Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica hybrydowa

25 odpowiedzi na ten temat

#21 Share hania1978

hania1978

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 26 marzec 2015 - 14:15

Pszenica hybrydowa

Możecie podać przybliżona cenę nasion hybrydowych na 0,5ha?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica hybrydowa Dzisiaj, 23:49
  •  

#22 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 27 marzec 2015 - 21:41

Pszenica hybrydowa

Pszenice mieszańcowe przeznaczone są na słabe gleby, wymagają większego nawożenia fosforem aby dobrze rozwinąć system korzeniowy który jest tutaj kluczem do sukcesu. Wysiew na ha to 3 jednostki czyli ok 70 kg, cena - drogo wychodzi bo aż 280 - 300 zł za jednostkę. Aby kupić należy zadzwonić do SAATEN-UNION i zapytać w jakim najbliższym punkcie będzie dostępna pszenica. Niestety pszenice posiadają słabą zimotrwałość najlepszą ma odmiana Hybery 4 ptk. reszta mniej.

To na ziemie klasy 1-3, ciężkie gliny, gdzie siejemy 80% rzepaków to co nie opłaci się?

#23 Share mic01

mic01

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 30 marzec 2015 - 11:06

Pszenica hybrydowa

Te pszenice teoretycznie nie plonują wyżej niż odmiany populacyjne na dobrych glebach a koszt materiału siewnego trzeba ponieść większy. I do tego dochodzi gorsza zimotrwałość co widać gołym okiem na polu. W tym roku zrobiłem doświadczenie zasiałem ok 30 a na 2 kl. odmianę Hyfi, obok na tym samym polu jest zasiana pszenica Julius będę miał porównanie pomiędzy tymi odmianami w plonowaniu. Poza tymi mam jeszcze 3 ha tej pszenicy gdzie większość pola to klasa V  i kawałek VI :) gdzie  pszenica jest rzadsza ale narazie  dobrze się trzyma.

Edytowany przez mic01, 30 marzec 2015 - 11:16.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share grzegorzw1971

grzegorzw1971

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 11 czerwiec 2015 - 17:33

Pszenica hybrydowa

ja zasiałem jedną jednostkę (25-30 arów) zobaczymy jak sypnie,narazie wygląda swietnie,mam pytanie czy można nią siac nastepny raz? żyto sieję hybrydowe ale odkupione od kogoś z pierwszego omłotu dosypując trochę zwykłego i zwiekszając wysiew do 150 kg i jest super,czy można też tak z pszenica?

#25 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 20 styczeń 2016 - 22:30

Pszenica hybrydowa I jak wyszły Wam te hybrydy?
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share adiss

adiss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 10 czerwiec 2016 - 17:47