antonio86

kosiarka rotacyjna 165 nowa od prywaciarza czy używana famarol

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
antonio86    39

Witam!

Czy waszym zdaniem lepiej kupić nowa kosiarkę od prywaciarza czy używaną famarolke?

Miałaby pracować na 4h rocznie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Na cztery godziny rocznie to najtaniej wynająć usługę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Zależy jeszcze co komu potrzebne. Bo jak ma gdzieś jakiś resztki podokaszać czy ukosić trochę młodzieży na zielono czy wiele podobnych co się u "maoobszarowców" zdarzają (jak u mnie) to lepiej swoją mieć.

Ja na podobny areał mam od prywaciarza. Póki co 2 sezony bez większych przygód, czyli mało, więc nic o wytrzymałości nie mogę powiedzieć.

Famarolka byłą by lepsza pod warunkiem, że znajdziesz w oryginale nie wytłuczoną, a takich praktycznie nie ma. Większość się do koszenia nie nadaje albo ma już dawno części po "remontach" powsadzane tej samej jakości co te rzemieślnicze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

Teraz korzystam z kosiarki wujka ale ona jest już mocno wytłuczona. Jak kolega wyżej pisał czasem trzeba coś skosić poza sezonem i nikt wtedy nie przyjedzie ani nie pożyczy. 4ha na trzy pokosy to trochę więcej niż 4 godziny pracy... a przy stawkach za godzinę to nawet nowa by sie zwróciła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 No w pierwszym poście napisałeś że na 4 godziny . Wydaje Mi się że na taki areał to i "rzemiosło" Ci kupę lat posłuży .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

Sorry jedna literka uciekła i wyszło ze nie ha tylko h. A co do kosiarki to famarolkę z blachami mam za 1/3 ceny rzemieślniczej. Mam jeszcze pytanie czy do starej famarolki można założyć tryby łukowe? Kolego gdzie ta famarolka? napisz na priv

Edytowano przez antonio86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

chciałbym ulec wasszym poradą czy kupic używaną kosiarkę rotacyjną czy nowa ? chodzi mi tylko o polską

Edytowano przez rolnikgospodarny95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolkam72    28

To zależy co trafisz z używka. W sumie jak i ze wszystkim. Z 5 lat temu szukałem używki oglądałem parę i uwierz mi tak dojechane były że szok a cena wcale nie była aż tak atrakcyjna. Postanowiłem kupić nową Kuźnia Kowalski która polecil mi wujek i jak do tej pory oprócz wymiany nozykow żadnych awarii. Czytałem że piszą niektórzy Kuźnia lipa i papier ale no co chcieć za niecałe 4 tysie.Jak nie kosisz niewiadomą ilość na sezon to posłuży. Nie kupuj tylko jarmakowych. Sąsiad ma i szkoda kasy na to. Chyba że wiesz kosiarke uzywke od jakiegoś znajomego za dobrą cenę i nie dojechaną to mozesz brać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma123    28

mam rotacyjną już z 5 lat  kupiłem nową bardzo dobrze się sprawuje tylko w jednym miejscu pękła rama no i trzeba było spawać ale oprócz tego to chodzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

Kuźnia jest chyba najlepsza z tych najtańszych kosiarek , mam już 10 lat i jeszcze się trzyma miałem kupić drugą 1.85 ale trafiło mi się Mesko 1,65 w bardzo dobrym stanie i powiem że to jest fajna maszyna ma podwinięte ślizgi i lepiej wykasza poleżałą trawe , jest to kosiarka na wzór czeskiej bardzo solidna maszyna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj