Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny robotów udojowych

943 odpowiedzi na ten temat

#541 Share Rolnik2601

Rolnik2601

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Zainteresowania:Nowe technologie, motoryzacja, piłka nożna

Napisany 20 kwiecień 2011 - 19:48

Ceny robotów udojowych Wiec ile kosztuje teraz nowy A4 ?? Słyszałem ostatnio ze jak sie kupi robota i zbuduje sie nowa obore to koszt serwisu jest porownywalny do miesiecznej raty kredytu ?? :blink: Jak to jest z tym serwisem ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny robotów udojowych Dzisiaj, 03:24
  •  

#542 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 01 maj 2011 - 16:31

Ceny robotów udojowych @Lely nie wiesz kiedy jest jest otwarcie obory pod Wągrowcem?

#543 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 29 maj 2011 - 11:14

Ceny robotów udojowych co do cen robotów: ile może kosztować używany robot z Lely, np. A2 lub A3 (zwłaszcza A3 <5lat), którego można by kupić w Lely Taurus http://www.traktorpo...ronaut-/1484992 ? Pytanie do przedstawiciela firmy produkującej czzerwone roboty :) Przykładowo niech to będzie A3 z 2006 lub 2007 roku, ze standardowym wyposażeniem, już po przeglądzie u Taurusa i wgraniu polskieog oprogramowania.
Jeśli ktoś ma wiedzę odnośnie innych firm, to prosiłbym żeby się podzielić.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#544 Share Lely

Lely

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 30 maj 2011 - 12:48

Ceny robotów udojowych

co do cen robotów: ile może kosztować używany robot z Lely, np. A2 lub A3 (zwłaszcza A3 <5lat), którego można by kupić w Lely Taurus http://www.traktorpo...ronaut-/1484992 ? Pytanie do przedstawiciela firmy produkującej czzerwone roboty :) Przykładowo niech to będzie A3 z 2006 lub 2007 roku, ze standardowym wyposażeniem, już po przeglądzie u Taurusa i wgraniu polskieog oprogramowania.
Jeśli ktoś ma wiedzę odnośnie innych firm, to prosiłbym żeby się podzielić.

Witam serdecznie,

w odpowiedzi na pytanie dotyczące regenerowanych robotów Lely Taurus, odpowiadam, iż używane roboty kosztują od 65 tyś. Euro w górę. Na naszym rynku jeżeli będą dostępne używane to od Astronaut A3. Ze względu na inne części zamienne i serwis Astronaut A2 nie będzie dostępny na naszym rynku.

Pozdrawiam
Zespół Lely

@Lely nie wiesz kiedy jest jest otwarcie obory pod Wągrowcem?

Nie, nie jest jeszcze ustalony konkretny termin.
Zespół Lely

#545 Share Lely

Lely

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 30 maj 2011 - 13:25

Ceny robotów udojowych

Wiec ile kosztuje teraz nowy A4 ?? Słyszałem ostatnio ze jak sie kupi robota i zbuduje sie nowa obore to koszt serwisu jest porownywalny do miesiecznej raty kredytu ?? :blink: Jak to jest z tym serwisem ??

Nowy Astronaut A4 występuje w dwóch wersjach Operator i Manager. Obie wersje różnią się od wyposażenia, które uzależnione jest od potrzeb gospodarstwa, czyli od tego co pragnie mieć rolnik. Najuboższa wersja Opertaora tj. jednej jednostki udojowej i jednostki centralnej (wg ceny katalogowej) kosztuje 108 tyś. Euro netto, wersja Manager 128 tyś. Euro netto.

Co do porównania kosztów serwisu z miesięczną ratą kredytu, to ni jak to się ma to porównanie. Kredyt długoterminowy czy krótkoterminowy??? No i kwota kredytu: 3, 4, czy 5 mln??? Porównanie nie trafione. Najdroższy serwis w Lely kosztuje 20 tyś. PLN i klienta nie interesuje nic ( w tym serwisie są części zamienne, koszty dojazdu, koszty robocizny i aktualizacje programu, pomoc na telefon) dla klientów którzy zapoznają się lepiej z Astronautem i nauczą się pewnych rutynowych prac regularnego przeglądu, umowa serwisowa kosztuje o połowę taniej. Dodam, że robot udojowy jest póki co jedyną maszyną rolniczą, która pracuje w gospodarstwie 24 godziny na dobę.
Zespół Lely

#546 Share JoHnyD

JoHnyD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 31 maj 2011 - 12:46

Ceny robotów udojowych Nie wiem czy widzieliście kiedyś roboty firmy Insentec/Sac...ale chciałem się z Wami podzielić swoimi spostrzeżeniami na ich temat bo niedawno miałem przyjemność brać udział w wycieczce do Holandii zorganizowanej przez firmę Alima ze Środy Wlkp. Odwiedziliśmy dwa gospodarstwa oraz siedzibę firmy Insentec, gdzie widzieliśmy jak montowane są roboty. W pierwszym gospodarstwie jedno ramię obsługiwało dwa boksy i doiło się na nim 114 krów ale obsada nie była pełna, przyszłości ma być dostawiony jeszcze jeden podwójny robot i obsada będzie wynosić ok 280 szt.. W drugim gospodarstwie jedno ramię obsługiwało jeden boks i tam doiły się 54 krowy i też nie było pełnej obsady, docelowo mają być obsługiwane dwa boksy ale narazie rolnika hamuje zbyt mała kwota mleczna, która w Holandii kosztuje 1euro/1kg!. Moim zdaniem główne plusy robota tej firmy są następujące:
+++ jeśli ktoś planuje doić ok 130 krów i stawia dwa roboty to jest na podwójnym boksie dużo do przodu, bo podwójny boks kosztuje w Insentecu ok 180tys euro, w Lely zapłacilibyśmy koło 240 tys...
++ bardzo łatwo jest podłączać krowy ręcznie na robocie, gdyż tylko przełączamy robota na tryb "manual" i podłączamy jak normalną dojarkę.
++ niższe koszty serwisowe jednego ramienia
+ ramię podłącza dużo szybciej niż de laval i firma też proponuje wolny ruch krów w oborze. Co więcej to jedno ramię świetnie sobie radzi z obsługą na zmianę dwóch krów. Wystarczy tylko, że wypracuje się taki cykl, że jedna krowa wchodzi i się podłącza a w tym czasie druga się już doi i tak na zmianę, ogólnie ramię ma jeszcze sporo czasu i odpoczywa między dojami.

Jeśli macie jakieś pytania to zapraszam, chętnie odpowiem ;)

#547 Share bialaseek

bialaseek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 02 czerwiec 2011 - 05:39

Ceny robotów udojowych

Nie wiem czy widzieliście kiedyś roboty firmy Insentec/Sac...ale chciałem się z Wami podzielić swoimi spostrzeżeniami na ich temat bo niedawno miałem przyjemność brać udział w wycieczce do Holandii zorganizowanej przez firmę Alima ze Środy Wlkp. Odwiedziliśmy dwa gospodarstwa oraz siedzibę firmy Insentec, gdzie widzieliśmy jak montowane są roboty. W pierwszym gospodarstwie jedno ramię obsługiwało dwa boksy i doiło się na nim 114 krów ale obsada nie była pełna, przyszłości ma być dostawiony jeszcze jeden podwójny robot i obsada będzie wynosić ok 280 szt.. W drugim gospodarstwie jedno ramię obsługiwało jeden boks i tam doiły się 54 krowy i też nie było pełnej obsady, docelowo mają być obsługiwane dwa boksy ale narazie rolnika hamuje zbyt mała kwota mleczna, która w Holandii kosztuje 1euro/1kg!. Moim zdaniem główne plusy robota tej firmy są następujące:
+++ jeśli ktoś planuje doić ok 130 krów i stawia dwa roboty to jest na podwójnym boksie dużo do przodu, bo podwójny boks kosztuje w Insentecu ok 180tys euro, w Lely zapłacilibyśmy koło 240 tys...
++ bardzo łatwo jest podłączać krowy ręcznie na robocie, gdyż tylko przełączamy robota na tryb "manual" i podłączamy jak normalną dojarkę.
+ ramię podłącza dużo szybciej niż de laval i firma też proponuje wolny ruch krów w oborze. Co więcej to jedno ramię świetnie sobie radzi z obsługą na zmianę dwóch krów. Wystarczy tylko, że wypracuje się taki cykl, że jedna krowa wchodzi i się podłącza a w tym czasie druga się już doi i tak na zmianę, ogólnie ramię ma jeszcze sporo czasu i odpoczywa między dojami.

