Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile pali John Deere??

1694 odpowiedzi na ten temat

#421 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 08 luty 2010 - 19:22

Ile pali John Deere?? Mi to się po prostu nie podoba wrzucanie do jednego worka sprzętów o różnych gabarytach-a później wyciaganie przez fanów różnych marek (mnie tu proszę nie wrzucać Dodany obrazek ) nie do końca przemyślanych wniosków na podstawie zbyt małej ilości danych.
Ludzie widzą w ciągniku o wadze 4 ton udźwig podnośnika rzędu 5 ton-no i wtedy jest ok.-jeżeli zobaczą że ciągnik taki ma udźwig rzędu 3,5 tony-z miejsca jest be Dodany obrazek -a ja się pytam-co ty człowieku chcesz takim ciągniczkiem dźwigać ?-potężny zestaw uprawowo-siewny przez 1 rok ?(bo na drugi rok pewnie coś tam do naprawy się znajdzie....)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile pali John Deere?? Dzisiaj, 06:25
  •  

#422 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 08 luty 2010 - 21:14

Ile pali John Deere?? Moje spostrzeżenia z testu: nie ma ciągnika idealnego!!
-aż 84 dB w kabinie Agrofarma, tylko 71 w 5R
-zużycie paliwa w 6 pkt pomiarowych od najmniejszego Fendt 270 g/kWh, NH 282, DF 287, Valtra 298,Case 303, JD 313, MF 316
-średnica zawracania w JD 9,35 m, w Fendzie 12,33 m
-porównanie mocy maksymalnej na WOMie z mocą uciągu to przeciętna różnica to 15 KM. W przypadku Valtry to tylko 11 KM, w JD 12 KM, w Case i DF 13 KM, w MF 15 KM, w Fendzie 17KM, w NH to aż 24 KM.
Ciekawa lektura, różnice w cenie olbrzymie, bardzo Fendt odstaje ale przy tej cenie to coś za coś, za ponad 60 tys euro jest jeszcze dużo do poprawienia.

Mój lider: żadnego z nich bym nie kupił ;[

#423 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 08 luty 2010 - 21:39

Ile pali John Deere?? o średnicy zawracania to pisali, ze ustawienia zderzaków fabryczne, więc sporo tam może sie zmienić.

dla mnie szokiem są ceny ;[ za Fendta 310 na rynku niemieckim chcą 90 tyś euro netto!!!w Polsce 66 k E netto. Podobno korbankowy Fendt ma wysoki standard, ale można w nim jeszcze 30 k E utopić???

piszą moze ile ciągniki miały mth podczas testu tzn czy były dotarte???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#424 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 08 luty 2010 - 21:50

Ile pali John Deere?? z tymi cenami to w ogole jakos dziko jest. na opryskiwacz dammann cena fabryczna 88 k euro netto, dla klienta 68 k euro netto i jeszcze sam przedstawiciel mowi, ze cos zjedziemy - po co takie cos??? ;[ ;[

byc moze tak samo jest z tym fendtem, przeciez gdyby byla taka przepasc cenowa za zachodnia granica to by u nas kupowali :)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#425 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 08 luty 2010 - 22:12

Ile pali John Deere?? a tak to my kupujemy u nich:P (co niektórzy)
Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

#426 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 08 luty 2010 - 22:15

Ile pali John Deere?? ciekawe jest to ze np SDF czy JD nie kryje sie z tym ze podaje ci cene katalogowa a pozniej robi - kilkanascie jesli nie kilkadziesiat % - cena na Polskę.
No ale np cena katalogowa gołego 100km AgroTrona to około 75tyś E - kto by go kupił?

Korbanek też robi podobnie - po co więc dawać ceny katalogowe? czyzby robili polowanie na jelenia? który z nas sie mniej upomni ten dostanie lepsza dla dilera cene?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#427 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 luty 2010 - 08:03

Ile pali John Deere?? Żeby dać satysfakcję ile to utargowałeś. ;[ Kiedyś byłem świadkiem, jak rolnik do sprzedawcy powiedział: Panie co mnie to interesuje, że tyle upustu mi dajecie, skoro u innego dilera bez targowania dostałem niższą cenę od tej waszej po upuście. Już kiedyś pisałem, że maszyny sprzedaje się w systemie salonu aut francuskich - duża cena wyjściowa i adekwatny upust. Czy nie można tak jak u Japończyka skroić cenę do minimum bez zabawy w upusty, odpusty i inne festyny.

#428 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 09 luty 2010 - 11:17

Ile pali John Deere?? Ciągniki miały po kilka mtg czyli absolutnie nie dotarte, JD do 200 mtg ma wysokie spalanie bo chodzi na zupełnie innym oleju.
U nas w kombajnie spalanie po 100 h i wymianie oleju spadło aż o 4 litry na h pracy!!

#429 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 09 luty 2010 - 11:37

Ile pali John Deere?? no MF też lata na specjalnym oleju do 50h ;[

#430 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 09 luty 2010 - 11:42

Ile pali John Deere?? Dlatego testy spalania powinni robić na dotartych ciągnikach, wyniki byłyby bardziej miarodajne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#431 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 09 luty 2010 - 11:53

Ile pali John Deere?? Potem uspokaja się i zaczyna poruszać się po ziemi Dodany obrazek -a tak poważnie to z pewnością te tabelki mogą być pomocne dla osób które z kalkulatorem w dłoni planują wszelkie posunięcia na 10 lat naprzód (tyle że u nas jest takie powiedzonko "rachuj,rachuj wszystko na ch..j Dodany obrazek" )-dla mnie podstawowym kryterium (oprócz ceny bo w ZEA nie mieszkamy) jest....nie,nie serwis-bo mam nadzieję bez niego obywać się jak najdłużej-a raczej szeroko pojęta ergonomia-to jak mi pasuje widoczność,umieszczenie wajch,wskaźników,przycisków-co mi z ciągnika który pali 10 g/kWh mniej jeżeli coś mi w nim nie pasuje-dla mnie ważniejsze będzie dajmy na to wyprofilowanie schodków (i ich ilość) niż udźwig podnośnika o całe 150 kg mniejszy niż u konkurenta-dla Zenka ważniejszy będzie jednak ten udźwig i w imię tego woli się powspinać...
To takie tam luźne przemyślenia są-ale może nie tylko ja tak myślę ?

#432 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 09 luty 2010 - 13:03

Ile pali John Deere?? czyli "na czuja" ;[

#433 Share kubus1988s

kubus1988s

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 09 luty 2010 - 21:07

Ile pali John Deere?? 313 g/kWh to ile w przeliczeniu na 1 godzinę (lub jak kolwięk ile to litrów)bo tak podają ze tyle spala 5100r

#434 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 09 luty 2010 - 21:27

Ile pali John Deere?? Wychodzi 22 l ale to jest średnia z 6 pkt.

Przy maksymalnym uciągu ma 61 kW i pali 311 g/kWh co daje 19 litrów/h pracy
Przy obrotach znamionowych ma 53 kW i pali 345 g/kWh co daje 18 litrów/h pracy

#435 Share kubus1988s

kubus1988s

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 09 luty 2010 - 21:34

Ile pali John Deere?? aha ty na pisałeś wartości (litry) przy maksymalnym obciążeniu przecież chyba nie będzie palił 19 litrów na 1 ha orki na 4 klasie bo w tedy np będzie obciążony na 60% i wtedy wyjdzie mniej tak dobrze pisze?

#436 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 06 maj 2010 - 18:15

Ile pali John Deere?? Dobrze piszesz , i dodam od siebie że dane które są w tego typu testach np. max. spalanie jest w zasadzie nie do uzyskania w praktyce . Hmm a do tej pory przypomina mi sie test agrotrona m 640 napisali w nim że jest bardzo głośna kabina 78 decybeli czy coś takiego a w danych ma 74 decybele ( mogłem pokręcić bo nie pamiętam dokładnie ) ale dalej jak sie wczytałem to było również dodane że któreś drzwi sie nie domykały i nie naprawili tego, czyli mierzyli hałas z niedomkniętymi drzwiami :) :) :)
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#437 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 07 maj 2010 - 13:52

Ile pali John Deere?? jak zaczepiam glebosz to prawie caly czas jade z obciazeniem 100% albo oscylujacym.
74 dB to tez zadna rewelacja i jak siedzialem w DF to od razu rzuca sie w uszy nadmierny halas :)

#438 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 08 maj 2010 - 21:42

Ile pali John Deere??

Moje spostrzeżenia z testu: nie ma ciągnika idealnego!!
-aż 84 dB w kabinie Agrofarma, tylko 71 w 5R
-zużycie paliwa w 6 pkt pomiarowych od najmniejszego Fendt 270 g/kWh, NH 282, DF 287, Valtra 298,Case 303, JD 313, MF 316
-średnica zawracania w JD 9,35 m, w Fendzie 12,33 m
-porównanie mocy maksymalnej na WOMie z mocą uciągu to przeciętna różnica to 15 KM. W przypadku Valtry to tylko 11 KM, w JD 12 KM, w Case i DF 13 KM, w MF 15 KM, w Fendzie 17KM, w NH to aż 24 KM.
Ciekawa lektura, różnice w cenie olbrzymie, bardzo Fendt odstaje ale przy tej cenie to coś za coś, za ponad 60 tys euro jest jeszcze dużo do poprawienia.

Mój lider: żadnego z nich bym nie kupił :lol:

Ja to zawsze myślałem że MF będzie bardziej z przodu, a nie ostatni :lol:
A w Valtrze nie ma tego samego silnika co w MF? Wkońcu koncern AGCO.
MF ma Perkinsa? A Valtra Sisu diesel?

#439 Share radzikus

radzikus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Honda Civic "UFO" :)

Napisany 26 maj 2010 - 21:51

Ile pali John Deere?? Czy ktoś wie jaka jest różnica w spalaniu pomiędzy JD 5090M a 5090R ?
C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#440 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 maj 2010 - 06:08

Ile pali John Deere?? Dużych różnic bym się nie doszukiwał, silniki różnią się układem zasilania na dobrą sprawę.

Dodaj odpowiedź