Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zamiast kukurydzy

100 odpowiedzi na ten temat

#1 Share POLKOP

POLKOP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 29 wrzesień 2008 - 16:04

Zamiast kukurydzy Co dać krową zamiast kukurydzy i uzyskac takie same bądz lepsze efekty? Szukam zamienika kukurydzy poniewaz mam problem ze zbiorem brak usług rolniczych w mojej okolicy.Sam nie kosze bo za duży kawałek żeby kosic 1 rzędową a za mały aby kupowac sieczkarnie. Drogi zbior i uprawa przy obecnej opłacalnoćśi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zamiast kukurydzy Dzisiaj, 00:10
  •  

#2 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 29 wrzesień 2008 - 16:12

Zamiast kukurydzy chyba kukurydza jest jedyną tak dobrą paszą dla krów no bo co innego
AF - to Jest To:)

#3 Share Zetor1992

Zetor1992

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 29 wrzesień 2008 - 16:19

Zamiast kukurydzy Gdzieś słyszałem że można uzupełniać kukurydze surowymi ziemniakami (tzn że jednak bez kuku się nie obędzie) :P
Zetor siła i tradycja na polskiej ziemi

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share POLKOP

POLKOP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 29 wrzesień 2008 - 16:23

Zamiast kukurydzy A jakaś mieszanka zborzowa GPS czy coś takego?

#5 Share mlodyrolnik7

mlodyrolnik7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Zainteresowania:WETA<br />BYDłO<br />

Napisany 29 wrzesień 2008 - 16:29

Zamiast kukurydzy Może młuta ale to też nie w dużych ilościach kukurydza musi być!!!!
Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

#6 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 29 wrzesień 2008 - 18:05

Zamiast kukurydzy niektórzy twierdzili że zwykłe wysłodki lub jakieśtrawy sudańskie, ale z mojego doświadczenia to zamiast kuku lepiej postarac się o dobrej jakości siano i więcej paszy treściwej

#7 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 29 wrzesień 2008 - 19:04

Zamiast kukurydzy też słyszłem że młuto jest dobre ma dużo białka, fakt jest taki że do tego kukurydza musi być, no ale wysłodki tzw, mokre są niezastąpione co roku kupywaliśmy z pobliskiej cukrowni którą niedawno zlikwidowali, może w tym roku uda się z Glinojecka załatwić tylko że transport o wiele droższy, wysłodki zawsze dawaliśmy rano, jak zjadły dostawały do tego sianokiszonke albo siano, a popołudniu kukurydze, żeby uzyskać lepsze efekty musisz dawać kukurydze bez tego nie da się normalnie utrzymać bydło mlecznego które potrzebuje pasz o dużej zawartości białka

#8 Share arek116

arek116

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 29 wrzesień 2008 - 19:10

Zamiast kukurydzy zamiast kuku może być np:żyto na kiszonke, wysłodki (jednak są słabsze od kukurydzy), kiszone liście buraczane, słonecznik ewentualnie na wielką biedę gorczyca. do tego najlepszym ulepszaczem jest ccm

#9 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów

Napisany 29 wrzesień 2008 - 19:14

Zamiast kukurydzy żyto na kiszonke ono nigdy nie zastąpi kukurydzy a spadek mleka ostry, wiem jak nie mielismy kiszonki z kukurydzy bo się skończyła i dawalismy kiszonke z żyta to mleko natychmiastowo spadło

#10 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 29 wrzesień 2008 - 19:40

Zamiast kukurydzy słyszałem że sorgo jest dobre, a najlepsza mieszanka z kukurydzą - pół na pół. tyle że zbiór podobny jest do zbioru kukurydzy więc niewiele to daje. Co do cen to znajomy mówił mi że gospodarz pod toruniem oferuje usługę zbioru - jaguar + zwózka + ubijanie pryzmy - pełen zestaw za 500zł/ha w tym roku (gdy pryzma jest przy polu). Chyba to nie jest dużo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 29 wrzesień 2008 - 19:55

Zamiast kukurydzy Sorgiem to szkoda sobie d... zawracać.
Cena ziarna kukurydzy w tym roku może być nie za wysoka, więc można kupić mokrego i zakisić :P

#12 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 29 wrzesień 2008 - 20:08