Witam cię kolego

pogratulować Ci należy ze widziałeś robota i masz zamiar go sprzedawać

odpowiedz mi na pytanie jak wypracować cykl doiu o którym piszesz wyżej na oborze wolnostanowiskowej ,widać ze nie doiłeś krów

a próbujesz pisać mądrości z twoich wyliczeń wynika ze rolnik będzie doił 280 sztuk to da 70 na robota to proponuje Ci przelicz to.i nie pisz

bzdur

u

#548 Share bialaseek

bialaseek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 02 czerwiec 2011 - 15:31

Ceny robotów udojowych

Ludzie różne rzeczy gadają a konkurencja to rozdmuchuje i roznośi, już nie jeden właściciel Astronauta został okrzyknięty wariatem albo bankrutem.
Moim zdaniem robot delaval mało się zasłużył do wydajności tych krów, średnia doju na stado na tym robocie 2,2 2,4max
A masz jakieś wyniki jaka była wydajność przed zamontowaniem żeby udowodnić że VMS taki dobry czy tylko te wydajności to pic na wode?
Słyszałem że faktura za miesięczny serwis w Delavalu często sięga 20.000PLN czy to prawda?

A ja słyszałem ze przez 16 godz ROBOT LELI NIE DOIŁ BO BRAK BYŁO CZĘŚCI jak masz wątpliwości to powiem CI u kogo

Ludzie różne rzeczy gadają a konkurencja to rozdmuchuje i roznośi, już nie jeden właściciel Astronauta został okrzyknięty wariatem albo bankrutem.
Moim zdaniem robot delaval mało się zasłużył do wydajności tych krów, średnia doju na stado na tym robocie 2,2 2,4max
A masz jakieś wyniki jaka była wydajność przed zamontowaniem żeby udowodnić że VMS taki dobry czy tylko te wydajności to pic na wode?
Słyszałem że faktura za miesięczny serwis w Delavalu często sięga 20.000PLN czy to prawda?

A ja słyszałem ze przez 16 godz ROBOT LELI NIE DOIŁ BO BRAK BYŁO CZĘŚCI jak masz wątpliwości to powiem CI u kogo

#549 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika, motoryzacja, nowe technologie, historia, aktualności z kraju i ze świata

Napisany 02 czerwiec 2011 - 17:22

Ceny robotów udojowych @bialaseek słuchaj jestem użytkownikiem takiego robota właśnie Lely i to co mówisz to jest nie prawdą. Nie było aż tak długich przerw trwających aż 16 godzin. To są bzdury powtarzane po raz kolejny. Więc jak nie wiesz nie powtarzaj po kimś plotek bo to nie prawda rozpuszczana przez pewne osoby tworzących czarny PR w rynku robotów. Według mnie powinieneś zostać zauważony przez modów za nadmierne używanie Caps Locka i post bez uzasadnienia.

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

#550 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 02 czerwiec 2011 - 18:16

Ceny robotów udojowych To są te zawodniki co gówno wiedzą a pier**lą. Później tacy jak mój ojciec się nasłuchają i zaraz robot jest do kitu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#551 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika, motoryzacja, nowe technologie, historia, aktualności z kraju i ze świata

Napisany 02 czerwiec 2011 - 18:24

Ceny robotów udojowych No właśnie. Człowiek chce być nowoczesny to komuś zawsze to przeszkadza. Może to z czasem minie. Kiedyś tak było z dojarkami że bubel, że jest be. A dziś w 98% gospodarstw mlecznych jest jakaś dojarka mechaniczna.

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

#552 Share agriS

agriS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 02 czerwiec 2011 - 18:51

Ceny robotów udojowych end

Edytowany przez agriS, 15 listopad 2011 - 08:56.

#553 Share Duzy1

Duzy1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, nowe technologie

Napisany 02 czerwiec 2011 - 20:34

Ceny robotów udojowych Ramie w robocie Insentec według mnie strasznie skomplikowanie wygląda i takie też wykonuje ruchy
Ale za to cena 180 tyś Euro to już spora różnica tylko ciekawe jakie wyposażenie i serwis

#554 Share Lely

Lely

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 02 czerwiec 2011 - 20:38

Ceny robotów udojowych

Nie wiem czy widzieliście kiedyś roboty firmy Insentec/Sac...ale chciałem się z Wami podzielić swoimi spostrzeżeniami na ich temat bo niedawno miałem przyjemność brać udział w wycieczce do Holandii zorganizowanej przez firmę Alima ze Środy Wlkp. Odwiedziliśmy dwa gospodarstwa oraz siedzibę firmy Insentec, gdzie widzieliśmy jak montowane są roboty. W pierwszym gospodarstwie jedno ramię obsługiwało dwa boksy i doiło się na nim 114 krów ale obsada nie była pełna, przyszłości ma być dostawiony jeszcze jeden podwójny robot i obsada będzie wynosić ok 280 szt.. W drugim gospodarstwie jedno ramię obsługiwało jeden boks i tam doiły się 54 krowy i też nie było pełnej obsady, docelowo mają być obsługiwane dwa boksy ale narazie rolnika hamuje zbyt mała kwota mleczna, która w Holandii kosztuje 1euro/1kg!. Moim zdaniem główne plusy robota tej firmy są następujące:

Hej JohnyD
co do ceny to 1 robot Astronaut A4 Operator kosztuje około 109 tyś euro ale 2 roboty Astronaut A4 Operator to koszt około 190 tyś euro i wtedy masz 2 ramiona a nie jedno do podłączania kubków udojowych
i kupując robota chcesz żeby sprawnie podłączał wymiona o różnej budowie a nie siedzieć przy nim i mu pomagać!

Pozdrawiam :)
Zespół Lely

#555 Share bialaseek

bialaseek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 02 czerwiec 2011 - 21:09

Ceny robotów udojowych

No właśnie. Człowiek chce być nowoczesny to komuś zawsze to przeszkadza. Może to z czasem minie. Kiedyś tak było z dojarkami że bubel, że jest be. A dziś w 98% gospodarstw mlecznych jest jakaś dojarka mechaniczna.

Witaj
absolutnie mi nie przeszkadza nowoczesność-dwoma rękoma pod robotem się podpisuje- ale brak analizy każdy z robotów na rynku ma swoje wady i zalety natomiast czytam o tych urządzeniach
to brak informacji o awaryjności a proszę mi wierzyć awaryjne są urządzenia które pracują po 20 godzin nie są perpetuum mobile a na marginesie
dojarka mechaniczna tez potrafi się zepsuć

@bialaseek Witam Ciebie kolego. Dzięki Tobie założyłem agrofoto. Chyba nie masz zielonego pojęcia jak wygląda udój robotem.

Z góry zaznaczę że Johny trochę źle napisał bo to jest robot firmy Insentec a oni tylko produkują dla SACa oraz Boumatica.

Cykl w robocie Insenteca wygląda w sposób taki że jedno ramie obsługuję dwa boksy czyli gdy np. doją się dwie krowy i jedna wydoi się szybciej więc wychodzi ,następna wchodzi robot ją podłącza w miedzy czasie kolejna wychodzić i tak na zmianę.
Można to zauważyć na filmie ale teraz już jest nowa wersja robota ASTREA 20.20
Strona producenta
www.insentec.eu
Film na you tube

Kolejny argument że nie masz pojęcia o robotach jest taki że można wydoić te 280 krów jeśli ustawisz odpowiedni udój krów tzn. krowy pod koniec laktacji nie dają dużo mleka wiec częstotliwość doju nie musi być tak częsta jak dla krów które zaczynają laktację.

I dzięki takiemu zabiegowi można uzyskać większą efektywność pracy robota panie @bialaseek .

Pozdrawiam.
Chętnie odpowiem na wszystkie pytania.

No właśnie potwierdziłeś ze jesteś laikiem a innych pouczasz

1 Nie odpowiedziałeś mi o czasie doju

2 Jeeżeli chcemy zwiększyć wydajność trzeba zwiększyć ilośc dojów

3 Ile czasu zajmie wydojenie na tych robotach 280 krów

4 Konkurencyjne firmy podają około 60 -70 krów na ramie robota

urządzenie o którym piszesz w obsłuży więcej niż 2 roboty Delaval czy Leli jesteś smieszny w Polsce był zamontowany jeszcze jeden robot TYTAN

się nazywa jedno ramie miało obsłużyć 5 boksów efekt jest taki ze nie ma juz tego gospodarstwa a tego robota możesz sprzedać

pozdrawiam CIE serdecznie

#556 Share Duzy1

Duzy1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, nowe technologie

Napisany 02 czerwiec 2011 - 21:13

Ceny robotów udojowych To chyba Lely potaniało
A jak to jest z tym Juno na 60 dni jakie warunki

#557 Share Lely

Lely

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 02 czerwiec 2011 - 22:35

Ceny robotów udojowych z tymi wydajnościami robota jest różnie bo zależą od wielu czynników
w Lely mówimy 60 - 65 krów ze średnio z dojem 3.0 i wydajności 33 - 40 litrów

a tam gdzie zamontowaliśmy doją np:
na 2 robotach 156 krów ze średnią 2,5 doju o wydajności około 25 litrów średnio
a na innym gospodarstwie 60 krów ze średnią doju 3.0 i około 38 litrów od krowy średnio

Co wy na to??

To chyba Lely potaniało
A jak to jest z tym Juno na 60 dni jakie warunki

Jeżeli pracownik Lely stwierdzi że obora nadaje się do instalacji robota Juno to po podpisaniu umowy "Robot na próbę" płaci się bezzwrotną opłatę €400 netto przed montażem Juno;
Decyzja o zakupie Juno musi zostać podjęta nie później jak do 53 dnia od daty instalacji. Jeśli decyzja zakupu zostanie podjęta, termin płatności wynosi 90 dni od daty instalacji - czyli 12500€ - 400€
Jeśli po 53 dniach nie ma decyzji zakupu, Lely Center odbierze urządzenie z gospodarstwa w ciągu 7 dni lub w innym terminie wcześniej ustalonym z Kupującym. Koszty instalacji poniesione przez Kupującego pozostają po stronie Kupującego. Kupujący jest zobowiązany do udostępnienia niezbędnych pomieszczeń, włącznie z ewentualnym doprowadzeniem prądu. Wszystkie dodatkowe wymagane ww. prace zgodnie z wytycznymi Lely Center leżą w gestii Kupującego.
Zespół Lely

#558 Share JoHnyD

JoHnyD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 02 czerwiec 2011 - 23:24

Ceny robotów udojowych bialaseek, mylisz się...nie mam zamiaru sprzedawać robotów. drugie to wyraźnie napisałem około 280 szt, ale jak najbardziej 70 sztuk na jednym boksie jest osiągalne, co zapewne odbije się jednak na częstotliwości doju. Co do tej awaryjności robotów o której "słyszałeś" to powiedz co jak gdzie i u kogo bo słyszeć to dużo można a głupot pisać jeszcze więcej.

@agriS owszem Inentec też sprzedaje sam roboty a ponadto zmienia tylko naklejki i ''odkupują" je od nich też inne firmy. I tak oto powstaje chyba 4 cz 5 różnych firm na jednej linii produkcyjnej.

@Duzy1 ramię jest też używane w przemyśle na liniach prdukcyjnych samochodów itp i akurat do jego działania bym miał chyba najmniejsze wątpliwości ;) japońskiej produkcji bodajże

@lely, a tak tylko chciałem jakąś ciekawą i konstruktywna dyskusję poruszyć :D

#559 Share agriS

agriS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 03 czerwiec 2011 - 00:51

Ceny robotów udojowych end

Edytowany przez agriS, 15 listopad 2011 - 08:57.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#560 Share allan7

allan7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 03 czerwiec 2011 - 13:49

Ceny robotów udojowych 3. Ile czasu to Ci nie powiem ale w hali 2x20 doisz 4 godziny na jeden udój czyli masz 7 wejść krów więc 1wejście udojowe w hali trwa ok 35minut więc na krowę przypada ok 0,8 min. Przy założeniu że doimy 2,8 razy w hali czas doju wynosi 11,2 godz ciągłego doju gdzie jednorazowo doimy 40 sztuk.
W robocie 2 boksowym doimy 24godziny na dobę czyli 280 krów x 2,8 doju = 784 krowy/ 2 boksy= tyle doimy w jednym boksie 392 krów/ 1140minut(tyle ma doba)= 0,34 minuty na jeden udój krowy w jednym boksie. Czas rzeczywisty między halą a robotem w jednym boksie w czasie oraz dostępności doju.

Witam
Kolego nie chcę być złośliwy, ale jak możesz porównywać halę 2X40 do robota z dwoma boksami i jednym ramieniem.Jeżeli już chcesz prowadzić
obliczenia w tym stylu to zastosuj dojarkę 2 bańkową z jednym dojarzem. Czas doju na pewno będzie bardziej realny niż twoje obliczenia czyli 0,34 minuty.

Lely udostępnia troszeczkę inne danę.
Pozdr.

Dodaj odpowiedź