Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie?

920 odpowiedzi na ten temat

#561 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 05 luty 2012 - 11:31

Krowy chętnie jedzą, chętniej niż bele, wnioskuję to po tym jak ojciec kilka lat temu (jak jeszcze nie robiliśmy kiszonki z trawy) kupił kilka bel, połowa była popsuta, a reszta była za sucha i krowy nie chętnie ją jadły, mleka też z tego nie było za dużo.

Czy Ty uważasz że ktoś sprzedaje dobrej jakości bele ? :) Chyba to pojedyncze przypadki ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Dzisiaj, 13:55
  •  

#562 Share szczepan84

szczepan84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 05 luty 2012 - 19:04

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? ja dzikich kotów nie widziałem nic mi nie uszkadza balotów poza tym jak złożę za stodołą to pewnie lisy czy koty nie mają dostępu jeszcze bardziej przychodzą bo wokół domostwa więcej jest pożywienia

#563 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 06 luty 2012 - 10:16

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Ja mam worki z kiszonką w 2 miejscach na łakach. I w tym roku będę wszystkie trzymał tylko w jednym bo na drugiej łace brzegowe worki mi żurawie podziurawiły jesienia. Jak wylatywały to łaziły koło kiszonki i narobiły dziur ale jakoś to pozaklejałem. Teraz jak biorę to niestety trafia się balot że jednak dostał trochę powietrza. Na łące blisko miasta nie przylatują i tego problemu nie ma. Jedno co to miałem parę balotów GPS z jęczmienia dośc późno koszonego i myszy właziły bo ziarno było prawie twarde ale było mocno podsuszone i z konserwantem i nie zgniło na szczęście.

#564 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów
  • Zainteresowania:Południe Łódzkiego

Napisany 06 luty 2012 - 11:39

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Ja preferuje bele.Jak dla mnie są dobre pod kilkoma względami a mianowicie:Jak nie chce dawać jóż trawy to kończę i tyle a pryzmą troche trudniej bo jak ją zaczne to musze ją skończyć ;).Moge robić małe łąki bez potrzeby koszenia wszystkiego na raz ;)
A w pryzme nigdy nie robiłem i chyba nie będe robił ;) bo jak widze ile siąsiad odrzuca niedobrej kiszonki to aż nie chce mi sią patrzeć.A u mnie w belach to w tamtym roku na 160 sztuk to zepsutego było może łacznie 2 bele :)
Wiem że koszty bel są większe ale u mnie łąki są porozrzucane w obrębie ok.5 km i w małych kawałkach wiec mi wygodniej wychodzą bele ;)
pozdro

#565 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 12 luty 2012 - 13:42

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Jak myślicie co będzie lepsze: owies z wyką chcę ciąć orkanem w pryzmę, lepiej ciąć z pnia bez podsuszania czy lepiej skosić kosiarką rotacyjną a po podsuszeniu z pokosów zebrać orkanem?

#566 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 12 luty 2012 - 13:56

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Ja podsuszam. No chyba ze na pniu ci usychać będzie to wtedy odrazu orkanem.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#567 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 12 luty 2012 - 14:44

Jak myślicie co będzie lepsze: owies z wyką chcę ciąć orkanem w pryzmę, lepiej ciąć z pnia bez podsuszania czy lepiej skosić kosiarką rotacyjną a po podsuszeniu z pokosów zebrać orkanem?

ja w tym roku miałem taką mieszankę i wyszła lux tylko był skoszona i zawinięta w baliki
red power

#568 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 12 luty 2012 - 14:51

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Kosicie przed wykłoszeniem owsa? Od 2lat takie coś kosi się na zielono, a usycha dopiero wtedy jak się owies wykłosi. Ile czasu i dla ilu sztuk jeden bali starczał?

#569 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 12 luty 2012 - 15:57

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? ja to miałem pierwszy raz na kiszonkę, kosiłem po wykłoszeniu ziarenka zaczęły twardnieć u mnie jeden starcza na tydzień 6-7szt. w różnym wieku
ja siałem tą mieszankę jako poplon po jęczmieniu ozimym 10 balików z hektara

Edytowany przez krzysiekfarmer5, 12 luty 2012 - 19:04.

red power

#570 Share lawa3p

lawa3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, formuła 1

Napisany 12 luty 2012 - 20:11

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? jakby miał ktoś na sprzedanie sianokiszonki lub siana to kupie w okolicach kujawsko-pomorskim, wielkopolskie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#571 Share piotrus19

piotrus19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 17 luty 2012 - 12:01

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? W takie mrozy jak teraz to bele i pryzmy marzną że głowa mała ;)

#572 Share supermichal13

supermichal13

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 117 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze Motoryzacja, rolnictwo, robienie filmów rolniczych.

