Skocz do zawartości

Zdjęcie

[czosnek] ile z hektara?

3570 odpowiedzi na ten temat

#1861 Share borys11

borys11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 03 czerwiec 2015 - 07:13

[czosnek] ile z hektara?

Ale jakieś herbicydy też stosujecie? Mógłbyś może wstawić zdjęcie swojego chwastownika w wolnej chwili, bo zamierzam kupić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[czosnek] ile z hektara? Dzisiaj, 09:54
  •  

#1862 Share wolek81

wolek81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 04 czerwiec 2015 - 08:59

[czosnek] ile z hektara?

ja używam brony lekkie kilka razy wiosną a później chwastowink, jak się tworzą główki to głęboko same żeby

#1863 Share borys11

borys11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 04 czerwiec 2015 - 11:55

[czosnek] ile z hektara?

tak sie zastanawiam czy opielacz zdałby tu egzamin. Opielacz mam, a chwastownik musiałbym kupić

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1864 Share szymon170696

szymon170696

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 04 czerwiec 2015 - 15:19

[czosnek] ile z hektara?

wstawcie zdjęcia opiełacza 

#1865 Share ftl

ftl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 06 czerwiec 2015 - 07:38

[czosnek] ile z hektara? Witam. Dajcie fotkę jakie pąki obcinanie? U mnie powoli się zawiazuja i nie wiem czy już czy jeszcze poczekać z obcinaniem

#1866 Share borys11

borys11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 06 czerwiec 2015 - 09:44

[czosnek] ile z hektara?

Kwiatostany są jedne, to te "wąsy:", które wychodzą ze środka. Jak jeszcze nie obciąłeś to myślę, że najwyższy czas na to. Trzeba to zrobić jak najszybciej, ponieważ główka która się wykształtuje będzie bardzo mała, jeśli tego nie obetniesz, bo pójdzie Ci w kwiat zamiast w główkę, a kwiatków chyba nie chcesz uprawiać?:D

#1867 Share slaveq

slaveq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 06 czerwiec 2015 - 11:25

[czosnek] ile z hektara?

witam, jak myslicie, jest jeszcze sens podsypac nawozem, np saletra amonowa, czy juz za pozno i nie przerobi? wykopki za ok 3 tygodnie..

#1868 Share ftl

ftl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 06 czerwiec 2015 - 17:29

[czosnek] ile z hektara? Dzięki za odp. Pierwszy raz uprawiam czosnku wiec wole zapytać. Powiedzcie mi od czegoczego końce liści usychaja? Dwa razy pryskalem na robaka Decisem i 2 razy na grzyba switchem. Nie wiem co może być.

#1869 Share lukk

lukk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 06 czerwiec 2015 - 19:28

[czosnek] ile z hektara?

Panowie z pewnych powodów nie dałem drugiej dawki azotu. Jest jeszcze sens podsypać saletrzakiem ?

#1870 Share Piotr778

Piotr778

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 06 czerwiec 2015 - 20:40

[czosnek] ile z hektara?

Jeśli tak to z sypkich jedynie saletrą najszybciej zadziała ale czy już za późno to nie wiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1871 Share borys11

borys11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 06 czerwiec 2015 - 21:43

[czosnek] ile z hektara?

Jeśli usychają liście, to prawdopodobnie mu czegoś brakuje - najprawdopodobniej wody. Wiem to z własnego doświadczenia, bo u mnie susza nieziemska. Podlewałem wczoraj wieczorem, ale nie ma jak to deszcze, bo rano po podlaniu nie było już śladu. Może również brakować mu jakiś mikroelementów, ale według mnie najpewniej to brak wody, wnioskując po tym, że przez 10 dni porządnie nie padało(bynajmniej u mnie). Druga sprawa jest taka, że w tym okresie szczypior już u każdego zaczyna zasychać, gdyż czosnek dojrzewa.

Na nawozy "pod korzeń" już za późno Panowie. Ja sypie saletrą maksymalnie do połowy maja, później tylko i wyłącznie dolistnie. Teraz to już nie ma sensu, gdyż będzie się wam tylko źle przechowywać, jak w tym okresie mu jeszcze posypiecie, a poza tym w tym okresie to już niewskazane.

#1872 Share Plagrafi

Plagrafi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 07 czerwiec 2015 - 00:26

[czosnek] ile z hektara?

Dlaczego? Ja mam fertygacje i mam zamiar dac jeszcze 2x nawoz potasowy i z tego co wiem to bedzie sie po takowym lepiej przechowywal a nie gorzej

Edytowany przez Plagrafi, 07 czerwiec 2015 - 00:27.

#1873 Share czostek

czostek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 07 czerwiec 2015 - 16:47

[czosnek] ile z hektara?

Ja myśle jeszcze go zasilić 2 razy dolistnie potasem. Wszyscy chwalą wuxal k40, a zastanawiam sie jeszcze nad agroleafem power potasowy. Ktoś może stosował jeden czy drugi? Który wybrać?

#1874 Share Plagrafi

Plagrafi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 07 czerwiec 2015 - 20:45

[czosnek] ile z hektara?

Ja uzywam Agroleaf-ow i uwazam ze wypadaja ciekawie na tle innych

#1875 Share borys11

borys11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 07 czerwiec 2015 - 20:53

[czosnek] ile z hektara?

paligrafi ja mówię o nawozach azotowych, bo o takowe pytali :) Ale ogólnie z tego co wiem to nawozy sypkie nie są wskazane po 15 maja. W tym okresie największą robotę robią dolistne  z tego co się orientuje, a nawozy potasowe, fosforowe to się sypie przed sadzeniem. Wiosna azot dwa, nawet trzy dawki, później tylko i wyłącznie dolistnie.

Kolego paligrafi, sory. Nie doczytałem, że masz ferdygacje. No tak, ale wychodzi na to, że zasilacz je dolistnie, bo z tego co mi wiadomo właśnie na tym system ferdygacyjny polega, a koledzy pytali o nawozy "sypkie". Dolistne, tak jak napisałem powyżej można lać, tego nigdy za wiele. Byle nie już za dużo azotowych w tym okresie, bo na to już nie pora

Edytowany przez borys11, 07 czerwiec 2015 - 20:54.

#1876 Share Plagrafi

Plagrafi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 07 czerwiec 2015 - 20:56

[czosnek] ile z hektara?

ok ale ja daje pod korzen tasmami kroplujacymi rozpuszczony Solinure

#1877 Share grys

grys

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 07 czerwiec 2015 - 22:31

[czosnek] ile z hektara?

witam wszystkich potrzebuje pilnie pomocy w sprawie niszczyka zjadliwego w czosnku jak z tym walczyc czekam na odpowiedz

#1878 Share borys11

borys11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 08 czerwiec 2015 - 09:19

[czosnek] ile z hektara?

Ciężko z nim walczyć, bo nie ma preparatów na tego dziada. Ale czy to na pewno niszczyk zjadliwy u Ciebie? Nicienie raczej atakują dość wcześnie, bo już w kwietniu i już wtedy widać ślady jego żerowania, jeśli dostrzegłeś to dopiero teraz to może to coś innego? Był oprysk na niszczyka parę lat temu, ale go wycofali. Nazywał się Vydate 240 SL. Teraz z tego co mi wiadomo są jakieś zamienniki w granulkach, które sypie się w sierpniu/wrześniu i miesza z ziemią na głębokość 10-15cm. Podajże jeśli dobrze pamiętam środek nazywa się Vydate 10G. Jak u siebie zaobserwowałem ślady żerowania niszczyka, to zlałem to porządnie dursbanem z dodatkiem perytroidu. Lałem litr dursbanu na 100l wody i nie pryskałem tego tylko jechał beczką i polewałem rzędy z tzw. "szlaucha". Później obficie to podlałem aby chemia lepiej wsiąkła w ziemię, bo nicienie żerują do 10cm pod ziemią, dlatego walka z nimi jest tak trudna. Po tym zabiegu żerowania niszczyka ustało. Porażone czosnki są dzisiaj mniejsze i gorsze, ale zaprzestałem rozprzestrzenianiu się tego cholerstwa. Sam na jesieni będę robił odkażanie gleby tymi granulkami, bo nie widzę innej opcji. Chyba, że koledzy macie jakieś inne patenty na nicienie?

grys, a jeśli nie chcesz odkażać gleby to po prostu zmiana działki pomoże. Na terenach występowania niszczyka, wskazane jest zaprzestanie uprawy roślin żywicielskich, aby wyginął, tj. czosnek, cebula, pietrucha itd. minimum na jakieś 5 lat.

Paligrafi, co jeszcze dajesz dolistnie oprócz solinure?

#1879 Share max00

max00

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 08 czerwiec 2015 - 09:19

[czosnek] ile z hektara? kolego plagrafi jaki duzy czosnek ci rosnie przy nawodnieniu taśmami kroplujacymi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1880 Share ftl

ftl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 08 czerwiec 2015 - 10:36

[czosnek] ile z hektara?

Grys daj fotki jak wyglada twoj czosnek. Ja jak opisywalem w poprzednich postach mam problem z usychaniem lisci.. Prawodpodobnie jest tak jak kolega borys 11 opisuje. susza robi swoje. W sobote wykopalem bardzo oklaplego, lefwo zyjacego czosnka i go rozciąłem i nie widze pasożyta, Pryskałem 2 razy na robaka wiec nie powinno go byc.