Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki agregat uprawowo siewny do kirowca t-150k

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share SzweDes

SzweDes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 01 luty 2009 - 19:57

Jaki agregat uprawowo siewny do kirowca t-150k Witam mam problem, chcę kupić kierowca jako główną siłę pociągową i zastanawiam się jaki agregat do niego zaczepić HELP ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki agregat uprawowo siewny do kirowca t-150k Dzisiaj, 05:15
  •  

#2 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 01 luty 2009 - 20:05

Jaki agregat uprawowo siewny do kirowca t-150k Pisz jakie ziemie, co uprawiasz i na jakim areale. To ma być nowy czy używany? Podaj troche podstawowych informacji a nie "HELP " i zadowolony z niewiadomo czego.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#3 Share SzweDes

SzweDes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 01 luty 2009 - 20:18

Jaki agregat uprawowo siewny do kirowca t-150k Zadowolony z życia:))) a tak na poważnie okolice Malborka ŻUŁAWY w dosłownym słowa tego znaczeniu, areał 80 ornego, uprawy pszenica ozima 40ha rzepak20ha i reszta na wiosnę :groszek zielony i trochę jarych zbóż... To mój debiut na AF proszę o wyrozumiałość

paktofonikas1987 a do zwykłego "kirka" trzeba przerabiać tylni tuz tj.drugi siłownik żeby dzwigał 4m np. amazone aktywną

Edytowany przez brzozak2, 01 luty 2009 - 23:12.
nie cytujemy poprzedniego postu!!!

#4 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 01 luty 2009 - 20:34

Jaki agregat uprawowo siewny do kirowca t-150k Ooo jak chcesz to potrafisz ;) czym robiłes do tej pory? Do kierowca to raczej pasuje jakis półzawieszany zestaw. Nigdy nie widziałem kirowca z zawieszanym ale możliwe ze mało widziałem. Ziemie tam masz raczej cieżkie wiec przydałby sie aktywny a aktywnego półzawieszanego to nie widziałem. Koniecznie chcesz tego kirowca kupowac? 80 ha dobrej ziemi to można sie szarpnąc na jakiś bardziej wyrafinowany sprzęt.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#5 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 01 luty 2009 - 20:36

Jaki agregat uprawowo siewny do kirowca t-150k Daj sobie spokoj z kirovcem kup cos normalnego co podniesie 4m aktywny i po sprawie ;)

#6 Share SzweDes

SzweDes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 01 luty 2009 - 20:46

Ooo jak chcesz to potrafisz ;) czym robiłes do tej pory? Do kierowca to raczej pasuje jakis półzawieszany zestaw. Nigdy nie widziałem kirowca z zawieszanym ale możliwe ze mało widziałem. Ziemie tam masz raczej cieżkie wiec przydałby sie aktywny a aktywnego półzawieszanego to nie widziałem. Koniecznie chcesz tego kirowca kupowac? 80 ha dobrej ziemi to można sie szarpnąc na jakiś bardziej wyrafinowany sprzęt.

W pełni się z Tobą zgadzam że lepszy sprzęt by się przydał !! Ale ta ziemia w dużym stopniu jest "świeżo" kupiona więc są duże obciążenia a z cenami płodów to wiadomo jakie są ( a właściwie to nie wiadomo:)))) a ten zestaw pół zawieszany też się zgadzam ale jak są u nas kawałki 400m długo i 100m szeroko to już jest b.dobry czyt.długi:)) kawałek ziemi a i są 100m na 100m i kilka klinów:(( Poprostu żuławy rów na rowie rowem pomiata :) a spróbuj zasypać to masz bagno. No i melioracja ale to narazie przyszłość

#7 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 01 luty 2009 - 20:51

Jaki agregat uprawowo siewny do kirowca t-150k Pomyśl nad mniejszym ciagnikiem. Kirowiec jest na duże działki raczej. I mniejszym nadrobisz w wydajności na nawrotach, skoro masz takie nie za wielkie działeczki.

sprzedam

#8 Share SzweDes

SzweDes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 01 luty 2009 - 20:52

Daj sobie spokoj z kirovcem kup cos normalnego co podniesie 4m aktywny i po sprawie ;)

Coś normalnego? A co byś Mi zaproponował? U Mnie sąsiad ma kirowca i nie ma bata żeby nie szła mu orka ( w porównaniu do1614) a pisałem o 4m agregacie bo Wydaje mi się (jak się myle to poprawcie) że z 3m nie będzie miał co robić

#9 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 01 luty 2009 - 20:54

Jaki agregat uprawowo siewny do kirowca t-150k 4m aktywny na cieżkiej ziemi uciagnać to juz trzeba naprawde konkret maszynę mieć.

sprzedam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share SzweDes

SzweDes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 01 luty 2009 - 21:00

Pomyśl nad mniejszym ciagnikiem. Kirowiec jest na duże działki raczej. I mniejszym nadrobisz w wydajności na nawrotach, skoro masz takie nie za wielkie działeczki.

Niewiem jak tam Twoje ziemie ale u Mnie wszystkie "sety" i 16245 oraz podobne siadają w orce w porównaniu do kirov (sąsiad ma takiego a teraz właściwie 2 ma) a na ciągnik z wyższej półki czyli 60, 70 tys. na razie mnie nie stać. Przy dobrym układzie kirov za 3 może 4 lata został by z pługiem a agregat ciągał by 2 ciągnik ( tylko nie wiem jeszcze jaki:)))

#11 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 01 luty 2009 - 21:04

Jaki agregat uprawowo siewny do kirowca t-150k http://pl.youtube.co...feature=related

http://pl.youtube.co...feature=related

http://pl.youtube.co...feature=related

to sa przyklady(no moze troche wiekszych maszyn niz kolega ma) kirovcow z agregatami zawieszanymi..widac mozna ;) i w dodatku to jest aktywne :)

#12 Share SzweDes

SzweDes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 01 luty 2009 - 21:05

4m aktywny na cieżkiej ziemi uciagnać to juz trzeba naprawde konkret maszynę mieć.

no właśnie kirov tani w zakupie tani w eksploatacji a jak trzeba k. Malborga profesjonalny serwis do nigo jest. Wiem że to nie NH czy Case albo jelonek ale narazie chba będzie musiał wystarczyć. Lepsze to niż ma później komornit do Mnie pukać;))

#13 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 01 luty 2009 - 21:10

Jaki agregat uprawowo siewny do kirowca t-150k To 3m agregat aktywny zawieszany i jazda.

sprzedam

#14 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 01 luty 2009 - 21:12

Do kierowca to raczej pasuje jakis półzawieszany zestaw. Nigdy nie widziałem kirowca z zawieszanym ale możliwe ze mało widziałem.

Jeden znajomy miał z zawieszanym ale szybko przestał nim siać ponieważ ciężko było utrzymać prostoliniowość siewu, po kilku przejazdach można było powiedzieć że "traktorzysta to chyba trzeźwy nie był" ;)
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#15 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 01 luty 2009 - 21:16

Jaki agregat uprawowo siewny do kirowca t-150k Ale skoro półzawieszanego aktywniego nie ma to chyba tylko zawieszany. Ewentualnie moze coś w rodzaju Marsa z Unii z cieżkim wałem kołeczkowym. Ale tu powraca temat niewielkich działek. Na mój gust najlepiej byłoby kupić jakiś ciagniczek ze 110-120 km i 3m aktywny i pojechal na pole. Ale kolega mowi że fundusze wyszły a taki sprzecik kosztuje więcej ok kirka.

sprzedam

#16 Share SzweDes

SzweDes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 01 luty 2009 - 21:18

Jeden znajomy miał z zawieszanym ale szybko przestał nim siać ponieważ ciężko było utrzymać prostoliniowość siewu, po kilku przejazdach można było powiedzieć że "traktorzysta to chyba trzeźwy nie był" ;)

Coś w tym może być w innym temacie dot. kirov użytkownicy pisali że mają problem z jazdą prosto w orce a w siewie??? Trzeba będzie do jeszcze przedyskutować:)))

#17 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 01 luty 2009 - 21:25

Jaki agregat uprawowo siewny do kirowca t-150k Ale w półzawieszanych takiego zjawiska nie ma albo jest o wiele mniejsze
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 22:53

Jaki agregat uprawowo siewny do kirowca t-150k kolego masz jakiegoś znajomego w orlenie że decydujesz się na zakup kirowca? lepiej pomyśl nad czymś innym