Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kosiarki SaMasz

214 odpowiedzi na ten temat

#101 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 19 grudzień 2010 - 20:31

Kosiarki SaMasz Ja mam 2,1 z hydraulika i nie jeżdżę z nią rozłożoną tylko złożona i z boku i 7341 nigdy nie podrywa ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kosiarki SaMasz Dzisiaj, 07:32
  •  

#102 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 14:47

Kosiarki SaMasz Mam na oku dyskówkę 2,2 m samasz ale widzę negatywne opinie to chyba zrezygnuję, czy ktoś może z użytkowników wypowiedzieć się na ten temat? Do tej pory kosiłem czeską bebnówką dobra maszyna od 1993 roku tylko łożysko wymieniłem praktycznie i trzymacze noży. Traw mam 6 ha + kilka ha zielonek pola mam na gruntach ornych czasem kamień może się znaleźć choć po siewie są skrupulatnie zbierane. Proszę o opinię
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#103 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 15:55

Kosiarki SaMasz Ja użytkuję dyskówke Samaszu 2,2 ze spulchniaczem i nie narzekam, ani na jakość pracy, ani na awaryjność, wykosiłem jakieś 100ha, komplet nożyków wystarcza na jakieś 20ha. Jedynie powłoka lakiernicza mogła by być lepsza :P

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Czym zbierać zielonki? zobacz »

•  

#104 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 30 grudzień 2010 - 16:23

Kosiarki SaMasz @b0gdan z jakim traktorem agregujesz najczęściej tego samasza? Pytam się bo jestem ciekawy czy c360-3p ta rade z 2.1m dyskową http://allegro.pl/pd...1354776625.html . Niby zapotrzebowani mocy to 30KM ale czy naprawde 47 km nie będzie za słabe?

#105 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 18:08

Kosiarki SaMasz aha, moja będzie tylko garażowana więc z farbą nie będzie problemu, bOgdan a jaki masz model dokładnie ?
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#106 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 18:09

Kosiarki SaMasz Moja to KDT 220S i wazy 825 kg ;) A ciągam ja MF 5435. Ta którą pokazałeś spokojnie poradzi sobie 3P, w mojej dużo mocy zabiera spulchniacz, no i masa ;)

#107 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 24 czerwiec 2011 - 10:59

Kosiarki SaMasz Hmmm tak czytam sobie o tych samaszach zaglebiam sie w temacie i potrzebuje w takim razie opinii o kosiarce z serii KDL 240- 280
- cena atrakcyjna
- niby listwa comer czyli wychodzi ze taka jak w felli sm
- jakosc dosyc dobra
- niby niskie zapotrzebowanie mocy
Wiec prosze o opinie najlepiej praktykow ile wykoszono taka kosiarka czy nie pozostawia grzywy na srodku i oczywiscie awaryjnosc czyli wszystkie spostrzezenia :)
Z gory dziekuje za pomoc

#108 Share henes

henes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanizacja.

Napisany 15 listopad 2011 - 15:53

Kosiarki SaMasz Mam okazję kupić bębnową Samasz2.1 z rozbijakiem [2005r- 5000zł].Pracowałaby z MTZ1025.3,do koszenia 20ha rocznie.Pola nierówne,z kretowiskami i niewielkimi oczkami wody,gdy jest mokry rok.Czy to dobry wybór?

#109 Share zetor12741

zetor12741

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Dziewczyny
    No i rolnictwo

Napisany 29 grudzień 2011 - 22:29

Kosiarki SaMasz Znajomy ma SaMasz 2.1m z spulchniaczem śmiga z nią zetor 7341 turbo
wiec twój MTZ nie powinien mieć problemów
Zetor Forterra 115, Ursus c-385+tur, Zetor 7745, Zetor 7211

#110 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 22:56

Kosiarki SaMasz

Mam okazję kupić bębnową Samasz2.1 z rozbijakiem [2005r- 5000zł].Pracowałaby z MTZ1025.3,do koszenia 20ha rocznie.Pola nierówne,z kretowiskami i niewielkimi oczkami wody,gdy jest mokry rok.Czy to dobry wybór?

mam wirax nie samasz ale też 2,1m i zauważyłem że o wiele lepiej radzi sobie na porytym przez dziki kretowiska też nie problem chociaż nożyki lubią się "zaklejać" w trzymakach podmokłe i jak woda stoi też dobrze, w sumie o wiele lepiej kosi się się mokre łąki tą kosiarką niż 1,65m za to 1,65m lepiej sprawdza się w małej trawie na gruntowych łąkach, myślę że się sprawdzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 29 grudzień 2011 - 23:21