Zamiast kukurydzy

słyszałem że sorgo jest dobre, a najlepsza mieszanka z kukurydzą - pół na pół. tyle że zbiór podobny jest do zbioru kukurydzy więc niewiele to daje. Co do cen to znajomy mówił mi że gospodarz pod toruniem oferuje usługę zbioru - jaguar + zwózka + ubijanie pryzmy - pełen zestaw za 500zł/ha w tym roku (gdy pryzma jest przy polu). Chyba to nie jest dużo.

jest to chyba opinia tych co nigdy nie mieli u siebie do czynienia z sorgiem. a jest to bardzo przereklamowana roślina, taki zwykły zapychacz. 2 duze gospodarstwa obok mnie zasiały własnie rok temu sorgo z kuku(mix cropping czy jakos tak się nazywa ta technologia) troche ha na spróbowanie- efekt- natychmiastowy spadek wydajności- kiszonka ta po ok miesiacu 'próby' była dawana już tylko jałowiźnie

@ferdek07

pochwal się jaka masz wydajność na tym ekstra sianie :P wysłody(mokre) to tez bardziej zapychacz niż energia(która nie jest bardzo skomasowana),poza tym jak dasz dużo to rozwolnienia się pojawiają
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#13 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 29 wrzesień 2008 - 20:20

Zamiast kukurydzy wydajność około 5 tyś l rocznie a ja dokupuje w workach 25 kg chyba wysłodki suche prasowane z otrębami tzw "krówki" to po tym nie ma rozwolnienia a raczej coś odwrotnego :P
a pozatym jakbym przy starych budynkach jechął na kiszonkach to za niedługo mógłbym się w kostki drapać bez zchylania :P.
znajomi robią kiszonkę z kuku i też rewelacji z wydajnością nie mają, a tak wogóle przeciwnikiem kuku nie jestem tylko w moim przypadku jest to nie opłacalne, no chyba że pomożecie koledzy z AF wystrzelać wszystkie dziki w okolicy, a potem dziki na dwuch nogach (patologie okoliczną) co workami wynosi kolby.

#14 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów

Napisany 29 wrzesień 2008 - 20:46

Zamiast kukurydzy Do kubi
mokrych wysłodków dużo sie nie daje chyba nie miałeś doczynienia z tymi wysłodkami zapychacz hehe, z sorgim to się zgadzam u mnie na wsi wszyscy posieli tez w tamtym roku i nic specjalnego szkoda pole, lepiej samą kukurydze, jeden wsiał samo sorgo na 3ha wysokie mu urosło ale po ugnieceniu z pryzmy zrobił sie placek mało masy z tego wychodzi ogólnie

#15 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 29 wrzesień 2008 - 21:44

Zamiast kukurydzy @drzewis98

ja jestem otwarty na wiedzę, jak wiesz coś o mokrych wysłodach czego ja do tej pory studiując się nie dowiedziałem, to śmiało możesz tutaj napisać miejsca na pewno wystarczy :P
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#16 Share mlodyrolnik7

mlodyrolnik7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Zainteresowania:WETA<br />BYDłO<br />

Napisany 30 wrzesień 2008 - 07:09

Zamiast kukurydzy Sorgo jest dobre dla opasów. Mój wujek jak dawał same sorgo to mocznik w oczach spadał... Więć wnioske prosty tylko kukurydze chociaż troche to reszte uzupełnisz np:młuto , paszami i trawami.
Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

#17 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 30 wrzesień 2008 - 12:32

Zamiast kukurydzy

Co dać krową zamiast kukurydzy i uzyskac takie same bądz lepsze efekty? Szukam zamienika kukurydzy poniewaz mam problem ze zbiorem brak usług rolniczych w mojej okolicy.Sam nie kosze bo za duży kawałek żeby kosic 1 rzędową a za mały aby kupowac sieczkarnie. Drogi zbior i uprawa przy obecnej opłacalnoćśi.

a ile masz tej kukurydzy ??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#18 Share kalus77

kalus77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem :P

Napisany 30 wrzesień 2008 - 12:42

Zamiast kukurydzy gdy w tym roku miesiąc temu brakło kukurydzy widać było po krowach nie zadowolenie a pasze nie pomogły i dawały mniej mleczka :P

#19 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 30 wrzesień 2008 - 14:41

Zamiast kukurydzy kalus ale o ile spadła wydajność ile %?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share farmer25

farmer25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów