Skocz do zawartości

Zdjęcie

kierunki w C360

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 05 marzec 2009 - 20:59

kierunki w C360 Od ponad roku mam pewien problem z kierunkami w C360 i trzeba by w końcu zrobić je porządnie. Mianowicie na wyłączonych światłach kierunki działają prawidłowo, jeżeli jednak mam włączone światła pojawiają się schody. Kierunkowskazy przeważnie wtedy nie działają, jeżeli jednak odłączę z układu przerywacz (a te 2 kable złącze ze sobą bezpośrednią) kierunki działają nawet na włączonych światłach. Wychodzi, że wina przerywacza, ale wymieniłem już ze 3 przez ten czas i na każdym to samo. Nie widzę w tym żadnej logiki <_< . Może macie jakieś sugestie, np. zamontowanie przerywacza od jakiegoś innego pojazdu.
Dziękuje za pomoc!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kierunki w C360 Dzisiaj, 17:28
  •  

#2 Share 626andrzej

626andrzej

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 05 marzec 2009 - 21:30

kierunki w C360 Zamontuj w miejsce zwykłego przerywacza elektroniczny

#3 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 05 marzec 2009 - 22:04

kierunki w C360 Ale czy dowolny przerywacz np od samochodu będzie dobrze działał, czy należy kupić na jakieś odpowiednie napięcie??
A może da rade taki jak mam w zetorze 8045 (pewnie taki sam był w 914), ale nie wiem ile taki może kosztować. Z rok temu kupowałem do 3P to kosztował około 25 zł (ale w nim jest chyba wbudowany cały przekaźnik prądu).Chodzi żeby przerywacz nie był mocno drogi i żeby się sprawdził.

#4 Share 626andrzej

626andrzej

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 05 marzec 2009 - 22:14

kierunki w C360 Na auto szrocie po 5zł tylko trzeba się pobawić z podłączeniem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 05 marzec 2009 - 22:41

kierunki w C360 Kolego lepiej wymasuj lampy a problem powinien zniknąć. Przeważnie lampy na błotnikach mają kiepską masę i to powoduje przeciążenie przerywacza, założysz elektroniczny to i tak padnie po jakimś czasie.

#6 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 05 marzec 2009 - 23:36

kierunki w C360 Od kiedy brak masy w lampie powoduje przeciążenie przerywacza? Brak masy może powodować najwyżej to, że po właczeniu świateł zaczynają się problemy, które opisał kolega @tompil. Elektroniczny przerywacz nie ulegnie uszkodzeniu. Ja proponuję zastosować przerywacz firmy JEZPOL produkowany do 126p. Jest gdzieś taki temat na forum, w którym opisano jak go podłaczyć. A z przerywaczami termobimetalowymi daj sobie spokój bo są one wrażliwe na drgania i nie wytrzymują zbyt długo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 09 marzec 2009 - 11:54

kierunki w C360 Kazdy standardowy przerywacz elektroniczny bedzie pasowal. Nalezy jedynie dolozyc na styk 31 przerywaczy kabelek podlaczony do masy pojazdu. I tyle. Nowy pzerywacz kosztuje ok 20 zl. Uzywke na zlomowiskach czy gieldzie dostaniesz za ok 5 zl. Osobiscie juz w 4 ciagnikach na wiosce zalozylem takie przerywacze i definitywnie skonczyly sie problemy .
Porady:
Podstawowa sprawa to po podlaczeniu i sprawdzeniu poprawnosci dzialania kierunkow, to uszczelnienie przerywacza. Standardowo sa one tyko wetkniete w plastikowa puszke. Polecam spod przerywacza posmarowac obficie silikonem, lub klejem na goraco.

Nie zalecam rowniez przykrecania na stale do karoserii przerywacza. Lepej go zamocowac np opadka zaciskowa do przewodow. Niby elektroniczne sa duuuuzo wytrzymalse pod tym wzgledem, jednak w traktorze wibracje sa niemale.