Skocz do zawartości

Zdjęcie

OBLICZ SWÓJ ZESTAW

64 odpowiedzi na ten temat

#41 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 20 marzec 2009 - 19:01

OBLICZ SWÓJ ZESTAW

Z tym, że przy 10,5 km/h trzeba przyjąć inną dostępną moc <_< Wtedy stopień wykorzystania mocy może zwiększyć się ponad 0,9 lub nawet mocy może zabraknąć i praca nie będzie możliwa.

3512 przy obrotach mocy maksymalnej (35kW) uzyskuje 9 km/h na biegu 1H, także przy zakładanej prędkości Andrzej ma do dyspozycji wszystkie konie :) Aby pojechać 10,5 km/h musi wrzucić 2H, oborty silnika spadną wtedy do ok. 1770rpm. Posiłkując sie wykresami z testów DLG dla MF z Perkinsem AD3.152 można oszacować przybliżoną moc generowaną przez silnik na tych obrotach. Według pomiarów na WOM ma ok. 28kW, licząc z proporcji mocy max. silnika i mocy max. WOM daje to ok. 31kW (42KM) na silniku przy 1770rpm.

Licząc na szybko (późna godzina, mogłem sie pomylić) przy zwiększeniu prędkości do 10,5 km/h (2,92 m/s) moc efektywna wzrośnie do ok. 29kW co przekłada sie na stopień wykorzystania mocy silnika -> 29/31 = 0,935

W żadnej książce przy obliczeniach nie spotkałem sie z uwzględnieniem przełożeń ciągnika, tak samo na zajęciach nasza przykładowa C-330 miała bezstopniową skrzynie :) Jest to błędne uproszczenie, gdyż ciągnik z klasyczną stopniową skrzynią tylko przy pewnych prędkościach zależnych od dostępnych przełożeń rozwija pełną moc.

Takie parametry czasami wykorzystuje :)
Widzę ze mój zestaw wzbudził zainteresowanie :)

Co do snopowiązałki to moja nazywa się "WC 5" (ma ślimak do rozdzielania łanu) Jest jeszcze "WC3" (ona ma tylko blachę jako rozdzielacz).

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
OBLICZ SWÓJ ZESTAW Dzisiaj, 20:23
  •  

#42 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 20 marzec 2009 - 21:07

OBLICZ SWÓJ ZESTAW witam to bedzie chyba najdłuższy post w historii AF no ale co tsam obiecałem to odpowiadam

@MECHANIZATOR a czy możesz obliczyć czy ciągnik o mocy 75km 4x4 Masie 3,5t poradzi sobie w zestawie kosiarek czołowa 2.4m i tylna 1.6m z tym że tylna jest bębnowa a czołowa dyskowa

kosić będą trawe, mieszanki traw z motylkowymi, co do prędkości to nie wiem a ciągnik to landini 7550 moc w zależności od źródła to 72-75 kM, ze skrzynią 12/4, wałek z przodu 1000obr, tyny 540, łąki głównie na gruntach ornych z średnimi górkami

w przypadku kosiarek najkożystniej jest wykonać bilans mocy, do oporów i zuzycia mocy wlicza się moc pobieraną z WOM i opór roboczy wynikajacy z ślizgu kosiarki po powierzchni łaki

OPÓR ROBOCZY KOSIAREK
Fop = br1*k + br2*k

br1 - szerokość robocza kosiarki czołowej
br2 - szerokość robocza kosiarki tylnej
k - opór jednostkowy - przyjąłęm 0,7 (przedział 0,5 - 1,0)

Fop = 2,4*0,7 + 1,6*0,7 = 2,8 kN

OPÓR PRZETACZANIA CIAGNIKA
Ff = ((Gfc*9,81)/1000)*f

Gfc - masa ciagnika
f - współczynnik oporów toczenia - dla łąk f=0,07

Ff = ((3500kg*9,81)/1000)*0,07 = 2,4 kN

SIŁA OBWODOWA NA KOŁACH CIAGNIKA
Fk = Fop + Ff = 5,2 kN

jesli chodzi o prędkość to moja mądra ksiażka podaje że podczas koszenia wynosi ona 5-8 km/h skoro nie podałeś predkości to wykonam dalsze obliczenia dla dwóch skrajnych przypadków

vr1 = 5km/h = 1,39 m/s
vr2 = 8km/h = 2,22 m/s

MOC UCIĄGU
Pu = Fop*vr

Pu1 = 2,8*1,39 = 3,89 kW
Pu2 = 2,8*2,22 = 6,22 Kw

MOC TRACONA NA OPORY CIAGNIKA
Pf = Ff*vr

Pf1 = 2,4*1,39 = 3,34 kW
Pf2 = 2,4*2,22 = 5,33 kW

MOC TRACONA NA POŚLIZG (przyjmuje się poślizg kół "sig" na poziomie 5%)
Psig = (Fk*sig*vr)/(1-sig)

Psig1 = (5,2*0,05*1,39)/(1-0,05) = 0,38 kW
Psig2 = (5,2*0,05*2,22)/(1-0,05) = 0,61 kW

MOC NA WOM
moc pobierana przez kosiarke bębnową o szerokosci 1,6 m waha sie w granicach 11-22 kW chcąc wiec być obiektywnym przyjmę wartośc średnią czyli 17kW
w przypadku kosiarki dyskowej taki pobór mocy wynosi 22 kW

stąd moc na WOM Pp wynosi 17 + 22 kW = 39 kW

MOC EFEKTYWNA
Pe = ((Pu+Pf+Psig)/0,85) + (Pp/0,9)

Pe1 = ((3,89+3,34+0,38)/0,85) + (39/0,9) = 52,3 kW (jest tutaj mały bład z mojej strony bo zapotrzebowanie na moc kosiarek wzrośnie wraz ze wzrostem predkości ale na chwilę obecna nie pamietam dokładniejszego wzoru na to zagadnienie)
Pe1 = ((6,22+5,33+0,61)/0,85) + (39/0,9) = 57,6 kW

STOPIEŃ WYKORZYSTANIA MOCY

ns = Pe/Ps

Ps - znamionowa moc silnika (75KM = 55,2 kW)

ns1 = 52,3/55,2 = 0,95 (oznacza to ze wykorzystasz 95% mocy silnika - na równym polu pojedziesz z predkościa 5km/h jak bedzie górka leżysz)
ns2 = 57,6/55,2 = 1,04 (w tym przypadku do napedu i poruszania sie tego zestawu brakuje ci nieco mocy dokładniej jakieś 4% czyli 3KM aby wogule ruszyc z miejsca)

WNIOSEK
ten ciagnik jest zbyt słaby aby napedzać te dwie kosiarki jednocześnie - tak na oko powinien do tego byc ciagnik o mocy ok 120 KM zeby toto pociagnąć i jeszcze pracować z w miare przyzwoitą prędkością

A ja miałby wielką prośbe do @MECHANIZATORA czy mógłbyś mi obliczyc zetorka 7211 z agregatem ścierniskowym 2.2m 9łap, bo mi nie wychodzi <_< mam ziemie 4-6 bez górek tylko glina... zetor waży 3000kg+ obciążniki koła i przód jakieś 300kg próbowałem ale się gubie w tych obliczeniach :) i dodam jeszcze że mam podwójny wałek przy agregacie czy to coś zmienia?

Masa ciagnika Gfc = 3300 kg
moc silnika Ps = 48,5 kW
szerokość robocza br = 2,2 m
opór jednostkowy takiego zrywacza to ok 5kN/m
prędkość robocza 9 km/h = 2,5 m/s

to jest zrywacz więc oblicze dla niego tylko porównanie sił uciagu bo dalsze obliczenia nie maja poprostu sensu bo nie pobiera on mocy z WOM

OPÓR CAŁKOWITY ZRYWACZA
Fop = br*k = 2,2 * 5 = 11 kN

SILA UCIĄGU WYNIKAJACA Z MASY
Fumaxfi = (((3300*0,8)*9,81)/1000)*(0,6-0,1) = 12,95 kN

SIŁA UCIAGU WYNIKAJACA Z MOCY
FumaxP = ((48,5*0,85)*0,6)/2,5 = 9,9 kN (założona predkość okazała sie zbyt duza wiec musisz ja zredukować)

po przekszatłceniu wzoru i podstawieniu do niego znanego oporu zrywacza wychodzi ze predkość z jaka moze on poruszać sie w warunkach przyjmowanych przezemnie to 2m/s czyli jakieś 7,2 km/h teraz pytanie czy jest sens jezdzic zrywaczem z tak niską predkoscią tymbardziej an glinie o której wspominałeś w pytaniu

i jeszcze jedno zapytanie z PW

Mam prośbę! Mógłbyś mi obliczyć( jak masz czas) czy mój ursus 1002 da sobie rade z agregatem uprawowo-siewnym, AgroMasz 2,7m i Poznaniakiem 2?
Ursus waży 4020kg, ma 96KM ( brak napędu 4X4), agregat waży 600kg. Ziemie mozaikowe 3b-6klasa. Ziemie lekkie.
Ile % mocy silnika zużyje ten ciągnik na ten agregat?

jesli chodzi o taki agregat i szukaną przez ciebie wartość musimy wykonać bilans mocy

DANE
Gfc = 4020kg (do obliczeń
Ps = 96 KM = 70kW
br = 2,7m
ka = 2,5 kN/m (opór jednostkowy agregatu)
ks = 1,1 kN/m (opór jednostkowy siewnika)
f = 0,15 (dla gleby zaoranej zleżałej)
poślizg 5%
prędkość robocza 8km/h = 2,22m/s

OPÓR ROBOCZY AGREGATU
Fop = br*ka + br*ks = 6,75 + 2,97 = 9,72 kN

OPÓR TOCZENIA CIAGNIKA
Ff = Gfc*9,81/1000*f = 5,92 kN

SIŁA OBWODOWA NA KOŁACH CIAGNIKA
Fk = Fop + Ff = 15,64

MOC UCIAGU
Pu = Fop*vr = 9,72*2,22 = 21,58 kW

MOC TRACONA NA TOCZENIE CIAGNIKA
Pf = Ff*vr = 5,92*2,22 = 13,14 kW

MOC TRACONA NA POŚLIZG
Psig = ((Fk*vr*sig)/(1-sig)) = (15,64*2,22*0,05)/0,95 = 1,83 kW

MOC EFEKTYWNA
Pe = (Pu+Pf+Psig)/0,85 = 43 kW

STĄD ns = Pe/Ps = 43/70 = 0,61

w twoim przypadku agragat pobiera 61% (43kW=58.5KM) mocy silnika - wartość ta wzrosła by gdyby zwiekszyc predkośc roboczą którą do obliczeń musisz przeliczyc z km/h na m/s wystarczy podzielic przez 3,6

to tyle mam nadzieje ze zdołałem odpowiedzieć na wasze zapytania dość wyczerpująco - dobrze by było gdyby @mirasek żucił na to okiem i wydał swoja opinię

tym miłym akcentem kończę chyba najdłuższy post w historii AF :)
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#43 Share carmine2812

carmine2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Zainteresowania:-ROLNICTWO <br />-CIEŻARÓWKI<br />-MUZYKA

Napisany 20 marzec 2009 - 21:48

OBLICZ SWÓJ ZESTAW witam ja mam podobne pytanie jak @banan575

Ursus 2812 pracuje z Kombajnem do ziemniaków Hassia Roboter-D i Czy to nie jest za ciezko dla WOM???? mozna to jakos obliczyc??? Pozdrawiam
JEDNO życie ... JEDEN cel... JEZDZIC SCANIA seri R...

SCANIA queen of the ROAD ...

#44 Share pasio

pasio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Zainteresowania:szerokie

Napisany 21 marzec 2009 - 16:25

OBLICZ SWÓJ ZESTAW Wielkie dzięki @MECHANIZATOR, mógłbyś mi też wykonać obliczenia dla agregatu ścierniskowego UG KOS 2,6b o masie 830kg ci prędkości roboczej całego zestawu ok 10km/h?

#45 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 21 marzec 2009 - 16:33

OBLICZ SWÓJ ZESTAW panowie moze to nie kulturalnie, ale macie takie przyklady wiec policzcie sobie sami.

Kupujac nowa maszyne to pisze zawsze jakie jest zapotrzebowanie mocy do tej maszyny.

