Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Przyczepa

  Tak wygląda teraz przyczepa...

  Inne obrazki użytkownika

  13 Komentarzy podziel się zdjęciem


  dlaczego nie chciałeś zrobić jej niższą? tak to troszkę dziwnie wygląda :)

  Zdjęcie
  Rolnik2517
  lip 21 2015 08:11

  jaka pojemność ?

  I co ty na tym Będziesz woził? słome? :D bo raczej ziemie czy zbożne  to strach sypać na to ;)

  delikatna bardzo

  @agro1991 w tej przyczepie miały być koła 16' dlatego jest wysoka. Do tych kół przyczepa powinna być niższa i koła mogły by być bliżej siebie.

   

  @Rolnik2517 pojemność będzie taka jak w rozrzutniku czarna białostocka

   

  @galinek3140 na początku miała być to właśnie laweta na słomę, ale przyczep nigdy za mało więc dorobiliśmy burty. Ziemi woził nie będę a jedynie zboże... Rama tą pojemność wytrzyma spokojnie, martwił bym się jedynie o koła. Daliśmy blachę 7mm do środka felg  i wszystko jest skręcone na śrubach i szpilkach utwardzanych 8.8, opony są wzmacniane. Większość materiału na przyczepę leżało w garażu od X lat, dlatego przy tak małej ładowności zrobiliśmy tandem (felgi są słabe dlatego będzie lepiej gdy będą 4 a nie 2). Na żniwa zobaczymy jak się spisze, najwyżej w przyszłości kupi się oś z kołami balonowymi  i przerobimy ją na jednoosiówke. 

   

  @kevin24 do takiej ładowności spokojnie wystarczy  ;)

  Mi też wydaje się za delikatna na ta ładowność, zawsze można wozić mniej ale z drugiej strony po co taka przyczepa w której nie można wykorzystać jej ładowności.

  Pierze tym można wozić. Bo zboża to tonę najwyżej. Po co ten tandem chyba tylko dla śmiechu. Wystarczy jedna oś z porządnymi kołami. Skoro rozrzutnik na jednej osi jeździł to to tym bardziej. Nasypiesz na to 3 tony zboża i zechcesz zawrócić lub ostrzej skręcić to ten tandem pognie się za jednym razem.

  @hubertuss pisałem to w moim poprzednim komentarzu... Robiliśmy z tego co było w garaż, mieliśmy takie koła to takie założyliśmy. Tak jak pisałem, jeśli te koła nie wytrzymają to założy się jakaś oś!
  Po co Ci multikonto? Klaq24 vel matias? Może tobu kolegi ta przyczepa stała w garażu?
  Tu nie chodzi o koła a konstrukcje na której się trzymają, jest porostu za licha. Co będzie zobaczysz. ja zrobiłem tandem z Warmianki pod baloty, cała stal tylko z tego co z niej zostało, w zeszłym sezonie baloty zwiozla, 10 sztuk 150 całą zimę na niej stało i nic się nie pogielo. zrobiłem ja niską bo wiedziałem, że z towaru który posiadam wyżej rama być nie może bo wszystko się złoży jak z plasteliny.