Skocz do zawartości

Zdjęcie

[czosnek] ile z hektara?

3571 odpowiedzi na ten temat

#261 Share Kondzioo

Kondzioo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 14 październik 2012 - 16:39

[czosnek] ile z hektara?
zetorlublin7341 co to konna czy traktorowa zasada działania ta sama ;p

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[czosnek] ile z hektara? Dzisiaj, 19:01
  •  

#262 Share LUKASZ82mtz

LUKASZ82mtz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 14 październik 2012 - 17:54

[czosnek] ile z hektara?

witam czytałem na forum ogrodniczym aby nie dawac nawozu na jesien tylko na wiosne wieloskładnikowy i azotowy co myślicie o tym w tym roku będe miał aż 3 :D :D :D ary czosnku

KTOŚ CI GŁUTOTY WYGADUJE

#263 Share oregano

oregano

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 14 październik 2012 - 19:47

[czosnek] ile z hektara? witek356 trochę logicznego myślenia się kłania i Twoje pytanie byłoby zbędne. Więc jedziemy....
Azot to składnik, który bardzo szybko wypłukuje się z gleby czyli przemieszcza się w głąb ziemi wraz z wodą. Nawozy azotowe wysypane na jesieni na czosnek nic nie dają bo przez zimę się wypłukają i na wiosnę trzeba by sypać od nowa.
Z nawozami wieloskładnikowymi jest odwrotnie, bardzo słabo przemieszczają się w głąb gleby, dlatego wysypane na wiosnę na posadzony już czosnek nic nie dadzą bo nie zdążą się przemieścić do strefy korzeni, zalegając na powierzchni. Jak damy taki nawóz przed sadzeniem na jesieni, wymieszamy go agregatem to składniki będą dostępne od razu po ruszeniu wegetacji na wiosnę

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#264 Share seba13044

seba13044

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:zwierzeta

Napisany 14 październik 2012 - 20:04

[czosnek] ile z hektara? a posadziliscie już harasa

#265 Share Sambochi

Sambochi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 14 październik 2012 - 20:18

[czosnek] ile z hektara? Ja sadze w listopadzie.

To juz mam mętlik w głowie, to jakie nawozy teraz przed sadzeniem dac ? Prosze o nazwy. Daje npewno kurzenice .

#266 Share seba13044

seba13044

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 21 październik 2012 - 20:32

[czosnek] ile z hektara? pomocy cosnek mi zaczyna kiełkować ;(

#267 Share pawelxv

pawelxv

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 21 październik 2012 - 21:05

[czosnek] ile z hektara? Nie tylko u Ciebie u mnie też :(

#268 Share anusia

anusia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 21 październik 2012 - 22:52

[czosnek] ile z hektara? Ostatnio zaczęłam się interesować uprawą czosnku i przejrzałam ten temat, Do tej pory nikt tutaj nie napisał o uprawie czosnku z nasion. Nie wiem czy komuś się przyda ta informacja, mam nadzieje że tak. Gdy nie pozbawimy czosnku kwiatostanu wytworzy on malutkie nasiona, po wysianiu ich urośnie nam jedna mała cebulka która zastąpi ząbek z czosnku. Taka cebulka jest wolna od nicieni i innych chorób, duża, działkowicze piszą w samych superlatywach o takim materiale siewnym. Rolnicy którzy planują w przyszłości (2-3lata) zajmować się czosnkiem mogą sami wyprodukować materiał do sadzenia, którego będą pewni i znacznie ograniczyć koszty założenia plantacji. Pozdrawiam

#269 Share seba13044

seba13044

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 22 październik 2012 - 13:04

[czosnek] ile z hektara? @pawełxv to co wymarznie mi bo mam dość sporo 20 a a uprawiam pierwszy raz może jakaś ściułka na pewno w części przykryje agrowłukniną
@anusia a kiedy sie sadzi te nasiona ;)

@pawełxv to co wymarznie mi bo mam dość sporo 20 a a uprawiam pierwszy raz może jakaś ściułka na pewno w części przykryje agrowłukniną
@anusia a kiedy sie sadzi te nasiona ;)

#270 Share sebo1986

sebo1986

Staram się byś lepszym..

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:Sport motoryzacja i po trochu wszystkiego

Napisany 22 październik 2012 - 17:14

[czosnek] ile z hektara? anusia chyba nie dokładnie czytałaś temat bo była o tym mowa, sam zaczynam tak odnawiać czosnek :) u mnie majówka ma ok 2-3 cm ale sie nie przejmuje za bardzo w najbliższym czasie ją przykryje :)
..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share pawelxv

pawelxv

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 22 październik 2012 - 18:08

[czosnek] ile z hektara? seba13044 jak go śnieg przykryje to wymarznąć niepowinien
pod agrowłukniną będzie miał ciepło i powychodzi wszystko tak mi się wydaje

#272 Share anusia

anusia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 22 październik 2012 - 18:15

[czosnek] ile z hektara? sebo 1986 temat raczej czytałam dokładnie, bo nawet zrobiłam sobie trochę notatek :D i nie przypominam sobie aby ktoś tutaj pisał o uprawie czosnku z nasion, albo może to była jakaś metafora i nie zrozumiałam :P. Dawałeś w tym temacie dużo cennych rad więc może warto napisać coś z twojego doświadczenia z uprawy czosnku z nasion
seba13044 ja jedynie mogę Ci napisać jak ja to widzę, kolega sebo 1986 napisał, że odnawia w ten sposób swoje odmiany to jest najlepszym źródłem.
Więc sprawa zaczyna się od kwiatostanu, nie wszystkie odmiany takie mają, np Huzar nie wytwarza tego pędu. Jeśli zasadzisz czosnek i w maju-czerwcu będziesz miał kwiatki to masz nadzieje, że będziesz miał nasionka. Mało jest o tym napisane w internecie, ale trzeba przeprowadzić dodatkowy zabieg na kwiatku, tzn kwiatostan może mieć kwiaty i takie małe cebulki jednocześnie, jeśli chcemy mieć nasiona musimy te małe zarodki wyrwać. Nie wiem czy tak mają wszystkie odmiany, ale spotkałam sie, że z kwiatka zostały takie małe zielone cebulki ciasno zebrane na kwiatostanie i ani jednego nasionka. Warto zobaczyć tutaj o co chodzi http://garlicseed.bl...-true-seed.html
Jak masz nasiona, to najlepiej wysiać do jakiejś formy z lekką ziemią i jak wzejdą to przesadzić. Trzeba je jednak zebrać w sierpniu, podsuszyć
i sadzić na miejsce docelowe w październiku. Może się mylę, może mnie ktoś poprawi, człowiek się uczy całe życie

#273 Share sebo1986

sebo1986

Staram się byś lepszym..

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 22 październik 2012 - 19:26

[czosnek] ile z hektara? anusia , niechciało mi się szukać ale poszukałem ;D 3 strona tematu kolega zetorlublin o tym pisał :) jak napisałem wyżej że zaczynam odnawiać czosnek tym sposobem i niemam doświadczenia, w przyszłym roku bede miał już odnowione główki ;) a reszta to tak jak pisał zetorlublin na 3 stronie , dobrze by było jak by on sie wypowiedział coś więcej :) od siebie moge dodać że bardzo żmudne jest zbieranie cebulek po siewie hehe i ich sadzenie, miałem tego z 15 tyś szt :D w przyszłym roku napisze co mi wyszło z tego odnawiania:)

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

#274 Share anusia

anusia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 22 październik 2012 - 20:57

[czosnek] ile z hektara? sebo1986 przyznaję się do winy :D Przepraszam, że straciłeś czas szukając tego wątku, a najlepsze, że z postów zetorlublin to mam pełno notatek :D po prostu cały czas myślałam, że chodzi o sadzenie ząbków ponieważ mówi się na nie cebulki powietrzne :lol:. Zetorlublin7341 sadzi nasiona prosto do gruntu, nic nie pisał, ze coś robi przy kwiatostanie a Ty kiedy siałeś swoje? Jak długo wschodzą i czy dużo jest pustych? To co wzejdzie to jest tak małe, że ledwo pewnie widać, na polu to już w ogóle, ale ważne co pod ziemią :P Zetorlublin pisał, ze z 5m2 zbiera około 10kg cebulek a Ty jakie miałeś zbiory?

#275 Share sebo1986

sebo1986

Staram się byś lepszym..

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 23 październik 2012 - 07:32

[czosnek] ile z hektara? ja siałem w październiku, wschodzą dość szybko pustych raczej nie było było troche takich malutkich że ich nawet nie zbierałem, jak wzejdą to wygląda to jak cebula posiana hehe mniej więcej, niewiem ile miałem tego dokładnie tzn kwiatów ale dość sporo a cebulek w tym roku zebrałem ok 30-40 kg :) a i ważne żeby za długo ich na słońcu nie smażyć ;D

#276 Share Sambochi

Sambochi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 25 październik 2012 - 10:34

[czosnek] ile z hektara? Jakie dać te nawozy ? NA dniach bede sadzil i bardzo prosze o odpowiedz. Daje kurzenice i jeszcze cos dac ?

#277 Share kamilzaq34

kamilzaq34

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 29 październik 2012 - 15:34

[czosnek] ile z hektara? Ja od początku swojej przygody z czosnkiem sadzę go z cebulek powietrznych jest trochę z tym roboty obciąć z łodygi, rozpławić ten kokon suszyć i najgorsze wybierać największe i sadzić. Ten czosnek z cebulek powietrznych sprzedawałem po 1zł.

#278 Share GAWLIKproductionANDsales

GAWLIKproductionANDsales

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 29 październik 2012 - 18:06

[czosnek] ile z hektara? Ja już 3. rok sadzę czosnek i od początku mam taką regułę, że sadzi się największy, bo jaki posadzisz taki zbierzesz. I powiem Wam że w tym roku się nie zawiedliśmy, dużo znajomych miało problemy z samym czosnkiem i potem z sprzedażą. Ja nie narzekam ...z 18 arów zarobiliśmy 8700zł , więc wydaje mi się że bardzo dobrze wyszliśmy w tym roku. Na następny rok 35arów już zasadzone.

#279 Share Kondzioo

Kondzioo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 29 październik 2012 - 19:37

[czosnek] ile z hektara? Panie (jeśli jakies sie zajmują uprawą czosnku) i Panowie pochwalili byście się czym sadzicie czosnek chodzi mi o foty bo sadzenie ręczne i wypinanie d*py troche mi sie nie uśmiecha :lol: w tamtym tyg posadziłem 0,5 ara i mam dośc :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share sebo1986

sebo1986

Staram się byś lepszym..

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 29 październik 2012 - 19:58

[czosnek] ile z hektara? Z tym sadzeniem największych główek to bym sie nie zgodził, wcale nie jest tak że jak wsadzimy mały ząbek to urośnie mała główka, jak bym miał sadzić z dużego to bym na tym gorzej wyszedł, pozatym sadze z średnich i rosną duże, sadziłem też z małych 4-5 sr i z takich też duże urosły, to zależy od pola i nawożenia :) oczywiście sadziłem też z dużych na próbe i rosły też duże, ale jak dla mnie to szkoda sadzić dużym jak to samo można mieć sadząc średnim :)