Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Zetor proxima 90

  Tagi: zetor, ciągnik rolniczy, traktor, proxima, 90

  Mała przejażdżka na pole :) Zetorek już bez ori filtra DPF :) będzie spokój z wypalaniem :) zobaczymy jak będzie się sprawdzał :)

  Inne obrazki użytkownika

  15 Komentarzy podziel się zdjęciem


  ile kosztowalo usuniecie? ;)

   

  850 zł :-)

  Nie wiedziałem że ten filtr można zdemontować.W sumie chyba lepiej wydać te 850 zł i mieć spokój i spalanie nie spada po zdemontowaniu? Zetorek ładny, zdjęcie też, 5 leci :) I na ilu ha pracuje i ile ma godzin już?

  Zdjęcie
  Rolnik2517
  lip 08 2015 11:07

  a teraz nie jest minimalnie mocniejszy ?

  Narazie nie mam za bardzo przy czym wytestować różnice w mocy ale podobno ma być żwawszy :) teraz widać jak sobie puszcza dymek  może pracować na niższych obrotach co przydatne w pracy z ładowaczem i nie trzeba będzie go katować żeby filtr się wypalał. Zetorek ma 82mth i pracuje na 20ha z użytkami zielonymi :) z awarii - popsuł włącznik świateł :)

  Nie traci się przez to gwarancji ?
  gwarancję się straci. badanie techniczne musi być po znajomości bo kumaty diagnosta nie podbije. żeby dymu nie puszczał musi być nowy soft do komputera silnika. moc na pewno większą bo dpf to filtr mechaniczny. po gwarancji demontaż tak w czasie gwarancji nigdy.
  Żadnej gwarancji sie nie traci jeśli filtr zakłada servis. Na badanie techniczne zakładasz orginalny filtr i gitara :-)
  to przeglądu nie podbiją jak nie masz dpf-a?
  wycięcie filtra dpf to ingerencja w układ wydechowy oraz w parametry silnika gdyż komputer silnika otrzymuje informacje z czujników ciśnienia w dpf. problem z gwarancja będzie jeśli usterce ulegnie podzespoł związany z silnikiem i osprzętem. po prostu będą mieli się do czego przyczepić. filtr zakłada producent. chyba ze na myśli mamy różne podzespoły. jak nie ma filtra dpf silnik nie spełnia żadnej z norm spalin.