Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  McCormick i New Holland

  No i pierwsze wspolne foto tongue.gif . NH z gruberem a MC oczekuje na kolejny zbiornik rzepaku od Claasa. biggrin.gif. Jednego dnia pole wymlocone i tego samego zgruberowane. tongue.gif

  Inne obrazki użytkownika

  8 Komentarzy podziel się zdjęciem

  A jakiego masz claasa ??? ;)
  Mamy kombajn Dominatora 204 Mega II a wcześniej Dominatora 76
  Tak to robota idzie - za kombajnem zaraz gruber i wszystko jasne :lol:
  No i więcej wilgosci zostanie w glebie :). Choć i tak gruberem ziemie poruszymy to wyparuje ale mniej :D
  Akurat gruberowanie, bezposrednio po zbiorze rzepaku to niezbyt dobre rozwiązanie - chyba że ktoś lubi się męczyć przez wiele lat z samosiewami rzepaku :) .
  No jak juz samosiewy wyjda na powierzchnie to idzie glebosz albo drugi raz gruber. No chyba ze pole jest przygotowywane pod rzepak to wtedy najprawdopodobniej pojdzie plug. :)
  Moim zdaniem zaraz zgruberowane daje to że osypane nasiona szybciej skiełkują a co za tym idzie mniej wyjdzie później w roślinie zastępczej.
  wzejdzie w roślinie następczej jak już. a żadna uprawka pożniwna oprócz podorywki nie zatrzymuje wilgoci w glebie. bardzo ważne jest żeby wierzchnia warstwa była ugnieciona, NH ?? nie masz problemów z pompą paliwa?? rozmawiałem ze znajomym pracuje w Brodnicy w Agromie noni mówi,że no tak już jest że pompy mają słabe, poprawiali je ale i tak lipa. a