORZE???
a i dodam jeszcze, znajomy miał DF jakiegoś 200km... porażka, silnik wysiadł, nie było części, i nie mógł tego ciągnika sprzedać... teraz ma 8320 i 7730 oraz kombajn 2266. Tyle na ten temat z mojej strony.
Mam nadzieje że nie uraziłem posiadaczy DF, bo nie wiem jak wam chodzą te ciągniki. Napisałem tylko o tych przypadkach które ja znam.
pozdrawiam

Z tego co widzew mojej okolicy nie widziałem jeszcze popsutego JD. Zresztą DF tez jeszcze nie,

JD składany jest ponoć w niemczech. DF o mocy chyba ponad 100 KM też więc precyzja w obu przypadkach jest prawdopodobnie taka sama. Lecz mniejsze DF są składane we Włoszech i jak mówią uzytkownicy da się zauważyć różnicę i to bardzo mocno. Wiec stąd pytanie jak to naprawdę jest? czy aż tak tragicznie???

#12 Share Piotrek6911

Piotrek6911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 04 grudzień 2009 - 17:33

Deutz-Fahr czy John Deere A moze ma ktos tego typu ciagniki ? Poprosił bym o opinie o nich.

#13 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 04 grudzień 2009 - 17:35

Deutz-Fahr czy John Deere jak firma bedzie chciala przyoszczedzic to nawet ze Szwajcarii wyjdzie bubel. mysle, ze takie argumenty nie sa niepodwazalne, wiec zadne z nich +/-.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#14 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 04 grudzień 2009 - 20:49

Deutz-Fahr czy John Deere brzozak2 zgadzam się z tobą choć jakiś czas temu rozmawiałem z kolegą który sprzedaje DF to mówił mi że faktycznie te we włoszech robione są jakby gorsze jakościowo

#15 Share Piotrek6911

Piotrek6911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 04 grudzień 2009 - 21:03

Deutz-Fahr czy John Deere A moze jakies konkrety np. ile pala poszczegolne ciagniki w orce.czesci czy sa drogie itp.

#16 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 04 grudzień 2009 - 21:11

Deutz-Fahr czy John Deere Odpowiedzi też mają być tak konkretne jak Twoje pytania ?Dodany obrazek .Tak konkretnie to poszczególne palą nieszczególnie a części są droższe niż do C-330...

#17 Share hksdam

hksdam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 04 grudzień 2009 - 22:04

Deutz-Fahr czy John Deere ja mam DF Agrostar 6,81 z 93 roczka; silnik o 20 km mocniejszy niż z fabryki a więc 200km;
skrzynia jest świetna dopóki sie nie psuje ;/ 2 razy wymieniałem kolektor sprzęgła, ale teraz jest już ok;
o ciągniku złego słowa ni można powiedzieć: biegi załączane pod obciążeniem, EHR, w kabinie cichutko i on ma tego "kopa" jak jedziesz wystarczy mu tylko biegi dokładać a on idzie <cwaniak>
nie narzekam na niego mówiąc krótko, natomiast o JD nie mogę się wiele wypowiedzieć ale sąsiadowi ostatnio zwolnica poszła w tylnym kole.
Nie wyobrażam sobie nie poprawiać fabryki.

#18 Share bialy1989

bialy1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 01:36

Deutz-Fahr czy John Deere W mojej okolicy nie ma DF więc nie wiem jak innym chodzą, znam tylko 2 osoby które narzekają. Jeśli chodzi o JD to zawsze będę zwolennikiem marki spod znaku jelenia i będę kupował te maszyny, ale każdy ma swoje zdanie które powinno się szanować. :) Nikt mnie nie przekona do DF,Same,Zetora czy Pronara :lol:
wracając do tematu to części do JD są bardzo drogie.
Spalanie w modelach
-6620 w orce 16-18l/h , głębosz 20-22/h,lekkie prace 7-8l/h,
-7730 w orce 23-24l/h, głębosz 25-28l/h.
Nie wiem jak jest z mniejszymi modelami.

#19 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 02:17

Deutz-Fahr czy John Deere slabo powozisz swojego 7730, albo masz za male narzedzia, albo wiecej nawracania niz pracy skoro spala ci nie cale 30 l paliwa na h najciezszej roboty. wg dlg 7530 potrafi lyknac 30 litrow jak mu ciezko, sasiad ma 7830 i potrafi lyknac 40
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Piotrek6911

Piotrek6911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 09:24

Deutz-Fahr czy John Deere To w takim razie JD pala wiecej niz df?

Dodaj odpowiedź