Skocz do zawartości

Zdjęcie

Amazone D8

53 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 22:16

Amazone D8 nie mierzyliśmy czy dokładnie tyle ale ok tyle......wiem wiem dużo....ale jak patrze na łan to widze co jest, że tam jest zboże posiane,a nie jak u niektórych...
raz tak posialiśmy,zebraliśmy bardzo wysoki plon i tak siejemy cały czas i nie zamierzam zmieniać.... ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Amazone D8 Dzisiaj, 01:03
  •  

#42 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 25 grudzień 2008 - 22:42

Amazone D8 ze tak z ciekawosci zapytam jaki miałes plon przy tej dawce i jaka dawke azotu dałes?
ja w tym roku przy dawce 120kg N miałem 8-8.5t pszenicy z ha -> siejac ok 160-180kg 30letnim poznaniakiem

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#43 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 26 grudzień 2008 - 11:09

Amazone D8 Moim zdaniem spokojnie można siać w szerszych rozstawach rzędów i na IV klasie. Co do ilości wysiewanego materiału to my trzy lata temu mieliśmy pszenicę mieszańcową Saaten Union i przy wysiewie 80kg/ha dała plon 8ton co innego, że cena materiału siewnego na ha i tak wyszła ponad 500zł ale w tym samym roku Kris i Sukces dały taki sam plon przy wysiewie 200kg/ha a siane były w większości na 3 klasie ziemi.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Czym wykonać siew? zobacz »

•  

#44 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 00:29

Amazone D8 yacent@
plon:8,26
dawka N:170kg/ha (troche dużo,ale ziemie takie że jak dasz to tak masz)
siane uprawowo siewnym agregatem,siewnik nordsten ok 240kg w rzędach 12 cm (jak bym mógł to bym jeszcze gęściej zasiał) :P
krzewienie bardzo dobre ;)

#45 Share Sperling3350

Sperling3350

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Maszyny, j.Niemiecki

Napisany 08 styczeń 2009 - 17:59

Amazone D8 Chłopaki/Dziewczyny...potrzebuję kupić 6 używanych, kompletnych redlic do AMAZONE D8 !!! Gdyby ktoś z Was wiedziałby gdzie mógłbym takie coś kupić lub może przypadkowo spotkałby się z podobnym ogłoszeniem na internecie to prosiłbym o powiadomienie Mnie na PV...z góry serdecznie dziękuję:P

#46 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 11 marzec 2009 - 16:28

Amazone D8 Witam wszystkich dziś robiłem przymiarki do zrobienia ścieżek w moim Amazone D8 i mam w związku z tym kilka pytań:
1. te koła zębate od ścieżek są ustawione na kołach wysiewu drobnego czy w tej konfiguracji będzie to koło blokowało wysiew też grubych nasion (pszenicy) ?
2. Mam wąskie koła w ciągniku i planuje wyłączyć tylko po jednej lejce na koło, to z reszty aparatów wystarczy poluzować zabezpieczenie na kole zębatym i zsunąć z wałka ?
3. Jak w prosty sposób zmienić takt na 2 w aparacie od ścieżek ?
4. Ktoś sieje MF255 ? nie macie problemu ze ściągnięciem łańcuchów ? Mój ma belke do podczepiania o szerokości 83cm a te łańcuchy ściągają max 64cm hehe co robicie?

Zrobiłem spulchniacze śladów zrobię fotki i wrzucę a może i w końcu i siewnika zrobię fotki:D to też umieszczę:)

#47 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 11 marzec 2009 - 17:20

Amazone D8 1. Te sciezki dzialaja na takiej zasadzie ze te kolka zebate co sa do scieze sa luzno na osce bez zadnego klina i jezeli sie np. odchyli ta cala oske co idzie od automatu od sciezek to one calkiem przestana dzialac czyli tak jakby jak sa sciezki wylaczone to cos oddzielnego napedza te kolka, a zatrzymuje sie cale razem z tym do wysiewu grubych nasion.
2. Tak nie mozesz zrobic bo nie beda sie wogole te kolka krecily, tak jak wynika z pkt.1. Musialbys chyba jakis klin wlozyc.
3. W tym automacie chyba musisz tylko tulejki wyjac.

Tak bynajmniej to wszystko dziala w moim. Jezeli masz jakies niejasnosci to pisz na gg.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#48 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 12 marzec 2009 - 10:35

Amazone D8 ja bym nie ruszał szerokosci sciezek
wczesniej robiłem na probe 1 rzadek i 2, teraz widzę ze będę robił na 3 rzadki, trudno bedzie sciezka na pol metra szeroka to ja przynajmniej bedzie widac :)

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#49 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 12 marzec 2009 - 12:42

Amazone D8 ja tez tak uwazam no ale jak kolega ma takie waskie kola to chyba sie nie oplaca robic sciezek na 50 cm. jezeli Jego opona to 9,5x44 wiec ma szerokos ok. 15 cm to szerokosc sciezki 20 cm by wystarczyla.

#50 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 12 marzec 2009 - 13:17

Amazone D8 dokładnie zalezy od kół - jednak ja uwazam ze warto zrobić znacznie szersze od koła, bo jak sie zrobi na wcisk to jak lekko zboczysz z idealnej trasy to bedziesz deptał - wiec po co sciezki? skoro i tak rosliny będą uszkodzone i łatwiej o choroby grzybowe? z drugiej strony wydaje mi się ze słabo widac taką scieżkę na jeden rządek - jeszcze zalezy jaki kolega ma rozstaw rzędów, bo jak 10cm to sie nie ma co zastanawiac, jak 15cm to juz bym się zastanowił.
Ja będę robił na 3- wtedy będę miał 56cm sciezke, co przy kołach 480 daje tylko 8cm luzu, a wiadome ze jak roslinka ma luz to idzie na boki dzieki czemu nasz luz się redukuje :)

#51 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 12 marzec 2009 - 16:53

Amazone D8 ja mam w moim 34 redlice i rostaw co 8,5 cm i sciezki chyba na 4 redlicach tj. 34 cm wiec chyba wystarczajaco jak na opony 14.9. tylko pozostaje jeszcze przekonac mojego ojca na robienie tych sciezek. teraz by byl akurat czas na testy w zbozacz jarych.

#52 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 17:37

Amazone D8 Powiem tak ja zwykle zasuwam na kołach 9,5 na 44 mam w siewniku lejka od lejki 11,5cm wyłączam tylko jedną i mi styka, jak równo jadę to nie nagniotę mało co;) A z wiosny jak przejadę na szerszych kapciach z raz to też to jest bez różnicy dla zboża.

A ktoś może rozwiązał problem z olejem do skrzyni do Amazone jaki tam idzie? pozdrawiam

#53 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 18:42

Amazone D8 moze Hydrauliczny?? nie wiem jakiej gestosci powinien byc tam olej, ale mysle ze nie za gesty. moze Hipol ale to juz jeden z gestszych.

warto kupowac oryginalny kpl. zagarniaczy za 310 zl czy lepiej samemu cos dorobic?? http://allegro.pl/ze...1355858175.html planuje te kupic bo ojciec chce calkiem odczepic tylna belke zagarniajaca co jest glupota B) mowi ze za bardzo ryja mocowania od zagarniaczy i sa nierowne wschody. ale tam polowy zagarniaczy nie ma wiec nie ma sie co dziwic.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#54 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 17:41

Amazone D8 Podobno trzeba zalać rzadkim olejem silnikowym typu mixol idealnie pasuje. No i ja mam zamiar to zrobić;/ A co do tych zaganiaczy to jasna sprawa że tylko oryginał tylko mniej więcej w starcy zmierz średnicę prętów i żeby te nowe miały taką samą bo ja kupiłem oryginał i mam prawie 2x grubsze..;/ Ciężko montować je i się kiepsko 3mają:lol: ;/

Dodaj odpowiedź