Kosiarki SaMasz Sąsiad Mewą Unii 2,1m kosi Zetorem 7211, mimo że przed kupnem 7211 kosił Zetorem 8045. Do 7211 zakłada tylko na przód 2 obciążniki z tylnych kół.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#112 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 kwiecień 2012 - 08:55

Kosiarki SaMasz witam w tamtym roku kupiłem kosiarkę dyskową samaszu i po pierwszym myciu od blachy która zwęża pokos i jeszcze w paru miejscach odlazła farba czy takie coś można zgłosić na gwarancje czy dac se spokój i pomalowac to farbą podkładową antykorozyjną

#113 Share wojtekpodkarpacie

wojtekpodkarpacie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 10:26

Kosiarki SaMasz Witam nie odpowiem Ci na Twoje pytanie ale mam pytanie co do kosiarki dyskowej samaszu ponieważ planujemy zakup takiej maszyny a mianowicie jak oceniasz ten sprzęt pod względem jakości pracy i jakości wykonania oraz czy polecasz tą maszynę?
Z góry dzięki za odpowiedź :)
KPK Kumurun Team

#114 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 11:01

Kosiarki SaMasz Właśnie mamy podobny problem ... maszyna jeszcze nie używana a już zardzewiała dzwoniliśmy do sprzedawcy miał się odezwać , wysłaliśmy teraz pismo z reklamacją i czekamy . Chociaż by wysłali ze dwie puszki farby . A jak to wygląda z gwarancją czy farba jej podlega czy to będzie tylko dobra wola sprzedającego ??

#115 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 kwiecień 2012 - 16:00

Kosiarki SaMasz jeszcze zbytnio wiele nie mogę o niej powiedzieć bo to pierwszy sezon ale w tym pierwszym sezonie nie było żadnych problemów z nią i jakością cięcia nawet na nie zabardzo ostrch nożykach dobze kosi co nie można było powiedzieć tego o bębnowej kosiarce tylko boisę kretowisk i wody bo jak wejdzie w kretowisko to naokoło zostaje nie docięta trawa a jak złapie gdzieś wody to potrafi nieżle ciągnik przydusić a jakość wykonania może to nie jest zagraniczny sprzęt ale i kasa jeszcze wmiarę przyziemna jak ktoś będzie szanował nie szalał z tym sprzętem to powinno wytrzymac i gdyby nie ta jakość pomalowania to byłaby dobra maszyna. a co do reklamacji te łuszczącej się farby to ja będę zgłaszał to do producenta a nie do sprzedawcy.w tamtym roku też kupiłem agregat podorywkowy mandam i na glinie spręzyny się wciskały to zadzwoniłem do producenta i przysłali dpdatkowe spręzyny i puszkę farby zeby je pomalować.

#116 Share wojtekpodkarpacie

wojtekpodkarpacie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 16:22

Kosiarki SaMasz dzięki za informacje.
KPK Kumurun Team

#117 Share Burn001

Burn001

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 17:43

Kosiarki SaMasz Witam, mam roczną kosiarka samasz i jak do tej pory sprawuje się świetnie, według mię o wiele lepsza od rotacyjnej. Co do farby jak kupowałem kosiarkę to dostałem takie opakowanie z instrukcją obsługi, katalogiem części i sprej z farbą. Coś mi się wydaje że diler zachował farbkę dla siebie :)

#118 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 18:06

Kosiarki SaMasz Przez dilera reklamacji nie warto zgłaszać, będzie to trwało miesiącami. Trzeba wejść na stronę Samaszu i dzwonić bezpośrednio do serwisu. Reklamacje każą zgłosić mailem, realizują bardzo szybko i bez problemu. Wymiana ślizgów zgłaszana przez sprzedawcę ponad miesiąc, bo zapomniał, natomiast przez bezpośrednie zgłoszenie 4 dni i części były na miejscu. Z mechanikami z serwisu, jak przyjadą, także można się dogadać ;) .

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#119 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 16 kwiecień 2012 - 18:12

Kosiarki SaMasz @gintek zgłoś że ci farba odchodzi,wywaliłeś kupę kasy i się jeszcze zastanawiasz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 kwiecień 2012 - 18:53

Kosiarki SaMasz Napisałem emaila do samaszu zobacze co z tego wyniknie
Napisali żeby przysłac zdjęcia z tymi uszkodzeniami

Edytowany przez gintek, 17 kwiecień 2012 - 08:34.