Zaloguj się, aby obserwować  
SzweDes

Jaki agregat uprawowo siewny do kirowca t-150k

Polecane posty

SzweDes    0

Witam mam problem, chcę kupić kierowca jako główną siłę pociągową i zastanawiam się jaki agregat do niego zaczepić HELP ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisz jakie ziemie, co uprawiasz i na jakim areale. To ma być nowy czy używany? Podaj troche podstawowych informacji a nie "HELP " i zadowolony z niewiadomo czego.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SzweDes    0
Napisano (edytowany)

Zadowolony z życia:))) a tak na poważnie okolice Malborka ŻUŁAWY w dosłownym słowa tego znaczeniu, areał 80 ornego, uprawy pszenica ozima 40ha rzepak20ha i reszta na wiosnę :groszek zielony i trochę jarych zbóż... To mój debiut na AF proszę o wyrozumiałość

 

paktofonikas1987 a do zwykłego "kirka" trzeba przerabiać tylni tuz tj.drugi siłownik żeby dzwigał 4m np. amazone aktywną

Edytowano przez brzozak2
nie cytujemy poprzedniego postu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ooo jak chcesz to potrafisz ;) czym robiłes do tej pory? Do kierowca to raczej pasuje jakis półzawieszany zestaw. Nigdy nie widziałem kirowca z zawieszanym ale możliwe ze mało widziałem. Ziemie tam masz raczej cieżkie wiec przydałby sie aktywny a aktywnego półzawieszanego to nie widziałem. Koniecznie chcesz tego kirowca kupowac? 80 ha dobrej ziemi to można sie szarpnąc na jakiś bardziej wyrafinowany sprzęt.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Daj sobie spokoj z kirovcem kup cos normalnego co podniesie 4m aktywny i po sprawie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SzweDes    0
Ooo jak chcesz to potrafisz ;) czym robiłes do tej pory? Do kierowca to raczej pasuje jakis półzawieszany zestaw. Nigdy nie widziałem kirowca z zawieszanym ale możliwe ze mało widziałem. Ziemie tam masz raczej cieżkie wiec przydałby sie aktywny a aktywnego półzawieszanego to nie widziałem. Koniecznie chcesz tego kirowca kupowac? 80 ha dobrej ziemi to można sie szarpnąc na jakiś bardziej wyrafinowany sprzęt.

 

 

W pełni się z Tobą zgadzam że lepszy sprzęt by się przydał !! Ale ta ziemia w dużym stopniu jest "świeżo" kupiona więc są duże obciążenia a z cenami płodów to wiadomo jakie są ( a właściwie to nie wiadomo:)))) a ten zestaw pół zawieszany też się zgadzam ale jak są u nas kawałki 400m długo i 100m szeroko to już jest b.dobry czyt.długi:)) kawałek ziemi a i są 100m na 100m i kilka klinów:(( Poprostu żuławy rów na rowie rowem pomiata :) a spróbuj zasypać to masz bagno. No i melioracja ale to narazie przyszłość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl nad mniejszym ciagnikiem. Kirowiec jest na duże działki raczej. I mniejszym nadrobisz w wydajności na nawrotach, skoro masz takie nie za wielkie działeczki.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SzweDes    0
Daj sobie spokoj z kirovcem kup cos normalnego co podniesie 4m aktywny i po sprawie ;)

 

 

Coś normalnego? A co byś Mi zaproponował? U Mnie sąsiad ma kirowca i nie ma bata żeby nie szła mu orka ( w porównaniu do1614) a pisałem o 4m agregacie bo Wydaje mi się (jak się myle to poprawcie) że z 3m nie będzie miał co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4m aktywny na cieżkiej ziemi uciagnać to juz trzeba naprawde konkret maszynę mieć.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SzweDes    0
Pomyśl nad mniejszym ciagnikiem. Kirowiec jest na duże działki raczej. I mniejszym nadrobisz w wydajności na nawrotach, skoro masz takie nie za wielkie działeczki.

 

 

Niewiem jak tam Twoje ziemie ale u Mnie wszystkie "sety" i 16245 oraz podobne siadają w orce w porównaniu do kirov (sąsiad ma takiego a teraz właściwie 2 ma) a na ciągnik z wyższej półki czyli 60, 70 tys. na razie mnie nie stać. Przy dobrym układzie kirov za 3 może 4 lata został by z pługiem a agregat ciągał by 2 ciągnik ( tylko nie wiem jeszcze jaki:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SzweDes    0
4m aktywny na cieżkiej ziemi uciagnać to juz trzeba naprawde konkret maszynę mieć.

 

 

 

no właśnie kirov tani w zakupie tani w eksploatacji a jak trzeba k. Malborga profesjonalny serwis do nigo jest. Wiem że to nie NH czy Case albo jelonek ale narazie chba będzie musiał wystarczyć. Lepsze to niż ma później komornit do Mnie pukać;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To 3m agregat aktywny zawieszany i jazda.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126
Do kierowca to raczej pasuje jakis półzawieszany zestaw. Nigdy nie widziałem kirowca z zawieszanym ale możliwe ze mało widziałem.

Jeden znajomy miał z zawieszanym ale szybko przestał nim siać ponieważ ciężko było utrzymać prostoliniowość siewu, po kilku przejazdach można było powiedzieć że "traktorzysta to chyba trzeźwy nie był" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro półzawieszanego aktywniego nie ma to chyba tylko zawieszany. Ewentualnie moze coś w rodzaju Marsa z Unii z cieżkim wałem kołeczkowym. Ale tu powraca temat niewielkich działek. Na mój gust najlepiej byłoby kupić jakiś ciagniczek ze 110-120 km i 3m aktywny i pojechal na pole. Ale kolega mowi że fundusze wyszły a taki sprzecik kosztuje więcej ok kirka.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SzweDes    0
Jeden znajomy miał z zawieszanym ale szybko przestał nim siać ponieważ ciężko było utrzymać prostoliniowość siewu, po kilku przejazdach można było powiedzieć że "traktorzysta to chyba trzeźwy nie był" ;)

 

 

 

Coś w tym może być w innym temacie dot. kirov użytkownicy pisali że mają problem z jazdą prosto w orce a w siewie??? Trzeba będzie do jeszcze przedyskutować:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

kolego masz jakiegoś znajomego w orlenie że decydujesz się na zakup kirowca? lepiej pomyśl nad czymś innym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj