look19

Ceny robotów udojowych

Polecane posty

JoHnyD    3

@sebekwolkasos a jak jest z przychodzeniem krów do robota? Ile sztuk dziennie trzeba przypędzić? Powiedz też coś na temat tego ile czasu dziennie zajmuje obsługa robota (przejrzenie raportów itp...)? Ile razy dziennie trzeba taką czynność w praktyce powtórzyć? Jak do tej pory z awaryjnością? Zdarzyło się coś poważniejszego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@JoHnyD u mnie praktycznie 98% krów chodzi samo do robota. Przyganiam do robota 3-4 sztuki. Cała obsługa codzienna robota zajmuje około godziny. Najlepiej te czynności obsługi codziennej wykonywać dwa razy dziennie rano i wieczorem. Na temat awaryjności to powiem oby tak dalej bo jest dobrze. Żadnych poważnych awarii nie było do tej pory.


Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem ,że to nie temat o tych urządzenia, ale mam pewność, że @Sebek tu zajrzy i odpisze. :) Jak spisuje Ci się Discovery, były jakieś usterki? Jak już mu się ustawi trasę to jest całkowicie bezobsługowy?

Edytowano przez FarmerF10244C1

KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@FarmerF10244C1 nie szkodzi że w nie odpowiednim temacie pytasz się o Discovery ;). Discovery to był dobry zakup, ponieważ on nie miał nigdy awarii. Ale po roku pracy wymieniłem tą gumę co ma kontakt z rusztem, jest ona na spodzie Discoverego. Dobrze myślisz jak mu ustawisz trasę to jest prawie bezobsługowy ale co jakiś czas trzeba mu ultrasonograf przeczyścić bo czasem lubi na to wpaść kał(zakrywa to ultrasonograf) i wtedy on gorzej pracuje jest większe ryzyko że może się zgubić, ponieważ ultrasonograf odbija fale od ściany i on jedzie tak jakby wzdłuż ściany w odległości jaką mu się zaprogramuje. Dobrze kombinowałeś bo to jest temat, którego najczęściej przeglądam.


Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Panowie czy dój ćwiartkowy to domena TYLKO robotów czy jest on także możliwy na halach udojowych?


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzeju1    0

Widziałem gdzieś coś takiego marki nie pamiętam chyba SAC, masz na hali wtedy zamiast typowych aaparatów rozgałęziających się na cztery - węże jak w robocie delavala. Przypuszczam że taka hala kosztuje tyle co robot albo więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

A wytłumaczcie mi bo nie bardzo kumam. Z tym dojem ćwiartkowym chodzi o to że, gdy krowa z jednej ćwiartki doi się dłużej to co na hali ściągną się aparaty bo z reszty strzyków już nie leci mleko? Mam dojarkę na duowakach a tam nawet jak jedna ćwiartka się tylko doi to duowak nie opadnie. Chyba że tym plusem ma być to że pozostałe strzyki nie są dojone na pusto. Czy ten dój ćwiartkowy działa na zasadzie 4 aparatów/pulsatorów na jednym stanowisku?


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzeju1    0

W astronaucie jest tak ze każda ćwiartka wymienia ma swój indywidualny pulsator a dalej indywidualne kontrolery jakości mleka. Także wszystko jest mierzone i badane na poziomie ćwiartki a nie krowy. Podczas doju robot nie dopuszcza do pustodoju (chyba że zmienimy mu ustawienie np dla młodej, twardej itp. krowy) ćwiartka która jest wydojona zostaje odłączona a reszta wymienia doi się dalej. Na hali udojowej nie ma takich możliwości. Dopiero po wprowadzeniu krów do robota rolnicy przekonują się jak różne wydajności ćwiartek wymienia mają krowy.

Edytowano przez andrzeju1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

W Westfalii oferowali mi te aparaty IQ ale one nie są ćwiartkowe tylko czterodrożne choć sam nie wiem czemu to ma służyć. W halach udojowych chyba nie ma w ofercie doju ćwiartkowego bo przy takim doju musi być do każdej ćwiartki osobny pulsator. Teraz weźmy sobie hale Rybią Ość 2x8. To jest 16 stanowisk. 16 stanowisk razy 4 pulsatory daje nam 64 pulsatory. To jest nie wykonalne wydaje mi się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szatek    3

Ten kolektor zapobiega mieszaniu się mleka, a więc nie zakazisz innych ćwiartek mastitis. Jak źle mówię to mnie poprawcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

A wytłumaczcie mi bo nie bardzo kumam. Z tym dojem ćwiartkowym chodzi o to że, gdy krowa z jednej ćwiartki doi się dłużej to co na hali ściągną się aparaty bo z reszty strzyków już nie leci mleko? Mam dojarkę na duowakach a tam nawet jak jedna ćwiartka się tylko doi to duowak nie opadnie. Chyba że tym plusem ma być to że pozostałe strzyki nie są dojone na pusto. Czy ten dój ćwiartkowy działa na zasadzie 4 aparatów/pulsatorów na jednym stanowisku?