Ja sie zapytalam o snopowiazalke bo ona u mnie chodzi w wiklinie, a nie zbozu wiec opory moga byc wieksze.

zreszta @MECHANIZATOR jak lubisz liczyc to licz. ps.zacznij oplaty brac. :)
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#46 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 21 marzec 2009 - 20:22

OBLICZ SWÓJ ZESTAW postaram się policzyć jak znajde chwilke

a tak wogle to czasem nawet lubie sobie policzyc przynajmniej odswierzam sobie wiedze z tego zakresu i przy okazji pomagam - co do opłat no cóż potrzebował bym do tego księgowej moze jesteś zainetersowana :)

co do tego zapotrzebowania podawanego przez producentów to trzeba byc raczej sceptycznym bo czasem daja czadu i to na maksa z prostego powodu - poprostu podają te wielkosci na oko

do obliczeń tego kombajnu do ziemniaków to potrzebuję jescze:
- rozstaw rzedów ziemniaków
- głębokośc kopania
- predkosc przy kpaniu
- masa kombajnu
- ładownośc zbiornika
- jaka gleba
- plon ziemniaków
- masa ciagnika (moc wiadomo 28kW)

jak mi to podasz to bedziesz miał najdokładniejsze jak dotad obliczenia bo pojade żywcem na przykładzie z ksiazki - musze tylko zmienic niektóre dane
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

#47 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 21 marzec 2009 - 21:13

OBLICZ SWÓJ ZESTAW Producenci nie podają na oko tylko zawyżają moc aby potem nie przyszedł klient i powiedział żejego ciągnik nie radzi sobie że to maszyną a producent twierdził ze da rade. Przy zestawianiu kosiarki czołowej i tylnej producent sumuje zapotrzebowanie obu na moc i odejmuje bodajże 20% i podaje moc potrzebną dla tego zestawu (i tak jest ona jeszcze zawyżona).

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#48 Share carmine2812

carmine2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 21 marzec 2009 - 21:43

OBLICZ SWÓJ ZESTAW kolego @Mechanizator postaram sie jak najsdzybciej Ci podac te inf bo musze sie zapytac sasiada dokładnei bo nie chce podawac nieprawidłowych wartosci Pozdrawaim

#49 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 21 marzec 2009 - 22:50

OBLICZ SWÓJ ZESTAW

WNIOSEK
ten ciagnik jest zbyt słaby aby napedzać te dwie kosiarki jednocześnie - tak na oko powinien do tego byc ciagnik o mocy ok 120 KM zeby toto pociagnąć i jeszcze pracować z w miare przyzwoitą prędkością

wielkie dzięki za obliczenia, dały trochę mi do myślenia ale sądzę ze nie zaszkodzi spróbować z tymi kosiarkami w przyszłości, zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce

#50 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 24 marzec 2009 - 13:11

OBLICZ SWÓJ ZESTAW Dzięki kolego @mechanizator
Mam jeszcze jedno pytanko jeśli można :) ...
Czy moge obliczyc wykorzystanie ciągnika w procentach?
Na przykład zetor 8540 waga 4200kg (84KM według DIN) i siewnik poznaniak 2.7m i 3 brony do niego?
Czy jest na to wzór?
Z góry bardzo dziękuje i przepraszam za kłopot...
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share carmine2812

carmine2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 10 kwiecień 2009 - 15:47

OBLICZ SWÓJ ZESTAW Dzis mialem chwilel czasu i mam informacje które chciales:

- rozstaw rzedów ziemniaków 62,5 cm
- głębokośc kopania 25 cm
- predkosc przy kpaniu 6 km/h (1,2 polowa )
- masa kombajnu 1,5 t
- ładownośc zbiornika 800 kg
- jaka gleba zaleznie od pola na którym sa posadzone ( 1,2,3, klasa ziem)
- plon ziemniaków 30 t z 1ha
- masa ciagnika (moc wiadomo 28kW) masa 1,5 t

Pozdrawaim @carmine2812

#52 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 25 maj 2009 - 22:38

OBLICZ SWÓJ ZESTAW

Ps - znamionowa moc silnika (75KM = 55,2 kW)

ns1 = 52,3/55,2 = 0,95 (oznacza to ze wykorzystasz 95% mocy silnika - na równym polu pojedziesz z predkościa 5km/h jak bedzie górka leżysz)
ns2 = 57,6/55,2 = 1,04 (w tym przypadku do napedu i poruszania sie tego zestawu brakuje ci nieco mocy dokładniej jakieś 4% czyli 3KM aby wogule ruszyc z miejsca)

