Zaloguj się, aby obserwować  
Marcin91

JD 2030 - kilka pytań

Polecane posty

Marcin91    286

Witam. Mam pewne zapytanie odnośnie pewnej dźwigni w moim JD 2030. Otóż rozchodzi się o tą dźwignię pod kabiną zaznaczoną na zdjęciach w czerwoną obwódke.

1. Z czym ona powinna być połączona, bo jak ruszam dźwignią podnośnika z kabiny to normalnie podnosi i opuszcza i jak stanę z tyłu i poruszę samą tą dźwignią to też podnosi i opuszcza.

2. Którymi dźwigniami włącza się WOM i półbiegi? ;) To drugie pytanie trochę śmieszne, ale zdarza się i tak ;)

Niżej podaje linki do zdjęć tej dźwigni:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/71b3ae7b864f7681.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/014135a33495f40f.html


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hospes    0

Co do dzwigienki to nie wiem co to jest , ja w moim 2030 jej nie mam ,półbiegi masz po lewej stronie kierownicy wom po prawej , troche dziwne to drugie pytanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrzyp    1

ta dziwigienka powinna być połączona z dziwignią w kabinie która znajduje się z prawej strony nad podłogą obok blokady.

Jest to dziwignia do regulacji pozycyjnej i siłowej podnośnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hospes    0

Witam dzisiaj zerkonłem czy mam taką dzwignie i jednak mam <_< sorki za wprowadzenie w błąd , tak jak poprzednik napisał powinno byc połonczone z dzwigienką po prawej stronie przy podłodze ,nie obok blokady bo blokada jest po lewej stronie kolego , Marcin91 daj e-mail to ci posle fotke która to dzwigienka,

zresztą teraz sie przyjrzałem na twoje fotki i na pierwszej focie widać gdzie to powinno byc u ciebie jest to jakby ułamane patrz na fote i na wprost u mnie ta dzwigienka jest jak by do regulacji głównej dzwigni od podnoszenia ramion tzn. jak opuszcze ją nizej to ramiona puzniej reagują na ruch po ruszeniu dzwigni od ramion szczeze powiem ze nie wiem po co to :) nie widze w tym zastosowania w praktyce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrzyp    1

może i po lewej u was bo ja mam inny ciągnik jak Wy. Ja osobiście wogóle jej nie używam bo i po co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Masz maila jakby co striker91_91@op.pl Teraz domyślam się z czym to powinno być połączone bo z prawej strony na dole mam coś ułamane czy urwane. Ale skoro tak to to się naprawi. <_< A dźwignia z lewej strony prawej nogi, blisko tej od regulacji pozycyjnej i siłowej podnośnika od czego jest? Tam jest chyba 3 czy 4 pozycje.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hospes    0
Masz maila jakby co striker91_91@op.pl Teraz domyślam się z czym to powinno być połączone bo z prawej strony na dole mam coś ułamane czy urwane. Ale skoro tak to to się naprawi. :) A dźwignia z lewej strony prawej nogi, blisko tej od regulacji pozycyjnej i siłowej podnośnika od czego jest? Tam jest chyba 3 czy 4 pozycje.

 

no własnie do tego powinno to być połączone :) to jest ta dzwigienka co ją lekko odginasz jak chcesz ruszyć ta duza na zdjęciu 20090129.th.jpg

 

na drugim zdjęciu widać to z tyłu traktora ty masz to ułamane 20090129009.th.jpg

 

tak wogule to co ten twój taki upocony olejem ? <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Więc u mnie brakuje tego łącznika pomiędzy jedną, a drugą dźwignią i tego zaczepu... Ale to w takim razie się załatwi... <_< W sumie to nie wiem, taki był przyprowadzony, zasiał zaledwie 10ha zboża i tyle sie napracował... :)


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hospes    0

Ok ale dziwne jest to co napisałeć cytuje: "i jak stanę z tyłu i poruszę samą tą dźwignią to też podnosi i opuszcza." u mnie nic sie nie dzieje jak tym ruszam ma to jednak wpływ na działanie głównej dzwigni od ramion, tak ze dziwne ze podnoszą ci sie ramiona od tej wajchy <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Jak zacznie się wiosna na dworze, a nie w kalendarzu, to rozpracuje to, bo tak przez 5 minut to nic się sprawdzić nie da... Ale dzięki za pomoc, teraz już wiem od czego to jest... Jak będę miał jeszcze jakiś problem to bedę tu pisał... <_<


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez dwaa9
      Część. Nagle przestała mi działać hydraulika. Po zgaszeniu i opuszczeniu podnośnika i tura. Teraz nic nie działa. Nie podnosi ani nie działa wspomaganie. Wom działa. Gdzie moze być przyczyna?
      Dodam jeszcze że olej jest, filtry wymieniane w tamtym roku. Myślę że to może być przednia pompa bo wcześniej stukała a teraz ucichło 
    • Przez TOMASZ22
      Jestem po wymianie obu pomp w moim jelonku, wymieniłem oraz filtr oleju, a ciągnik nadal kiepsko podnosi
       
      Caps Lock!
    • Przez JacekBiernacki
      witam ma problem z podnośnikiem w swoim jd 2140 otóż sytuacja wygląda tak że podnośnik po wyłączeniu ciągnika opada momentalnie a gdy podpinam cięższa maszynę to na wolnych obrotach nie potrafi jej utrzymać w powietrzu wydaje mi się że to tłok jest winny chyba że zawur
    • Przez Mateusz0110
      Witam
      Mam taki problem w John Deere 3140 że nie mogę zmienić biegów na dźwigni od rewersu czyli żółw zająć i wsteczny .albo muszę wrzucić na luz 1.2.3.4 i dopiero tam wbić albo je jestem wstanie ruszyć bo albo zblokuje biegi albo wg nie mogę zmienić biegu chodzi o żółw zająć i wsteczny .jak odkręciłem to cięgno od lewarka które idzie do tego walka wodzika od skrzyni to cały ten wałek kręci się w koło .czy to będzie uszkodzony ten wałek w środku ?? Podobno bardzo często w tych jelonkach się to dzieje 
    • Przez Paweł20
      Szukam całej tylniej lampy z obudową do john deere 2040
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj