Skocz do zawartości

Zdjęcie

Techniki uprawy intensywnej

24 odpowiedzi na ten temat

#21 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 17:08

Techniki uprawy intensywnej Agronom 2 napisałeś domnie cytuję "To doświadczenie ma pokazać zróżnicowanie plonu przy zastosowaniu różnych nawozów dolistnych. Więc po co ci cała dokumentacja.Ja nie dysponuje takimi danymi, bo doświadczenia nie są moje,więc pretensji do mnie nie miej. Chciałem tylko przybliżyć wam dane co do stosowania różnych odżywek.
Jeżeli masz z tym problem to porostu nie czytaj tego tematu. "
Wkurzasz się że domagam się całej dokumentacji i dajesz mi do zrozumienia że się czepiam, a za chwilę piszesz Do Miszki 31 cytuję " Miszka przedstaw wszystkie szczegóły.
Takie jak:

-ewidencje zabiegów ze wszystkimi terminami
-plony poszczególnych pól
-szczegóły gleby (klasa, ph, zasobność w makroelementy)
-przebieg pogody
-informacje o materiale siewnym
-warunki zbioru i sprzęt użyty do tegoż zbioru
-i oczywiście plony

Czekam na odpowiedź.

Dobre sobie jak ja się pytam to się czepiam i niby ne rozumiem doświadczenia ale jak pisze Miszka pytasz o szczegóły, czyli widzisz w opisie doświadczenia tkwi meritum sprawy no i obowiązkowo wzorzec, no bo skąd będziemy wiedziec jaki jest przyrost plonu i ile kwintali zboża nam przybyło. Kolejna rzecz nie piszesz w jakiej fazie i kondycji była pszenica czy było można dojrzeć braki któregoś składnika w roślinach, to jest ważne czy reagować w fazie krzewienia może na liść flagowy,kolejna sprawa- rozklad opadów czy susza lub może obfite deszcze uwidoczniły jakieś braki ?
To co pisałeś to raczej próby polowe ten ktoś wykonywał niż doświadczenia z mikroelemntami, dlaczego tak piszę ponieważ bardzo rzadko występują braki tych składników, mogą wystapić w przypadku całkowitego wyczerpania gleby spowodowanego brakiem nawożenia czyli jednostronnego wyczerpania pola lub na nowinach, glebach zbyt mocno wapnowanych lub intensywnie nawożonych obornikiem, w przypadku racjonalnego nawożenia z reguły nie występują braki tych składników.
Rzuciłem rękawicę , czekam na odpowiedź. pozdrawiam jerzy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Techniki uprawy intensywnej Dzisiaj, 03:50
  •  

#22 Share Agronom2

Agronom2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 21:01

Techniki uprawy intensywnej To była ironia. Mnie się czepiacie że podaje za mało danych a np. @miszka zrobi doświadczenie napisze: "dawałem to i to, efekty zamiana koloru pszenicy"
i to jest ok.

A co do twojego postu to się zgadzam, rzeczywiście masz racje że to była bardziej próba polowa niż doświadczenie. A jutro się spytam czy były widoczne niedobory jakiegoś składnika, ale nie wydaje mi się. A jako wzorzec można przyjąć pakiet 4:

1. Mocznik 5kg/ha
2. Siarczan 5kg/ha

Plon: 6,40t/ha
http://bydlomleczne.nmj.pl - zapraszam wszystkich hodowców bydła

#23 Share piotrek10

piotrek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:sport, rolnictwo, nauki humanistyczne

Napisany 28 czerwiec 2009 - 23:15

Techniki uprawy intensywnej agronom, wydaje mi się ,że problemem jest to, że opisujesz nie swoje doświadczenie ,do tego nie posiadasz żadnej dokumentacji...Dopytujesz się kogoś, ale w ten sposób trudno przekazać dokładnie informacje. Czasem widząc konkretną uprawe na własne oczy nie jest się pewnym czy zastosować taki środek, a może wystarczy inny, jaką dawkę, żeby było wszystko cacy ...tak, że :D Ktoś kto przeprowadzał to doswiadczenie mówiąc potocznie "w tym siedział" obserwował cały proces rozwoju, znał charakterystykę poszczególnych pól itd. Ale jakiś zarys tego doświadczenia na pewno przedstawiłeś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share Agronom2

Agronom2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 29 czerwiec 2009 - 10:04

Techniki uprawy intensywnej Dokładnie, chodziło mi właśnie o zarys i pokazanie jak plon może być zróżnicowany, dzięki nawożeniu dolistnym.
U nas w gospodarstwie też stosowaliśmy różne mikro, ale nie jestem w stanie powiedzieć jaki był przyrost plonu, bo plony były bardzo nierówne, a wszystko to sprawa suszy.

Pozdrawiam
Agronom
http://bydlomleczne.nmj.pl - zapraszam wszystkich hodowców bydła

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share lukasz12145

lukasz12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 29 czerwiec 2009 - 16:50

Techniki uprawy intensywnej dobrze agronom po co sie bedziesz produkował tyle razy jak ktos nie zrozumiał to i do konca zycia nie zrozumie