 

 

Jak do tej pory nie ma precyzyjnej definicji co to jest dój ćwiartkowy!!!!!

Kluczowymi elementami doju ćwiartkowego są pulsatory (w robotach Lely ma ich 4, DL 2 a GEA 1)które doją każdą ćwiartkę wg szybkości oddawania mleka i dobierają takty i podciśnienie dla każdej ćwiartki indywidualnie (to ma tylko Lely)

kolejnym elementem doju ćwiartkowego jest zdejmowanie kubków udojowych z wydojonych się już ćwiartek i indywidualny punkt tego zdjęcia dla każdej ćwiartki (niekoniecznie zależne tylko od szybkości przepływu mleka w danej ćwiartce), dalej idąc ważnym elementem jest czas ślepego doju (czas od założenia kubka udojowego do wykrycia przepływu mleka - przy dobrej stymulacji nie powiniem przekraczać 15 sekund dla każdej ćwiartki)dalej indywidualne pomiary parametrów mleka z każdej ćwiartki (przewodność,barwa,temperatura,LKS)

Natomiast czas pustodoju został wyeliminowany indywidualnym zdejmowaniem kubków udojowych z każdej ćwiartki osobno i to właśnie niektórzy nazywają dojem ćwiartkowym :(


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzeju1    0

W mazowieckim 3 szt doi i kilka sprzedanych, w lubelskim sprzedane. Kolego chyba jesteś z moich okolic???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Rolnik2601 najbliżej Ciebie pracuje robot u @sebekwolkasos. Wypowiadał się w tym temacie i chyba Jego gospodarstwo było opisane w Top agrarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2601    3

A gdzie Ty mieszkasz Andrzeju1 ?? :D Ja własnie chce obejrzeć jakiegoś robota ale nie wiem gdzie mogę coś znaleźć <_< a @sebekwolkasos mieszka odemnie około 70 km ... :blink:

Edytowano przez Rolnik2601

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzeju1    0

Jak wszystko ruszy zgodnie z planem to będziesz miał pod nosem robota tyle narazie moge powiedzieć, tymczasem masz najbliżej do Sebastiana, Zbuczyn moje okolice mijasz po drodze. Sebka robot ma być Agrokurierze TVP3 prawdopodobnie w środe, materiał raczej obiektywny, nieautoryzowany przez Lely, nie sponsorowany czy coś, bardziej o funduszach.

 

To chyba to

 

http://www.tvp.pl/warszawa/magazyny/agro-kurier

Edytowano przez andrzeju1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2601    3

A Ty Andrzeju1 masz może na myśli Sewerynów ?? Bo coś mi się obiło o uszy że tam ma coś być :D Kiedy będzie pierwszy udój ?? :rolleyes:

Edytowano przez Rolnik2601

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze materiał z mojego gospodarstwa ma być na TVR czyli w nowej telewizji rolniczej. Jak ktoś ma satelitę to może obejrzeć tylko nie wiem kiedy ma być emisja może już była. Reportaż był robiony tydzień temu to może już było emitowane. Też był obiektywny nie sponsorowany przez Lely.

Edytowano przez sebekwolkasos

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

A co robi robot gdy krowa nie chce mleka przepuścić?

Ostatnio kupiliśmy z Niemiec pierwiastki, które były dojone na robotach. Gdy przyszły na przewodówkę mamy z nimi taki problem.

Druga sprawa jest taka, że krowy podobno ciężko nauczyć doić na robocie. Mówię wam że to jest nic w porównaniu do tego jak ciężko jest oduczyć. Tak skopani to nigdy nie byliśmy i jesteśmy pionierami w doju poziomym tzn. pierwszy raz w życiu doiliśmy krowę na leżąco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Jasiupila w cale nie jesteś pionierem w doju poziomym ja już to praktykowałem 10 lat temu jak zaczynałem doić na hali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

A co robi robot gdy krowa nie chce mleka przepuścić?

Ostatnio kupiliśmy z Niemiec pierwiastki, które były dojone na robotach. Gdy przyszły na przewodówkę mamy z nimi taki problem.

