pablo21

Żniwa 2008

Polecane posty

caseon    1
u mnie tak źle nie jest deszcz padał przed wczoraj i trochę wilogoci jest a żniwa to tak jak zwykle po 20 lipca

u mnie tak samo ale po zbozach widac te susze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuczek015    3

w zachodniopomorskim troszkę popadało 13 litrów na metr podratowało to zboża jare choć pszenica jara ciężko się kłosi zimowe nie są najgorsze

kto ma jęczmień ozimy to może na koniec czerwca zacznie żniwa , rzepaki połowa lipca

A plony i ceny oby nas pozytywnie zaskoczyły :) :) :) :) :)

pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek1480    0

U mnie na zachodzie mazowsza pogoda do bani. Cały czas słońce świeci tylko dziś w nocy trochę popadało. Ja mam zasiany jęczmień ozimy więc będziemy z tatkiem kosić na początku lipca jak będzie coś do cięcia. Jak teraz patrze na pszenice to aż chce się płakać. Od spodu już sucha sie robi. Podejrzewam że słomy z tego za dużej nie będzie. Zobaczymy może jeszcze popada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6
w zachodniopomorskim troszkę popadało 13 litrów na metr podratowało to zboża jare choć pszenica jara ciężko się kłosi zimowe nie są najgorsze

kto ma jęczmień ozimy to może na koniec czerwca zacznie żniwa , rzepaki połowa lipca

A plony i ceny oby nas pozytywnie zaskoczyły :) :) :) :) :)

pozdrawiam!

tak ceny by musiały byc kosmiczne tego zboza słyszałem ze fosforan ma kosztowac ponad 3000!!! to nie wiem ile to zboze bedzie musiało kosztowac zeby było cos do przodu :) taka jest prawda niechca nam rolnikom dac zarobic tylko sie wzbogacic na nas jest to przykre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian93r    0

My jęczmien ozimy w tamtym roku kosilismy w ostatni dzien czerwca....W tym roku może też będzie dobre do koszenia na czerwiec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

U nas to zawsze żniwa się zaczyna w połowę lipca tak gdzieś 15-20 pogoda oczywiście od weekendu majowego deszcz padał dwa razy jeden przez 10minut a drugi tak zlał ze zborze wszędzie leży i ojciec orzekł ze nawozu za dużo dał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

Ja wam powiem tak,ciekawo czy będzie co zbierać jaki teraz deszcz popadł a zboże położyło, a samo burze przed nami


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

u mnie raczej jest ok. Dzisiejszy deszczyk uratowłą sytuacje. Bo tak to górki już zaczeło brać.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie to deszczów zero :), ostatnio zbierało się na deszczyk duży... i co popadało 5 minut i koniec. Przypaliło kłosy gdzieniegdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

ale to naprawde jest aż tak źle jak piszecie ? Bo skoro jest to czemu w telewizji ciągle słysze o jakiejś nadprodukcji zbóż w tym roku ? I ciekawe co rząd z tym zrobi ?


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

wlasnie padal deszcz co prawda 5min ale zawsze cos ciemne chmury jeszcze nie przeszly mam nadzieje ze jeszcze cos z nich spadnie


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie dziś cały dzień zanosi się i pada z 5 min i koniec, jak ma padać to niech pada, atak jak przed chwilą przyszedl taki deszcz, że truskawek nie można było zbierać :). Może za za godzinkę zacznie padać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

U mnie nie pada od 1 maja dopiero dzis zaczeło 60% na piaskach jest przypalone gdzie lepsze ziemie to tak ok 10%. Żyta zaczynają się łamać i z nimi będzie najgorzej bo przy kłosie pęknie i kłos wisi w tym już ziarka nie będzie bo zaschnie zyto to ok 70% będzie zniszczone więc z nim będzie marnir pszenżyto nie łamie się ale dużo jest placów wyschniętych i tam będzie za kombajnem zielono, Jare w miare się trzymią tylko wszystko się kłasi i potrzebuje desczu który spadł o tydzień za późno, no ale zawsze coś pomoże z jeczmieniem będzie powtorka z przed 2 lat że zacznie się odnawiać wtedy sypał bardzo dobrze tylko że bardzo dużo kłosów było zielonych i szybko kosiliśmy póki nie miało mleka. Żniwa planuję na 17 lipca jak w zeszłym roku ale pewnie będą wcześniej a najbardziej martwi mnie cena kombajnu ponizej 300zł nie będzie


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Od 5 minut pada obfity deszczyk... nareszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Nareszcie :) dziś popada rzęsisty deszcz ok 1h :)


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

spadło dzis 7mm kropla w morzu ale przynajmiej nawóz na cebuli sie rozpuscił


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

A w Poznaniu nic :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

 

Ostatni raz porządnie padało pod koniec kwietnia!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

U nas przedwczoraj popadało, ale nawet na 1cm nie przesiąkło ;/ jakby ksiądz kropidłem ;/


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

U nas padało dwa i trzy dni temu ale deszczu nadal mało w rowach tylko trochę wody :/


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

przed wczoraj facet z sąsiedniej wsi obsiekł raz w koło jęczmień zimowy,nie wiem czy próbował kombajn, czy zmusił go brak ziarna. Fakt faktem obsieczone jest , jakie ziarno nie wiem ale słoma bielutka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
360P    4

W moim regionie zboża są całkiem przyzwoite, choć nie zapowiadało sie dobrze. Przez ostatnie kilka dni przechodziły przelotne deszcze, na szczęście mocne deszcze tak więc sytuacja się poprawiła. Jęczmień pod nóz pod koniec czerwca, rzepaki w 2 tyg. lipca, żyta i pszenice pod koniec lipca - początek sierpnia. Woj. lubuskie, gimna Szprotawa. Pozdrawiam :)


"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

U mnie zboża takie se gdzie górka tam słabsze gdzie dół tam dobre. Jeśli nie popada to gdzies za tydzien będzie trzeba jęczmień ozimy paczeć wykosić


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj