Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skrzynia Massey Ferguson 3090.

67 odpowiedzi na ten temat

#41 Share piterq1991

piterq1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 08 styczeń 2009 - 19:47

Skrzynia Massey Ferguson 3090. http://www.allegro.p...y_ferguson.html

Pozdrawiam
Piotr

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Skrzynia Massey Ferguson 3090. Dzisiaj, 17:28
  •  

#42 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 08 styczeń 2009 - 20:51

Skrzynia Massey Ferguson 3090. Panowie jak juz czytam te wasze posty to mi ręce opadają. Ja nie mam pojecia jak tłumaczyc i jak pisac żeby do wszystkich dotarło. Po pierwsze to kto takie głupoty powiela że wymiana 2 synchronizatorów i robocizna to koszt 20 tys. zł jak wydajesz tyle kasy na takie remonty to dzwoń do mnie ja ci to bym zrobił za 2 tys. a części bym kupił u korbanaka i jescze bym na tym nieżle zarobił. Koszt dwóch synchronizatorów to 1144 zł po uwzględnieniu rabatu na cześci do sprzętów starszych niż 10 lat.
PO drugie od kiedy to synchronizator powoduje wyskakiwanie biegów jak sam zauażył marianmass wymiana synchronizatorów nic nie dała. Nie mam pojęcia skąd wy bierzecie tych machaników przecież synachronizator pomaga w umieszczeniu pierścienia (nakaładki) bez zgrzytu i przekazanie w ten sposób napędu ale nie utrzymuje on tej nakaładki w położeniu roboczym !!! Za to odpowiada zatrzask. Jezeli wyskakuja biegi to może trzeba wymianić wybierak zatrzask ale nie synchronizator. A jezeli wyskakiwały ci biegi w ten sposób że po prosu było widac że dzwignia się rusza i trzeba ją trzymać ręką na na Boga co mają do tego grupy A i B przeciż to jest zupełnie co innnego.
Wiecie co to jest po prostu rzenujące próbuje walczyć na tym forum i z mitami i głupotą ale juz sie poddaję się. Ludzie biorą jakichś mówiąc krótko baranów do naprawy którzy niepotrzebnie wymieniają im pól skrzyni biorą kupe kasy a awaria dalej jest!!!! Jezeli wyskakuje na rewersie koszt naprawy nie powinien byc większy niż 2 tys jezeli na grupach biegów to juz nawet w 1 tys. można się zamknąć. Nie jestem pewien czy ktoś na tym forum orientuje się o co chodzi z tymi grupami biegów i jakie jest ich powiązanie z rewersem jeżeli przy wyskakiwaniu biegu/rewersu widać wyrazny ruch dzwigni to w zyciu nie beda grupy biegów bo za nie jest odpowiedzialny siłownik.
Ludzię prosze was trochę rozwagi i myślenia a jezeli macie płacić po 20 tys za naprawę to ja z miejsca biorę taką robotę przyjade na miejsce w każdy koniec polski.
Sam wszystko zrobie z moimi częsciemi (oryginalne) i nawet po robocie ciągnik umyje i nawoskuje a z robote wezme jedyne 15 tys.

DODANO 23:03

Widze że nikt nie chce podjąć dyskusji na rzeczowe argumenty. Szczewko jeżeli masz ochote podjąc takie tematy jak awaryjnośc MF oraz koszty takich napraw to zapraszam do rozmowy. Tak się akut składa że orientuje się w kosztach części i cos wiem na temat robacizny. Jak do tej pory uwazałem cię z powaznego uzytkownika tego forum i wydawało mi sie że nie znizysz sie do takiej tandetnej i krytyki na podsawie jakichs niepotwierdzonych plotek.

#43 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 14 styczeń 2009 - 17:58

Skrzynia Massey Ferguson 3090. odświeżę troche temat i jeszcze raz zapytam czy ktoś jeszcze twierdzi że naprawa tego kosztuje 20 tys. zł a może ktoś zna jakieś inne rewelacyjne plotki którymi chciałby się podzielić. Widze że nikt z wypowiadających się w tym temacie nie ma odwagi podjąc rzeczowej rozmowy. Niektórzy wolą pozostać w sferze określeń gdzieś... ktoś... kiedyś powiedział a ja jedynie powtarzam. Tylko weżcie pod uwagę to że nawet niektórzy posiadacze tych sprzętów nie maja o nich zielonego pojęcia i nie warto cytować ich wypowiedzi.