Druga sprawa jest taka, że krowy podobno ciężko nauczyć doić na robocie. Mówię wam że to jest nic w porównaniu do tego jak ciężko jest oduczyć. Tak skopani to nigdy nie byliśmy i jesteśmy pionierami w doju poziomym tzn. pierwszy raz w życiu doiliśmy krowę na leżąco :)

 

Gdy krowa nie da mleka to robot da informację w programie o tej krowie i też w której ćwiartce jest problem i z czym.

Dużo krów bez odpowiedniego pobudzenia nie oddaje mleka i czy doimy dojarką czy nawet robotem ważne jest odpowiednia stymulacja przed dojem. Czasem też genetyka płata figle

np; mój znajomy hodowca ma kilka krów co bez zastrzyku z oksytocyny lub nawet tylko samego ukłócia igłą nie dają mleka.

Tak więc myślę że jak już hodowca z Niemiec zobaczył ten problem (a tego krowa napewno nie nauczyła się w robocie)to szybko chciał się pozbyć tej krowy.


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ sebekwolkasos to może o twojej oborze ten reportaż

 

 

 

 

Robot Lely w Wólce Sosenskiej

Państwo Urszula i Dariusz Kołtunia-kowie z Wólki Sosenskiej (gm. Mordy) są pierwszymi w Polsce użytkownikami robota udojowego Lely Astronaut A3 Next. Do go­spodarstwa zosta) przywieziony 11 stycznia br. prosto z Holandii.

Nowa obora „pod robota"

 

 

Właściciele urządzenia gospodarują na 40 ha, na których uprawiają tylko trawy i kukurydzę na kiszonkę (14 ha). Do 2008 r. stado bydta mlecznego - w tym 40 krów doj­nych - utrzymywali w oborze uwięziowej i wypuszczali zwierzęta na pastwisko. By zwiększyć produkcję mleka, musieli postawić nową, większą oborę, która pozwoliła zmienić technologię żywienia i doju. Nowy budynek zaprojektowano tak, by znalazło się miejsce na montaż robota udojowego. Po uzyskaniu dofinansowania z PROW państwo Kołtu-niakowie budowali obiekt przez 6 miesięcy, kończąc l etap inwestycji w II półroczu 2008 r. Budynek ma wymiary 43 x 25 m. Obora jest bezściółowa. Ruszty przykrywają 3 połączone ze sobą kanały o głębokości 2 m i szerokości 3 m. W kanałach bocznych zamontowano mieszadła, które zmiksowaną gnojowicę prze­pychają przez kanał środkowy. Stałe odchody z rusztów co 4 godziny usuwa automatyczny robot Lely Discovery. Usytuowany centralnie korytarz paszowy ma szerokość 4,8 m. W no­wej oborze jest miejsce dla 68 krów oraz 40 sztuk jałówek i sztuk zasuszanych.

- Wprowadzone do budynku stado zwięk­szyło się, gdyż dokupiliśmy 15 krów. Teraz mamy w sumie 53 sztuki. Na początku do ich dojenia używaliśmy dojarki przewodowej, zamontowanej w specjalnie przygotowanej części obory. Dopiero w listopadzie 2009 r. wykonaliśmy fundamenty pod montaż robota Lely i kanat odprowadzający odchody z tego stanowiska. Całkowity koszt tej inwestycji wyniósł niecałe 2 min zł - powiedział Dariusz Kołtuniak.

 

 

 

 

Lely Astronaut może więcej

 

 

 

 

Elementem wykonawczym robota jest wytrzymałe ramię z osłonami z karbonu. Jego ruchami sterują siłowniki pneumatyczne. Sprężone do 8 barów powietrze potrzebne do sterowania siłownikami i zaworami urządze­nia dostarcza kompresor Atlas Coco. Trójwar-stwowy laser „mapuje' położenie wymienia i strzyków, co ułatwia zakładanie kubków. Standardowo w podłodze robota zamontowa­na jest waga, która waży krowy i na podsta­wie rozłożenia jej ciężaru wykrywa gdzie jest przód, a gdzie tył i gdzie ma się przesunąć ramię, gdy zwierzę poruszy się w boksie. Komputer ma specjalne oprogramowanie do sterowania robotem. Kubki po każdym doju są czyszczone wyłącznie parą o temperatu­rze 160°C. Robot wyposażony jest w system identyfikacji krów (odczyt responderów szyj-

nych) z pomiarem aktywności. Jeżeli wypali się włosy na strzykach, to laser szybciej radzi sobie z podłączaniem kubków udojowych.

