Skocz do zawartości

Zdjęcie

[czosnek] ile z hektara?

3571 odpowiedzi na ten temat

#2641 Share kosa29

kosa29

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 10:09

[czosnek] ile z hektara? vvpiotrekvv96  ja w tamtym roku uprawiałem czosnek ekologicznie i powiem taak że był piękny dałem 4 zabiegi gnojowicy główki porosły 6-8cm

odmiana harnaś  nie było problemów z grzybem ani insektami ogólnie polecam narób gnojówki z kurzaka tak z 20kg na 100l wody i efekt będzie murowany masz jakieś pytania pisz na pw na af jestem co niedziele rano

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[czosnek] ile z hektara? Dzisiaj, 21:44
  •  

#2642 Share borys11

borys11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 10:10

[czosnek] ile z hektara?

Posiada ktoś aktualne tabele mieszania ŚOR ?

#2643 Share vvpiotrekvv96

vvpiotrekvv96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 15:38

[czosnek] ile z hektara?

Ktoś jeszcze posiada jakieś informacje o uprawie czosnku bez stosowania środków chemicznych? I jakiej klasy ziemi wymaga ta roślina?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2644 Share giord

giord

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 19:18

[czosnek] ile z hektara?

Cześć. Poprzednikom dziękuję za odpowiedź.

vvpiotrekvv96

Ja w listopadzie posadziłem, jak już mówiłem, 0,5 ha i oprócz zaprawienia ząbków w odpowiednich mieszankach bakterii nie zamierzałem już niczym go traktować. W okolicy, a okolica to wielkie pola w lekko pagórkowatym terenie, nie było nigdy czosnku i liczę na to, że infekcje różnego rodzaju typowe dla czosnku tu po prostu nie wystąpią. Też jestem ciekawy czym ewentualnie można wzbogacić uprawę za pomocą naturalnych środków. Może jakieś opryski bakteriami?

#2645 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 20 marzec 2016 - 19:39

[czosnek] ile z hektara?

Moja babcia i mama uprawiały czosnek w ogródku warzywnym bez chemii. Wiem że to zupełna inna skala produkcji ale jak pytałeś bez środków ochrony roślin. Ziemia idealnie doprawiona, co roku jesienią słomiasty obornik z kurnika i to tyle z nawozów. Czosnek jary miał średnicę 3 max 4cm. Sadzony był dosyć późno bo pod koniec kwietnia. W zasadzie żadnych chorób nie zauwarzyłem. Ten sam czosnek posadzony na początku kwietnia na oborniku + nawozy mineralne, opryski fungicydami, insektycydami i mikroelementami dorata do max 6cm

#2646 Share borys11

borys11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 20:38

[czosnek] ile z hektara?

6 cm jak na czosnki jare to już jest ładny, nawet bardzo.
Wiadomo, ogórek to inna sprawa, bo ludzie po to w nich uprawiają żeby mieć eko warzywka i nie truć się chemią, ale na skalę hurtową nie wiem czy to ma sens.

Po pierwsze czosnek będzie znacznie mniejszy = będą wybrzydzać, każdy chcę kupić jak największy. Im większa główka tym lepsza cena.
Po drugie znacznie łatwiej i bez mniejszych nakładów pracy wyprodukować czosnek w tradycyjnej uprawie, niż eko(koszta produkcji wyższe)
Po trzecie uważam, aby się w to bawić, to trzeba mieć kontrakty z jakimiś podmiotami, które specjalizują się w handlu żywnością ekologiczną, bo tak jak wyżej napisałem żadna hurtownia, sklep itp. chcę jak największy czosnek i nie odbierze tego mniejszego i szczerze będą mieli to w czterech literach, że on jest eko. Chcą duży i tyle.

#2647 Share vvpiotrekvv96

vvpiotrekvv96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 09:25

[czosnek] ile z hektara?

giord

Zaprawa, o której mówisz to tzw. bio-emy? Kupiłem w tym roku 2,5l i chce przetestować ich skuteczność w ogródku. Jeżeli faktycznie mają takie działanie jak sie o nich pisze to zastosuje i do uprawy czosnku.

Co do popytu na ten mniejszy czosnek to faktycznie jest ciężko, ale liczę na zwiększony popyt z powodu, że jest on ekologiczny i jest to normalne, że nie będzie on taki duży jak na nawozach i myślę,że kupujący będą się z tym liczyć. Poza tym celuje w pewną sieć sklepów, która interesuje się produktami ekologicznymi... tylko nie wiem ile mi zapłacą. Powiedzcie mi jak się sprzedaje hurtowo to liczy się w kilogramach czy np. pakuje się w worki określoną ilość sztuk i nagłówki..? I po ile można wziąć za główkę czy kilogram w sprzedaży hurtowej? Na stronach z żywnością ekologiczną czosnek sprzedają nawet po 3.80 za główkę. Wiem, że to szalona cena i na takie coś nie liczę, ale gdyby taka sieć sklepów dała mi 1zł za główkę, to byłoby opłacalne waszym zdaniem i czy jest możliwa taka cena? 

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi

#2648 Share borys11

borys11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 12:12

[czosnek] ile z hektara? Złotówkę może i dostaniesz za ładny kaliber obrany i popeczkowany. Prosto z pola to raczej zapomnij o takiej cenie.
Czosnek z nieekologicznej uprawy-tradycyjnej też za 6+ cm idzie dostać złotówkę za odrobina, obraną, więc nie wiem czy jest sens.
Żeby się w to bawić potrzeba konkretny kontrakt i ustaloną cenę, bo w ciemno bym się w to nie bawił
Złotówkę może i dostaniesz za ładny kaliber obrany i popeczkowany. Prosto z pola to raczej zapomnij o takiej cenie.
Czosnek z nieekologicznej uprawy-tradycyjnej też za 6+ cm idzie dostać złotówkę za odrobina, obraną, więc nie wiem czy jest sens.
Żeby się w to bawić potrzeba konkretny kontrakt i ustaloną cenę, bo w ciemno bym się w to nie bawił

#2649 Share vvpiotrekvv96

vvpiotrekvv96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 12:30

[czosnek] ile z hektara?

No dobrze, powiedzmy, że kontrakt to nie problem, tylko co mnie czeka jak podpisze załóżmy na 5t a plon wyniósł tylko 3t albo w ogóle nie ma co sprzedac... Co wtedy? Jest jakiś paragraf, który mówi na ten temat? Tego najbardziej się obawiam i szukam wyjścia. Bo tak jak mówisz borys11 uprawiać i nie mieć kontraktu nie ma sensu bo będzie problem żeby zbyć a z drugiej strony podpisać kontrakt i się nie wywiązać z niego tez nie dobrze. Ktoś mi powie na jakiej zasadzie to działa?

#2650 Share borys11

borys11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 14:42

[czosnek] ile z hektara?

Kto nie ryzykuje ten nie piję szampana. Do odważnych świat należy.

Jak nie masz wystarczająco swojego towaru to dokupujesz :) Może na początek spróbuj tradycyjnej uprawy, nie utrudniaj sobie i nie wchodź w jakieś uprawy eko na starcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2651 Share gotha121

gotha121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 18:01

[czosnek] ile z hektara?

panowie ile moze lezec czosnek zaprawiony na mokro wysuszony przed sadzeniem

chce zaprawic jutro a sadzic w od czwartku i po swietach

#2652 Share Tomek42

Tomek42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 19:37

[czosnek] ile z hektara?

No dobrze, powiedzmy, że kontrakt to nie problem, tylko co mnie czeka jak podpisze załóżmy na 5t a plon wyniósł tylko 3t albo w ogóle nie ma co sprzedac... Co wtedy? Jest jakiś paragraf, który mówi na ten temat? Tego najbardziej się obawiam i szukam wyjścia. Bo tak jak mówisz borys11 uprawiać i nie mieć kontraktu nie ma sensu bo będzie problem żeby zbyć a z drugiej strony podpisać kontrakt i się nie wywiązać z niego tez nie dobrze. Ktoś mi powie na jakiej zasadzie to działa?

Z kontraktacjami jest wszędzie podobnie , z burakiem z mlekiem i ze wszystkim prawie , to niby dobre ale w wielu przypadkach to zmora rolników , za mało kara , za dużo , też kara. Jednak nie wiem jak to się ma do czosnku eko ale skoro mówisz że kontrakt to nie problem to pewnie zasięgałeś informacji już o tym ,jest to towar chyba nie tak bardzo jeszcze rozpowszechniony więc  może po prostu jest możliwość podpisania umowy w której najważniejsze będzie że jest ekologiczny a nie warunki  ilościowe. 

#2653 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 20:08

[czosnek] ile z hektara?

Nigdy sie nie zagłębiałem w uprawy ekologiczne ale jeżeli się ma czyste pole, konkretny poplon ziemię lżejszą można próbować na grzyba zrobi gnojówkę ze skrzypu, azot z gnojowy z pokrzywy, dolistnie ładować bionawoz to choć bardziej czasochłonne to idzie zrobić. na szkodniki niewiem czy olej parafinowy da radę, na  przedziorki ok ale czosnku sie nie chytają 

#2654 Share vvpiotrekvv96

vvpiotrekvv96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 19:43

[czosnek] ile z hektara?

A jak się ma uprawa czosnku i jego nawadnianie? Czy nawadniacie swoje uprawy? Dobrze sobie radzi bez nawadniania? I czy jest znaczna różnica plonu, gdy się nawadnia?

#2655 Share Adam1208

Adam1208

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 19:52

[czosnek] ile z hektara?

Witam.

Proszę was o radę. Mój Harnaś zmarzł. Ponad 80% uprawy do niczego. Czy bawił się ktoś z was w sadzenie Harnasia na wiosnę?

#2656 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 23 marzec 2016 - 08:54

[czosnek] ile z hektara?

Ja część nawadniam część nie różnica w zeszłym roku była spora średnia niepodlewana była ok 5-5,5 cm a podlewane bez mała każda główka 6+  

#2657 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 23 marzec 2016 - 18:01

[czosnek] ile z hektara?

O jakiej odmianie piszesz? O harnasiu? Jaką metodą nawadniałeś?

#2658 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 23 marzec 2016 - 18:19

[czosnek] ile z hektara? tak harnas podlewanie linie kroplujace

#2659 Share borys11

borys11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 23 marzec 2016 - 19:08

[czosnek] ile z hektara? Senator, jaki areal nawadniasz?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2660 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 23 marzec 2016 - 21:47