WNIOSEK

a w praktyce wyszło że ciągnik w tych kosiarkach przy prędkości ok 8km/h radzi sobie świetnie nawet niewielkie górki nie przeszkadzają, a podczas koszenia następnego kawałka na równiejszym polu zobaczymy z jaka max prędkością będzie wstanie kosić

#53 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 26 maj 2009 - 04:48

OBLICZ SWÓJ ZESTAW no to jest tak - jak juz kiedys pisałem wszystko zależy od tego czy dobrze dobierzesz parametry do obliczeń - gdzieś z czymś przesadzisz i juz wychodzą cuda

#54 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 26 maj 2009 - 09:29

OBLICZ SWÓJ ZESTAW W niektórych przypadkach jest jeszcze jeden problem, a mianowicie podniesienie maszyny :P
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#55 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 26 maj 2009 - 20:38

OBLICZ SWÓJ ZESTAW @Dawid777 postawił ciekawe pytanie a ja je rozszerze a mianowicie ,ciągniki mają podawany maksymalny udźwig TUZ na końcówkach cięgieł ale maszyny oddalone daleko do tyłu np. agregat uprawowo-siewny mają znaczny ciężar na końcu i czy jest jakiś wzór na obliczenie realnego ciężaru oddziałującego na tuz tegoż agregatu ?

#56 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 26 maj 2009 - 20:52

OBLICZ SWÓJ ZESTAW wzoru nie ma sa za to dośc skomplikowane obliczenia polegające na wyznaczeniu ciężaru jaki maszyna realnie wywiera na ciagniku czyli cos o co pytacie - jak sobie to przypomne i znajde czas toi moze napisze - główny model polega na tym ze punktem równowagi jest punkt styku tylnej opony z glebą - niektóre źródła podają ze tylna oś ciągnika

generalna zasada jest taka przy dobieraniu maszyn ze 20 % maszy całego agregatu musi przypadać na przednią oś - tyle wystarczy aby zachować pełną sterownośc ciągnika

#57 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 27 maj 2009 - 20:26

OBLICZ SWÓJ ZESTAW czy mógłbyś obliczyć czy zasadne jest zakladanie opon 16.9-28 do c360 i czy w ogóle ma ona dobrze dobrane opony do np.orki po ściernisku przy prędkości ok 6 i 8-9 km/h (2H i 3H przy ok 1800-2000 obrotów/min) zakładając ze ma kabinę i kpl obciążników. oraz wykożystanie silnika ok 80-85%
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#58 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 18:23

OBLICZ SWÓJ ZESTAW a policzył byś dla ciągnika ursus 3512 i pług 3x35 na glebach 3-5klasy na głębokość 25cm
i czasami ma pod górkę. czy nie za ciężko dla niego :)
red power

#59 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 18 marzec 2010 - 16:44

OBLICZ SWÓJ ZESTAW chłopie-takie coś to chyba sam najlepiej jesteś w stanie wyczuć, bo słyszysz jak motor gada i widzisz czy wskazówka nie opada. i te dane...-25cm i "pod górkę" -pojecia ekstremalnie względne:lol:
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share nemo1

nemo1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 17 czerwiec 2010 - 18:41

OBLICZ SWÓJ ZESTAW Bardzo proszę o pomoc jak rozwiązać to zadanie.
Ciągnik o mocy 40kW pracuje z agregatem uprawowym o Br=2,5 m i z prędkością Vr=8km/h na polu o powierzchni 3ha. Oblicz ile czasu będzie pracował na polu i ile zużyje paliwa. Jednostkowe zużycie paliwa o,25l/kwh, współczynnik obciążenia silnika 0.7, k07 wydajność praktyczna 0,85. Bardzo proszę o pomoc choć nie wiem czy wybrałem dobry wątek ale widzę że są tu mądrzy ludzie a to zadanie jest mi potrzebne na jutrzejszą kartkówkę.

Dodaj odpowiedź