Lely Astronaut wyposażony jest w dwie szczotki do czyszczenia i stymulacji strzyków przed dojem. Mają one włosie twarde i mięk­kie, ułożone spiralnie. Szczotki po spryskaniu strzyków płynem dezynfekującym szybko się obracają, odrzucając resztki cieczy i inne zanieczyszczenia, w czym pomagają spe­cjalne zbieracze. Robot szczotkuje każdy strzyk przez 2 sekundy. Gdy wymię jest uszkodzone, szczotkowanie przed dojem można wyłączyć, co przyspiesza gojenie się rany. Wtedy dana ćwiartka może być wydo-jona bez czyszczenia i stymulacji strzyka. Jeśli na początku doju występuje pustodój, to w ustawieniu robota można zaprogramować o sekundę dłuższe szczotkowanie danego

strzyka. Z każdą ćwiartką wymienia współ­

pracuje oddzielny pulsator, dostosowując

częstość pulsacji i podciśnienia do natężenia

przepływu mleka. Przewodność mleka jest

badana indywidualnie dla każdej ćwiartki.

W tym robocie w opcji dodano drugi zasobnik

na paszę treściwą, system kontroli ilości ko­

mórek somatycznych w mleku i tzw. bufor. To

dodatkowe naczynie na mleko pozwala nie

przerywać dojenia na czas odbioru surowca

mycia głównego zbiornika. Po tej operacji

mleko jest z niego przepompowywane do

zbiornika, a bufor jest myty przy najbliż­

szym automatycznym myciu instalacji robota.

Z opcji wyposażenia robota rolnik wybrał sys­

temy: kontroli procesu przeżuwania; badania

prawdopodobieństwa wystąpienia rui; kontroli

przewodności elektrycznej i barwy mleka (od­

rzuca przebarwione); analizy czasu doju oraz

pustodoju; wydatku mleka z każdej ćwiartki;

wykrywania siary i zagrożenia wystąpieniem

mastitis. Siara i mleko pozaklasowe trafia do

 

specjalnego zbiornika.

 

Robot jest tak ustawiony, że dojonej kro­wie nie wyda więcej niż 3 kg paszy treściwej na jeden odpas. Jeżeli wejdzie na stanowisko tylko dwa razy w ciągu doby, a ma dostać 8 kg paszy, dostanie maksymalne 6 kg, a na­stępnego dnia 50% brakującej porcji, czyli 1 kg. Początkowo po szybkim wydojeniu bram­ka otwierała się i krowa mogła wyjść. Wtedy nie zjadała całej porcji paszy, gdy dostała jej dużą dawkę. To poprawiono w programie i teraz żywienie odbywa się w pierwszej kolej­ności, a robot przytrzymuje krowę tak długo, aż zrzuci określoną ilość paszy.

 

 

Początek nie był łatwy

- Najważniejsze jest to, by robot podłączył dobrze jeden strzyk, później już sobie radzi. Przy pierwszym doju należało przesunąć ramię pod krowę tak, żeby tylne kubki udojo­we były nad przednimi strzykami, a promień lasera dotykał jego dolnej krawędzi. Czas ka­libracji zależy od zachowania krowy w boksie

udojowym. Najczęściej trwa to ok. 1,5 min. Tą operację wykonuje się także po wprowadze­niu nowej sztuki do stada i po każdym wycie­leniu - powiedział Dariusz Kołtuniak.

Na pulpicie urządzenia sterującego wciska się ikonę „Wycielenie", a procesor wyświetli numer respondera danej krowy. Należy potwierdzić, że wszystkie ćwiartki wymienia mają być dojone, wtedy na ekranie pojawią się kursory, służące do naprowadzania ramie­nia. Przy ich pomocy ramię podprowadza się pod krowę. Resztę robot zrobi sam, ale bez wykonania tych czynności sobie nie poradzi. Podstawowe ustawienia zmienia się korzysta­jąc z wyświetlacza sterownika, umieszczone­go na obudowie urządzenia. By wprowadzić do pamięci zaawansowane ustawienia, trzeba usiąść już do komputera.

Mam w robocie wszystko, co było do­

stępne w ofercie wyposażenia oprócz do­

zownika płynnej paszy - powiedział Dariusz

Kołtuniak. Na pracę przy urządzeniu rolnik

poświęca dziś ok. pół godziny dziennie.

Rano wstaje, by przygotować paszę i jesz­

cze podgania 3-4 krowy, spóźniające się do

poczekalni. Pierwiastki zachowują się różnie.

Jedne potrafią w tydzień opanować współpra­

cę z robotem, inne trzeba podganiać nawet

przez dwa tygodnie. Nie zdarzyło się, by robot

nie mógł wydoić krowy z powodu zrzucania

nogą kubków. W oborze jest natomiast jedna

problemowa krowa, która ma bardzo krótkie

strzyki, tak zachodzące za siebie, że robot

identyfikuje je jako jeden.

