c308

[5 ha] Jaki kombajn?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
c308    4

troche somsiadom a cena to tak do 15tyś


c330ic330m na 8 ha starczają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

bizon. części dostaniesz bez problemu. po co się pchać w zachodnie jak spokojnie ci bizonek wystarczy


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert11    0
troche somsiadom a cena to tak do 15tyś

a myśisz, że sąsiedzi będą chcieli żebyśwjechał im na pole taką "padaczką"???

więcej dolożysz niż zarobisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Co wy chcecie w jeden dzień żniwa zrobić, a 364 dni będzie stał w garażu :) Bizonem dziennie 10 ha sobie spokojnie bez pośpiechu zrobisz. Znajomy ma coś ponad 60 ha zbóż, i kombajnu nie kupuje, a ty masz dziesięć razy mniej i na takie inwestycje się porywasz. Przemyśl to jeszcze z pięć razy zanim coś kupisz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1

to ja niewiem naco znajomy czeka miec 60ha i niemiec kombajnu

żeby zniwa trwaly dluzej najlepiej kupic vistule ze wszystkimi sie zacznie i ze wszystkimi sie skonczy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert11    0

jeżeli najmuje to może korzystać z nowych kombajnów a nie kupić starego rzęcha i się babrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1

niecytuj poprzedniego posta. Nieznam go i niewiem jak stoi z kasa ale za te 70 tyś. to kupil by sobie JD luksio i to wcale niebyl by rzęch i wyjezdzal by kiedy chcial w pole ale kazdy sobie upraszcza jak chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelzx    0

za 15 tys ,sprawny , mało używany , zadbany ,z gwarancją , tanie części ,serwis ...

każdy warto kupować !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Człowieku nie kupuj kombajnu, bo ci się nie opłaca. Ja mam 12 ha Bizona Z-056 kupionego za 18 tys i co i rusz się on psuje. Za 15 tys kupisz w podobnyn stanie kombajn i na części nie wyrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Na tyle hektarów to i snopowiązałką skosisz a jak ci się coś popsuje to ci wciągnie więcej niż co roku płacisz... ja mam 20ha i teraz myślę nad NH za 20tys ale się boje o części co roku płace te 6tys i mam spokój... :(


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Możesz zrobić tak że kupujesz kombajn na spółke z sąsiadami np w 4. Myśle że takie rozwiązanie jest najlepsze @quercus ma Bizona na taką spółke :(


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedziały jaskółki do czego są spółki.

Na tyle hektarów to i snopowiązałką skosisz

Taa może jeszcze kosą ma latać? Bez przesady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody12    2

Jak bym miał pieniadze to tez bym kupił chociasz nawet 6 ha nie mamy unas o dobry kombajn naprawde trudno nawet bardzo a i sie trzeba oczekac swoje a tak to takim małym to bym sobie swoje machnoł i po sasiadach a napewno by chcieli bo nikt donas nie chce przyjechac kosic bo mówi ze sie nie opłaca a jak przyjedzie to 2 dniu mu schodzi i czemu niby sie nie opłaca :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za 20tyś kupi dobrego Classa Cosmosa czy Consula małe kombajny spokojnie przez 2dni wykosisz swoje zboże i nikt ci łaski nie robi kosisz kiedy chcesz a jak chcesz to możesz sobie pójść na zarobek i symbolicznie na paliwo zarobić.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol5211    0

na ten areał kombajn jest nieoplacalny u nas gosciowi robilismy usługi zawsze miał ok 4h koszenia a ten sobie kombajn kupił i sie meczy więcej stoi niz robi :( za tą kase bym prase kupił i usługi tez mozna robic a prasą zrobisz siano i słome i i po sasiadach tez jezdził bedziesz :) to jest tylko moje zdanie zrobisz jak zechcesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwicie się, ze gościu ma 60 ha i najmuje kombajn. Dużo większe gospodarstwa tak robią. Firma agromix specjalizuje się w usługach rolniczych, a ich klientami są gospodarstwa, których powierzchnia jest liczona w setki ha. Jeśli ktoś ma sporo rąk do pracy w gospodarstwie, nie za duży areał, może sobie pozwolić na naprawy, mniejszą wydajność, to sam sobie skosi zboże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mouser    8

Ale dlaczego tak bardzo odradzacie kupno kombajnu?? Moim zdaniem, też się nie opłaca, ale pytanie nie jest na temat opłacalności zakupu kombajnu na 6 ha tylko jaki kombajn wybrać i na pewno to była przemyślana decyzja i koledze się pewnie jednak opłaca wydać te 15tys niż wynajmować kombajn.

A więc wydaję mi się, tak jak ktoś już napisał jakiś mały Claas byłby dobrym wyborem lub warto jeszcze rozejżeć się za MF 186/187 - bardzo mało awaryjne kombajny, wiem bo sam takim MF kosiłem 3 sezony i prócz wymiany zużytych pasków nic się nie popsuło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek53    0

a ja uważam że nie ma sensu kupować na taki areał, lepiej zamówić usługe,przyjedzie skosi i pojedzie i o nic nie trzeba sie martwić(czesci,paliwo,remonty)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Ja mam swojego zboża niecałe 10ha i mam bizona i nie powiem że mi się nie opłaca wszystko zależy ile byłoby tych usług. Ja jestem i tak zadowolony bo z początkowych planów chciałem zrobić żeby sobie wykosić za darmo.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
    • Przez seba76
      Panowie szukam kombajnu Dominator 86/88/96/98. Przy ok 80ha jaki wybrać. Oczywiście liczy się stosunek cena/możliwości. Czy młodsza i droższa seria x8 warta jest dopłaty?
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj