Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus czy Zetor

262 odpowiedzi na ten temat

#221 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 22 kwiecień 2011 - 12:16

Ursus czy Zetor Oczywiście chodziło mi o tę z drzwi ;)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus czy Zetor Dzisiaj, 06:43
  •  

#222 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 22 kwiecień 2011 - 22:32

Ursus czy Zetor

Jak można mówić o ursusie że jest mniej awaryjny od Zetora jak do tej pory klepali 50 letnie zabytki dopiero co ruszyliz kopyta i narazie pokupywali kochasie polskiego sprzętu i mają po 100 200 mth pewnie nic więcej więc post nie na miejscu

Naprawdę mógłbyś już trochę wydorośleć i nie pisać jak dziecko 6-letnie które ma uraz z dzieciństwa bo jeździł C-360 :D. Ursus produkował nie tylko 60, robił lepsze ciągniki, i robi coraz nowocześniejsze. Nowe zetory jakoś nie mają takiej opinii jak stare zetory gdzie do których tylko lać paliwo i jechać. Ursus może ich pod tym względem lepszy, tylko że nowsze wyszły małe ilości i do tego wiele MTH też nie zrobiły żeby zrobić jakieś dobre porównanie.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#223 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 22 kwiecień 2011 - 22:49

Ursus czy Zetor Ojoj ja myślałem że od jazdy C-360 pada tylko słuch a nie oczy. :D Czy te postlicencyjne były takie aby je porownać do Zetora ? A tak nie dawno jeszcze je składali. Jak byś doczytał. Ursus dopiero co ruszył z kopyta i ich ciągniki maja za mało mth żeby można porównać awaryjnośc do Zetorów które mają już po 1000 czy 2000 mth no i niestety wiele miało awarie mniejsze lub wieksze co w tak drogim ciągniku w porównaniu do tego co oferuje to nie mają prawa się zdazyć. Bo wielkiej nowinki techniczne zetor nie ma a cena ahh więc jakością powinni nadrobić. 5 tyś mth bez dotykania

Już bym był za ursusem ale nie ma seri xx34 więc jeszcze mam mieszane uczucia jak ona wyjdzie to dokładnie tą serie spenetruje B)
Mój Wladimirec podbija świat

#224 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 22 kwiecień 2011 - 23:21

Ursus czy Zetor A Ty masz chyba problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Nowe ursusy to mam na myśli te najnowsze czyli te co weszły niedawno. A reszta posta to chodziło mi o to samo co Tobie.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#225 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 23 kwiecień 2011 - 22:54

Ursus czy Zetor Odnośnie zetorów to w moich stronach jest ich jak mrówek i od ladnych pare lat tłuką mth i właściciele się nie skarżą, w poprzednich latach zetor przodował w sprzedaży tak i więc logicznie myśląc naturalną rzeczą jest że i najwięcej Zetorów ma te drobne czy poważne awarie... Ja o swoim się nie bedę wypowiadał za mały przebieg, ale w galeri już mają po te 2000mth i chodzą i tu się rodzi kolejne pytanie czy na pewno te zetory nie wytrzymają tyle co stare... czas pokaże. Ale po zmianie 7711 i 6245 na proxe moge powiedzieć ze jak narazie dostrzegam same plusy.
Z tego co wiem to ursus też sobie ładnie ceni te ,,swoje nowinki'' i tak naprawde to troche zakupy w ciemno mało tych ciągników nie ma się nawet kogo o opinie zapytać. Dealer to zawsze będzie wychwalał a jak będzie radził sobie w polu?...

Edytowany przez mister, 23 kwiecień 2011 - 22:56.

#226 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 23 kwiecień 2011 - 23:03

Ursus czy Zetor

A Ty masz chyba problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Nowe ursusy to mam na myśli te najnowsze czyli te co weszły niedawno. A reszta posta to chodziło mi o to samo co Tobie.

No widze że ty masz. Nie dostrzegałeś w moim poście że pisałem o tym że nie można zbyt porównywać mido piko itp do Zetora bo mają za mały przebieg

Jak można mówić o ursusie że jest mniej awaryjny od Zetora jak do tej pory klepali 50 letnie zabytki

Napisałem w czasie przeszłym wiec nie wiem o co burkasz B) Polecam zapal sobie i spójrz głęboko w mego posta
Mój Wladimirec podbija świat

#227 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 10:13

Ursus czy Zetor

Ojoj ja myślałem że od jazdy C-360 pada tylko słuch a nie oczy. :D Czy te postlicencyjne były takie aby je porownać do Zetora ? A tak nie dawno jeszcze je składali. Jak byś doczytał. Ursus dopiero co ruszył z kopyta i ich ciągniki maja za mało mth żeby można porównać awaryjnośc do Zetorów które mają już po 1000 czy 2000 mth no i niestety wiele miało awarie mniejsze lub wieksze co w tak drogim ciągniku w porównaniu do tego co oferuje to nie mają prawa się zdazyć. Bo wielkiej nowinki techniczne zetor nie ma a cena ahh więc jakością powinni nadrobić. 5 tyś mth bez dotykania

Już bym był za ursusem ale nie ma seri xx34 więc jeszcze mam mieszane uczucia jak ona wyjdzie to dokładnie tą serie spenetruje B)

Obecne Ursusy oprócz 1674 też ośmielił bym się nazwać postlicencyjnymi, tam nadal skrzynia, tylny most i podnośnik MF

#228 Share DobryxD

DobryxD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, majsterkowanie itp

Napisany 01 listopad 2011 - 15:08

Ursus czy Zetor jaki lepszy do ciężkich prac ursus 1224 czy zetor 12145 ?
ursus 1614 czy zetor 16145 ?

#229 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 listopad 2011 - 15:11

Ursus czy Zetor Dziwne pytanie, to takie same ciągniki i będą sobie tak samo radziły.

#230 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 15:13

Ursus czy Zetor będą sobie radzić tak samo. Ursus ma chyba 4 biegi głowne a zetor 3 co pływa na jego niekorzyść. Są to takie same ciągniki więc brałbym z skrzynią czwórką.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share DobryxD

DobryxD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, majsterkowanie itp

Napisany 01 listopad 2011 - 19:10

Ursus czy Zetor a który mnie spali ?

#232 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 19:25

Ursus czy Zetor One się różnią tylko kabinami. Niczym więcej.

Skrzynie jedne i drugie miały 3 lub 4 biegi.

Bez turbo miej palą.Czyli 12.

#233 Share darik

darik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 19:59

Ursus czy Zetor Witam. Panowie Jestem w kropce.Ma taki proglem do nastepnego tygodnia mam się zastanowić nad kupnem nowego ciągnika , i złożyc zamówienie bo od nowego roku cenny ciągników wzrastają...
Biore konkretnie pod Uwage nowego URSUSA 110konnego z reversem mechanicznym ,Silnikiem Perkins,skrzynią 12\4 za 140 tys i ZETORA proxime Power 100 z rewersem elektrohydraulicznym,silnik Zetor , skrzynią24\24 2 biegi pod obciążeniem za około 160tys.Do ciągnika będzie zakupiony ładowacz tur. Ciągnik bedzie głównie służył do orki ,ładowania bel, obornika itp ,w transporcie no i czasem w belarce jak by MTz 82 Zachorował :o Jak Sądzicie który ciągnik wybrać? Który będzie wiecej palił?Bo legendy różnie mówią....
Wiem Zetor to bedzie konfort pracy ,boje sie troche tej elektrohydrauliki??? ursus troszke mniej. Wiecie już nie chodzi o to że zetor droszy, kupuje sie na długie lata, Chce aby ten ciągnik którego zakupie służył w mojm gospodarstwie jak naj dłużej i jak najlepiej Bo bedzie ciągnikiem głównym w mojm gospodrastwie. N

Nie sztuką jest kupić...,sztuką jest zakupić ciągnik który bedzie spełniał moje oczekiwania....i będzie sie spełniał w kazdej pracy w polu..

Prosze o podpowiedzi....PS Przepraszam za ortografie itp POzdrawiam

#234 Share darik

darik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 12:27

Ursus czy Zetor Pilna Pomoc...Panowie możecie mi pilnie doradzić?

#235 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 13:34

Ursus czy Zetor Tutaj nie dostaniesz dobrej odpowiedzi każdy poda inną markę,widzę że już jesteś zdecydowany na Ursus Zetor podjedz do dilera tego i tego i sam zdecydujesz według ceny, wyglądu ,parametrów , a po pierwsze wejdż na stronę i poczytaj sobie spokojnie ich parametry techniczne to już będziesz lekko zdecydowany

#236 Share therider

therider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 12:01

Ursus czy Zetor Zetor napewno będzie lepszy pod każdym względem ze spalaniem to powinno być porównywalne :D

#237 Share kamil12441

kamil12441

Nowicjusz

• userphoto
  • Validating
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 20 grudzień 2011 - 20:12

Ursus czy Zetor

Zetor12441 a Ursus1234.Zetor to 4 a ursus to 6.Co wybrac?

Stwiam na Zetora sam mam forterre 12441 i to dobra maszyna

#238 Share PatrykNZUL

PatrykNZUL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 21:48

Ursus czy Zetor z tego co napisałeś (zetor 12441 czy ursus 1234) wybrałbym zetora

ale jakbym miał wybierać między mniejszymi modelami np ursus 914 / zetor 8245 to wybrałbym ursusa

wujek kupił w zeszłym roku w marcu zetora 10540 z turem i nie narzeka na niego (nic się z nim dzieje, niedawno przekroczył 5000 mtg na liczniku, rok prod 1998 a tur założony przez poprzedniego właściciela w 2007r )
ale gdy orał w zeszłym roku na zimę to zetor szedł gorzej niż ursus 914 ( którego też wujek ma ) w tym samym pługu ( pług unia 4x35 zagognowy )
zresztą w tym roku była ta sama sytuacja gdy orał po burakach
zetor się ślizgał, a ursus choć jechał wolniej to prawie że bez poślizgu

#239 Share MaTeUsZ

MaTeUsZ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 05 luty 2012 - 11:31

Ursus czy Zetor ja mam ursusa 1224 i nie narzekam nie psuje się a zetor jest za lekki na 120 km i krótki Ursus 6 jest długa i ciężejsza
Ja bym stawiał na URSUSA

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share barti212121

barti212121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , uprawa ziemi , hodowla , przyroda , biologia , praca na wsi , muzyka , motoryzacja w rolnictwie :)

Napisany 09 luty 2012 - 20:30

Ursus czy Zetor Ja stawiam na zetora mam i zetora i ursusy . Są porównywalne ale zetor wygodniejszy :)

Dodaj odpowiedź