Napisany 19 luty 2012 - 13:52

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Ja sie zabardzo niezanam ale mi sie zdaje że sianokiszonka w belce nie zamarznie bo folja u trzyma cieplo
pozdro

Edytowany przez milanreal1, 20 luty 2012 - 16:52.
cytowanie poprzedniego posta

Zapraszam na kanał na YT http://www.youtube.c...13?feature=mhee

#573 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 19 luty 2012 - 14:00

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? to zależy od tego czy jest sucha czy mokra. W pryzmie robi się mokrzejszą bo takiej która jest prawie sianem nie da się ubić. A jak ma się dobra prasę to można zrobić sobie taka która nawet przy -30 nadaje się do karmienia.

#574 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 19 luty 2012 - 14:05

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? u mnie belki były dosyć wilgotne i tak około 10-15cm dookoła jest zmarznięta, teraz temperatura dodatnia to puści
red power

#575 Share ppp

ppp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 19 luty 2012 - 22:06

Ja sie zabardzo niezanam ale mi sie zdaje że sianokiszonka w belce nie zamarznie bo folja u trzyma cieplo
pozdro

folia nie utrzyma ciepła, czy to w pryzmie, czy w beli. Szybkość i stopień zmarznięcia zależy od wilgotności sianokiszonki, czysta logika- im więcej wody tym bardziej marznie. Co więcej zauważyłem, że jak trafi się bela ma ślady nadpsucia (np mysz zrobi dziurę i część sianokiszkonki jest zgniła) to marznie na beton. U nas zbiera się dosyć mokre bele, i w sumie nie wiem jak w tym roku to wygląda, ale w poprzednich latach nawet przy dużych mrozach i bardzo mokrych belach zmarznięciu ulegała cienka warstwa dookoła która zanim krowy uporały się z niezamarzniętą częścią zdążyła rozmarznąć.

#576 Share renault

renault

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 19 luty 2012 - 22:34

to zależy od tego czy jest sucha czy mokra. W pryzmie robi się mokrzejszą bo takiej która jest prawie sianem nie da się ubić. A jak ma się dobra prasę to można zrobić sobie taka która nawet przy -30 nadaje się do karmienia.

ja robię w pryzmy pierwszy pokos był aż za suchy bo miał jak badałem podczas spasania t było 63% suchej masy i nic się nie psuło drugi pokos jest wilgotniejszy jeszcze nie badany bo dopiero zaczęty. ale jak zamarza to tylko kilka milimetrów z wierzchu dalej dobre.
jestem za pryzmą:D

#577 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 20 luty 2012 - 19:37

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Kilka milimetrów? Nie doświadczasz 30 stopniowych mrozów :D :D :D . Masz jakoś specjalnie izolowaną pryzmę? :D :D :D
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#578 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 20 luty 2012 - 20:29

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? mi kukurydza i wysłodki zamarzły na 60cm nie pamiętam żeby kiedykolwiek tak było. Żeby nie sucha kiszonka w belach to bym nie miał czym karmić.

#579 Share renault

renault

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 20 luty 2012 - 21:37

mi kukurydza i wysłodki zamarzły na 60cm nie pamiętam żeby kiedykolwiek tak było. Żeby nie sucha kiszonka w belach to bym nie miał czym karmić.

mi qq też zamarzła na 40 cm z góry i 10 z frontu 33%suchej masy miała
a siano kiszonka tak jak pisałem góra 2 cm

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#580 Share piotrus19

piotrus19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 21 luty 2012 - 19:52

Kilka milimetrów? Nie doświadczasz 30 stopniowych mrozów :D :D :D . Masz jakoś specjalnie izolowaną pryzmę? :D :D :D

Tu popieram swojego :) U mnie koniczyna ( przerosła) i wiadomo że jakby robić ,,suchą" to listki wyciera to zbelalowaliśmy na mokro. NIkiedy całe belki zamarznięte <_< U mnie było -26 stopni.

40cm zamarznięta kukurydza to u nas standart ;) Teraz już dochodzi do normy bo się ociepliło :lol:

Edytowany przez piotrus19, 21 luty 2012 - 19:54.