Staramy się być przy doju tej krowy, by

lekko przycisnąć wymię. Wtedy strzyki roz­

suwają się. Mamy nadzieję, że w kolejnej lak­

tacji jej wymię się rozbuduje. Czasem sama

wchodzi na stanowisko i robotowi udaje się ją

wydoić - stwierdził rolnik.

Krowy z nowej obory jeszcze nie są wyga­niane na pastwisko. Byłyby zdrowsze, gdyby tam chodziły, ale dla hodowcy to dodatkowy obowiązek. Zużycie wody w produkcji mleka znacząco nie wzrosło. Odkąd jest robot do czyszczenia rusztów, nie były one ani razu myte. Raz w miesiącu dla potrzeb oceny użyt­kowości mlecznej podpinane jest urządzenie

 

 

do pobierania prób. Mleko jest zbierane przez catą dobę. Jeśli krowa da, np. zamiast prze­widywanych 10 litrów mleka tylko 6 l, system to zasygnalizuje. Po wstawieniu robota ilość komórek somatycznych w mleku wzrosła i utrzymywała się na wyższym poziomie przez 2-3 tygodnie. Przy pierwszym odbiorze mle­ka wydojonego robotem ilość mleka spadła o 20%, ale szybko wróciła do normy. Dotych­czasowa wydajność od krowy - ok. 9 tyś. I/rok - z pewnością wzrośnie, gdyż już po dwóch tygodniach dojenia przez Lely Astronaut A3 Next do schładzalnika trafia więcej białego surowca.

 

 

W żywieniu-TMR

 

 

Wdrożenie zautomatyzowanego sposobu doju w nowej oborze wiązało się z wykorzy­staniem w żywieniu stada, nowoczesnego systemu żywienia zwierząt paszą pełno-porcjową TMR, produkowaną przy użyciu wozu paszowego. Do komory mieszania trafia kiszonka z kukurydzy, sianokiszonka w balotach, słoma, pasza treściwa w postaci kruszonki i mielone ziarno kukurydzy w ilości 1,5 kg na sztukę. Dawka z paszowozu jest ustawiona na 20 litrów (18% białka i 6,8 MJ energii). Jednak jest ona jeszcze zbyt bo­gata, ponieważ są krowy, które dają poniżej 20 litrów mleka dziennie. Zmechanizowanie tego pracochłonnego zabiegu, automatyzacja doju oraz komputeryzacja zarządzania sta­dem sprawiły, że w gospodarstwie państwa

 

Kołtuniaków na produkcję mleka patrzy się zupełnie inaczej.

- Po raz pierwszy od wielu lat w czasie świąt mogliśmy wyjechać do rodziny. Podczas biesiady syn Sebastian przy pomocy internetu połączył się z komputerem sterującym robo­tem. Na monitorze zobaczyliśmy obraz na­szego stada, odczytaliśmy liczbę wydojonych krów, ilość mleka dostarczoną do głównego zbiornika, temperaturę zwierząt, które przeby­wały na stanowisku udojowym. Stwierdziliśmy, że w oborze wszystko jest w porządku i spo­kojnie kontynuowaliśmy rodzinne spotkanie

- informował Dariusz Kołtuniak.

Podkreślił, że jeśli miałby coś zmieniać w konstrukcji obory, to zrobiłby miejsce na głębokiej ściółce dla krów bezpośrednio przed wycieleniem i dla takich, które zaczynają mieć problemy z nogami, by np. na tydzień je tam wstawić. Obecnie nie ma jeszcze pełnej obsady zwierząt, więc robot jest wy­korzystany w ok. 70%. Czy produkcja mleka jest droższa? Za płyny - kwaśny i zasadowy

- trzeba dopłacać, ale zużywa się ich niewie­

le. Najwięcej zużywa się płynów do dippingu

strzyków i do dezynfekcji szczotek, gdyż są

one zużywane po doju każdej krowy. Kupują­

cy robota może wybrać tylko serwis i ponosić

niższe koszty lub w opcji droższej serwis oraz

części zużywalne, jak gumy, przewody, filtry

i inne rzeczy, które podlegają standardowej

wymianie.

 

 

 

REPORTAŻ Z DWUTYGODNIKA "AGRO SERWIS" Nr 18 (16 września 2010r.)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@mlodyrolnik21 tak to o moim gospodarstwie. Sobie poczytajcie :D


Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ceeenha    1

wszedzie piszą ze wydajnosc od krowy która jest dojona robotem wzrasta

a z tego co wiem to u ciebie spadła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj