Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co wzamian za MTZ82 z ładowaczem?

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 26 luty 2009 - 18:58

Co wzamian za MTZ82 z ładowaczem? Witam chcę zmienić MTZ 82 z ładowaczem TUR 6 na nowy sprzęt w gre wchodzą tylko te marki mogą być inne modele:
- Agrofarm 100GS DT z inversorem elektrohydraulicznym
- Agrotron 410 podstawa wmiare
- MF 5435 lub 5445
- Fendt 308CI
- Clas Axos 330
- NH T5040 5050
Pracowałby z ładowaczem wyłącznie JFStoll odpowiednim do wybranego ciągnika, dodam jescze że do ciężkiej roboty mam Zetora 11441, do lżejszej DF Agroplus 87 a ten w ładowaczu ma podnieśc wycinak z kiszonką o masie 1,4t na wysokość ok.3m zregóły bedzie pracował ładując towary ponad 5tys ton rocznie i ciągał za sobą przyczepy, w razie awari lub niewyrobienia się 11441 żeby mógł choćby z biedą ale podnieść i ciągnąć obrotek 4x50 lub uprawowo siewny? dzięki za opinie, ja najbardziej jestem za Agofarm lub MF.?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co wzamian za MTZ82 z ładowaczem? Dzisiaj, 09:05
  •  

#2 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 luty 2009 - 19:11

Co wzamian za MTZ82 z ładowaczem? Obstawiał bym agrotrona, lub mf-a, fendt za drogi, a reszty nie znam, ale z tych prac które musiał by wykonywać jakoś nie za bardzo widzę agrofarma 100 bo przede wszystkim zalekki no i zależy od Ciebie jak przypadl Ci do gustu agroplus i ta kabina, ale 4x50 to naprawde awaryjnie jakby go tur dociążał

#3 Share marekczarna

marekczarna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 26 luty 2009 - 21:28

Co wzamian za MTZ82 z ładowaczem? A nie myślałeś aby zostać przy Zetorze??

#4 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 26 luty 2009 - 21:40

Co wzamian za MTZ82 z ładowaczem? a moim skromnym zdaniem Agrotron 410 bylby odpowiedni wiadomo masa odpowiednia plug tez by targna i oczywiscie trzeba miec na uwadze komfort pracy kabina duza i cicha a cena mysle ze tez do przyjecia

#5 Share Piochu

Piochu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 26 luty 2009 - 21:46

Co wzamian za MTZ82 z ładowaczem? Nie polecam Fendt-a 308CI do pracy z ładowaczem czołowym ze względu na brak elektrohydraulicznego rewersu oraz brak przełożeń pod obciążeniem. Ja zastanowiłbym się nad MF-em ze względu na przekładnię Dyna4 lub DF, najlepiej Agrotona. Duża jest różnica w cenie między Agrofarm-em 100 a Agrotonem 410? W Agrotonie masz 4 biegi pod obciążeniem, no i w razie awarii Zetora Agroton bez problemu powinien sobie poradzić z pługiem i zestawem uprawo-siewnym.
http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 27 luty 2009 - 07:51

Co wzamian za MTZ82 z ładowaczem? Skłaniam się na MF5445, Agrotron 410, Agrofarm 100 w kolejności który najlepszy wg mnie hih, jak powiedziałem tylko z tych firm mnie interesują Agrofarm byłby średnio wyposażony i cena przystępna, Agrotron droższy i lepiej wypasiony a MF to jeszcze drożej ale mega wypas

Acha i Korbanek to za 5445 na dzieńdobry chce 45tys EURO NETTO hmm raczej go nie kupię.

#7 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 27 luty 2009 - 12:34

Co wzamian za MTZ82 z ładowaczem? wiesz moim zdaniem to jesli masz juz jednego DF i bedzie sie on sprawowal dobrze to ja bym i drugiego sobie kupil(widomo jeden diler by serwisowal 2 ciagniki mozliwosc negocjacji lepszej ceny dla stalego klienta to sie liczy) w tym przypadku stawial bym na agrotrona jego zalety opisalem powyzej a co do MFa to moze mialby on ten mega wypas ciagnik moim zdaniem bardzo dobry ale ten Korbanek to juz mi tu nie pasuje kilku w mojej okolicy kupilo MFy od korbanka mowia ze ciagniki sa spoko ale diler do bani i zdzierus

#8 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 27 luty 2009 - 12:38

Co wzamian za MTZ82 z ładowaczem?

Nie polecam Fendt-a 308CI do pracy z ładowaczem czołowym ze względu na brak elektrohydraulicznego rewersu oraz brak przełożeń pod obciążeniem. Ja zastanowiłbym się nad MF-em ze względu na przekładnię Dyna4 lub DF, najlepiej Agrotona. Duża jest różnica w cenie między Agrofarm-em 100 a Agrotonem 410? W Agrotonie masz 4 biegi pod obciążeniem, no i w razie awarii Zetora Agroton bez problemu powinien sobie poradzić z pługiem i zestawem uprawo-siewnym.

W Agrotronie masz 3 biegi pod obciążeniem a nie 4 no i drugi malutki feler to taki że te biegi pod obciążeniem zablokowane są przy jeździe w tył-a właśnie wtedy bardzo się przydają-ja przykładowo często zamiast kombinować z nawrotami po prostu jadę do tyłu-wtedy ruszam z jakiegoś niskiego biegu a potem stopniowo zwiększam szybkość-poważnie to całkiem praktyczna rzecz-tak że w takim wypadku MF ma ciekawszą skrzynię

#9 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 27 luty 2009 - 13:11

Co wzamian za MTZ82 z ładowaczem? Cześć Jarku dziś to jeszcze lukam na JD 6130 i R5080 ale muszę lepiej się z nimi zapoznać żeby coś kolwiek wiedzieć w tym temacie a fakt żeby Agrotron K410 miał skrzynie mojego Agroplusa to bajerek pełny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Rafal7

Rafal7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 27 luty 2009 - 13:26

Co wzamian za MTZ82 z ładowaczem? Co do agrofarma to pisało w którymś tygodniku rolniczym właśnie, że bardzo dobrze się sprawuje z ładowaczem czołowym :) A może new holland-a tylko z serii T6000

Dodaj odpowiedź