#44 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 14 styczeń 2009 - 20:11

Skrzynia Massey Ferguson 3090. Tak zgadzam sie z Toba w 100% duzo osób mówi ze skrzynia sie wali i naprawa kosztuje bardzo dużo. Tylko ze prawie nikt nie jest uzytkownikiem tego zepsutego sprzetu i nie płaci za jego naprawe a co sasiad powiedział to sobie można w Du** wsadzic chyba kazdy wie jacy sa ludzie.

No i niestety nie wszyscy uzytkownicy MF-ów wiedza jakie oleje powinno sie lac itp.(niektórzy nie wiedza ze się wogóle wymienia) A potem plotki ze sie psuje i to wada fabryczna jak to niedawno usłyszałem na forum, no ale cóz mentalnosci ludzi nie da sie zmienic.
Tylko szkoda ze niektórzy po przeczytaniu tylu plotek które sa na forach o tej serii moga sie przestraszyc i w uwiezyc ze naprwde skrzynia jest słaba(tak jak ja kiedys ale teraz juz zmądrzałem)A TAK NIE JEST a jesli już cos siądzie bo to sprzet uzywany to naprawa wcale nie jest az tak super droga.

#45 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 14 styczeń 2009 - 20:49

Skrzynia Massey Ferguson 3090. Zgadzam się z poprzednikami że to dobre ciągniki i będą słurzyły wiele lat przy odpowiedniej eksploatacji ja też przed kupnem obawialem się skrzyni ale było to nie potrzebne i jestem szczęśliwy że mam właśnie Mf z tej serii
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#46 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 14 styczeń 2009 - 21:07

Skrzynia Massey Ferguson 3090. niestety polska rzeczywistość przez lata była taka że olej się dolewało a nie wymieniało w starych ciągnikach to jakość chodziło w nowszych niestety nie zabardzo nie wspominając już o jakości oleju

#47 Share goolman19

goolman19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, rolnictwo

Napisany 14 styczeń 2009 - 22:10

Skrzynia Massey Ferguson 3090. Nie ciepie takich ludzi co usłyszą i pierdzielą ;// ..... sam kiedyś miałem problem w skrzyni w 3650 :) błachostka :) Była wytarta przesuwka (niewiem jak to się fachowo określa ;p) tak że tryby nie zazębiały się i czasami bieg wskoczył czasami nie ale większość kończyła się nie powodzeniem :) Zapodam wam pare fotek które zrobiłem jak była remontowana skrzynia :) Pozatym tylko mity są że Mf ma kiepską skrzynie !!! Wszystko leży w naszych rękach !!! to jak eksploatujemy !! I Jeszcze jedno dla tych co tak mówią zwracajcie uwage jakim olejem jest zalewana skrzynia (to nie 60 ) !! MF ciągnik nie do zatarcia !!

Pozdrawiam wszystkich :) !!!

Fotki mojej skrzyni (tylko tam gdzie szło coś zrobić :) )

http://img401.images...dsc01753bw3.jpg
http://img371.images...dsc01759ku0.jpg
http://img374.images...dsc01756sc3.jpg

#48 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 00:14

Skrzynia Massey Ferguson 3090. Na wstępie chciałem przeprosić wszystkich forumowiczów właścicieli MF szczególnie serii 30xx za moje posty na temat tych ciągnikow. Po rozmowie z @rafik256 który jest bez wątpienia znawca tych maszyn , ciagniki MF widze w całkiem innym świetle. Moj stosunek do MF nie był uzasadniony niczym innym jak niepełna wiedza na temat budowy skrzyni i sposobów obsługi przez użytkowników. W tym momencie jestem na 100% pewny ze jesli bym kupował ciagnik to MF były jednym z moich faworytow,gdyz za niewielkie pieniadze mozna miec ciagnik z naprawde przyzwoita skrzynia jak na czasy kiedy był produkowany. Rafik256 wytłumaczył mi to w taki sposob ze gdyby kazdy nowy użytkownik MF wiedzial to co ja teraz to awarii by nie było.
Pozdrawiam posiadaczy MF-ów.

#49 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 15 styczeń 2009 - 09:49

Skrzynia Massey Ferguson 3090. No a może ktoś opisać jak należy posługiwać się skrzynią w M-F-ie żeby jej nie uszkodzić.
Jeszcze jedno pytanie czy warto kupić M-F z uszkodzoną skrzynią za dwadzieścia parę koła i ją zrobić czy dać ok 40 ze sprawną

#50 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 16:03

Skrzynia Massey Ferguson 3090. Posługiwac normalnie jak kazda inna.
Ale trzeba wymieniac odpowiedni olej co 1000mth z filtrami i nie mieszac olejów w skrzyni bo one sa szczególnie wrażliwe na zły olej a duzo w tym ciagniku jest zasilane od oleju w skrzyni i wiele rzeczy moze się przez to posypac.

Jak cos źle powiedziałem to prosze mnie poprawic.

A zalezy jak ta skrzynia jest uszkodzona.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 16:24

Skrzynia Massey Ferguson 3090. trzeba jeszcze pamiętać aby zmieniać kierunek jazdy kiedy ciągnik się zatrzyma i nie zmieniać grup A B podczas jazdy
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#52 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 16:35

Skrzynia Massey Ferguson 3090. Jak mówi "pablo" olej najważniejsza sprawa a jak użytkować to np: w czasie jazdy nie używać reduktora jak to niektórzy robią w instrukcji nawet jest to zaznaczone wytłuszczonym drukiem.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#53 Share Monteks

Monteks

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 18:10

Skrzynia Massey Ferguson 3090. OOOOO...to nie wiedziałem że nie można grup podczas jazdy ymienia...a czemu jeśli można wiedziec....no ja np ymieniam i to czesto gdy ciagne wiekszy ladunek...kurcze...zagieliscie mnie:D:D:D

#54 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 19:03

Skrzynia Massey Ferguson 3090. Tak pisze w instrukcji:
"Dźwignie biegu pełzającego przestawiać tylko gdy ciągnik nie pracuje.W żądnym przypadku nie używać biegu pełzającego w celu zwiększenia siły siły uciągu gdy jest to możliwe w normalnym zakresie",jest napisane jeszcze że "Aby zapobiec zatarciu systemu zalecane jest uruchomić sterowanie przynajmniej raz w miesiącu.Jest też trochę napisane jak zmieniać biegi przy przekładnie speed shift jak ktoś chce mogę napisać.

#55 Share Monteks

Monteks

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 19:09

Skrzynia Massey Ferguson 3090. Sped shift to ta z jednym polbiegiem czyli moja...wiec napisz:D moze o te zmienianie to chodzi o zółw/zając czyli poprzez przesuniecie tej wajchy od biegów na max do siebie.....:)

#56 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 19:18

Skrzynia Massey Ferguson 3090. Wskazówka:Przełączania dokonywać ostrożnie.W grupie biegów powolnych nie można przekroczyć prędkości 9km/h.W grupie biegów szybkich nie można przekroczyć prędkości 13km/h.
Speedshift!
Przy jeździe na jednym biegu można przez uruchomienie dźwigni Speedshift bez wysprzęglania zmniejszyć prędkość o około 20%(wersja dla przekładni 30km/h) lub zwiększyć o 26%(przekładnia 40km/h).
Pisze że w żadnym przypadku nigdy nie używać przekładni Speedshift to hamowania ale to każdy pewnie wie.
Wydaje mi się że tutaj chodzi o grupę biegów że trzeba przełączać kiedy ciągnik stoi w miejscu ja tak robię czekajmy aż wypowie się "Rafik256".Dodam że treści cytowane są z instrukcji do nowszej wersji ale Skrzynie Speedshift są podobne a może i takie same tego nie wiem
pozdrawiam.

#57 Share Monteks

Monteks

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 19:21

Skrzynia Massey Ferguson 3090. No to wersja 30 km/h jest dla mnie....a tak na marginesie to az o 20% zmniejsza sie??....z mojej nakleiki z predkosciami tego nie widac:D

#58 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 19:26

Skrzynia Massey Ferguson 3090. Tak zmniejszyć o 20% a z tej naklejki na szybie o ile pamiętam to są podane gruby biegów i prędkości przy odpowiednich obrotach musiałbym sprawdzić.

#59 Share Monteks

Monteks

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 19:39

Skrzynia Massey Ferguson 3090.

.....z tej naklejki na szybie o ile pamiętam to są podane gruby biegów i prędkości przy odpowiednich obrotach....

Są podane prędokości (oczywiście z uwzględnieniem półbiegu) przy 2200 obr. Więc moja naklejka sie różni troszke od twojej....:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 19:40

Skrzynia Massey Ferguson 3090. Tak jak "Monteks" pisałem wcześniej że ta instrukcja nie jest od serii 30XX dlatego może się różnic.
pozdrawiam.