gorzi

Jaki ciagnik w przedziale 140-160 KM ?

Polecane posty

gorzi    0

Witam wszystkich, to moj pierwszy post.

 

Prosze forumowiczów o radę. Planujemy zakup do naszego gospodarstwa nowego ciągnika z przedziału mocy 140-160 KM.Odwiedzili juz nas przedstawiciele Claasa, NH oraz JD. Wszyscy zachwalają swoje maszyny, wiadomo kazdy chce zarobić. Co sądzicie o tych ciagnikach? moze ktoś ma tego typu ciagnik i chciałby sie podzielić swoja opinia na jego temat? Którą marke wybrać, która jest niezawodna, lepsza? Może jeszcze inna niz jedna z tych które wymieniłem. Ceny wszystkich ciagników które nam oferowano mieszczą się w okolicach 185 tyś. zł netto. Przy wyborze ciagnika wazne jest to zeby nie był zbytnio obłożony elektronika i komputerami. Licze na pomoc i zachecam do wpisywania swoich opinii.

 

 

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Te marki które wymieniłeś to w mocach 140-160 KM napewno nie są po 185tys. netto...

W tej cenie nie kupisz zachodniego ciągnika tej mocy B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gorzi    0
Te marki które wymieniłeś to w mocach 140-160 KM napewno nie są po 185tys. netto...

W tej cenie nie kupisz zachodniego ciągnika tej mocy B)

 

Negocjajce i rozmowy z handlowcami prowadził mój tata, wyszperałem foldery które zostawili wraz z cenami jakie proponuja, jezeli dobrze rozczytuje pismo mojego taty to bedzie to nastepujaco:

JD 6630 - 191tys/185tys po upuscie

JD 6830 - 197/190

NH T6050 185 tys

NH T6070 190 tys

Claas Arion 6xx C 185 tys.

 

takie mam zapisane ceny. Z palca ich nie wyssałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Witam kolegę gorzi na forum. Po pierwsze to za cenę 185 tys zł netto to można już coś kupić ale pewnie są to maszyny zubożone o co się da. Wersje tzw. ekonomiczne więc należy to rozumieć jako np. więc takie ciągniki mają atrakcyjną cenę ale coś za coś tu na pompie zaoszczędzą hydraulicznej (np. mniejszy wydatek), to siłownik podnośnika słabszy itd.

Nie będę Ci opisywał bierz ten czy tamten bo najlepszy itd nie lubię tego. Osobiście radzę Ci się zainteresować marką McCormick jeżeli zależy Ci na dobrym sprzęcie i zminimalizowanej elektronice. W tej mocy mogę polecić Ci MTX 150 152 KM sprawdzony ciągnik, rama silnika, ciężki co jest jego zaletą, silnik na 8 zaworach bez elektroniki, normalna pompa wirowa, nawet pompka zasilająca mechaniczna czyli układ paliwowy prosty. Skrzynia power shift cztery zakresy zmieniane mechanicznie na każdym cztery półbiegi pod obciążeniem, EHR i rewers elektrohydrauliczny. Ciągnik jest protoplastą starego CASE MX który zbiera do dzisiaj bardzo dobre opinie jako ciągnika prostego, mocnego i trwałego.

Jest też nowość McCormicka XTX 145 (147KM) lub XTX 165(167KM) są to już ciągniki z silnikami 24 zaworowymi na układzie common rail oraz skrzynią z 8 biegami pod obciążeniem wyposażenie zbliżone do MTX. Moim zdaniem marka jeszcze w Polsce nie aż tak popularna jak inne ale ciągniki są godne uwagi i z tego co wiem spisują się bardzo dobrze. Wybór należy do Ciebie osobiście zachęcam tylko do tego abyś się tym maszynom przyjrzał bliżej bo uważam że warto.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gorzi    0

Dziękuję MCKYLO za Twojego posta, bardzo rzeczowy i rozsądnie napisany, napewno wezmiemy to na poważnie i rozejrzymy sie w ofercie McCormickia. Co do ceny i wyposażenia ciagników które wymieniłem wyżej niestety pojecie mam blade. Jutro zapytam tate jak to wygląda z ta ofertą, skąd takie ceny i na czym zaoszczędzają. Zachecam dalej do dyskusji B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Dzięki. Jak wkrótce się zorientujesz jest duża grupa kolegów rzeczowo argumentujących swój wybór ale niestety jest też duża grupa która jako argument podaje mój najlepszy bo to np. taka i taka marka. Wybór ciągnika przy obecnej ofercie to szok i bardzo duży dylemat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

mckylo z calym szacunkiem jaki posiadam do twojej osoby, ale jesli wypisujesz takie glupstwo jak to ze zaleta jest skrzynia o 16 przelozeniach do takiego ciagnika, ktory ma zapewne robic wiekszosc czasu w polu to na prawde robisz wode z mozgu mniej doswiadczonym uzytkownikom. skrzynia biegow to chyba najwazniejszy element w ciagniku i tutaj mazna wybierac pomiedzy markami, bo reszta jest mniej istotna jesli kolega nie chce skomplikowanego ciagnika.

jesli to ma byc powershift to ok. 30 przelozen powinno sie znalezc, wszystkie dodatkowe systemy auto, eco itp. nie sa niezbedne, choc szybko sie mozna przyzwyczaic. najlepsze sa skrzynie bezstopniowe, ale to juz calkiem inny pulap B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanus    0

ja polecam Valtre T 151 eco power. weź sobie o niej troche poczytaj ja osobiscie kupuje valtre serii N .super ciągniki no tylko "naladowane" elktroniką lecz niezawodne traktorki. no ale o cenie poniżej 200 tys netto zapomnij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

brzozak2 no chyba się mocno zagolopowałeś w wypowiedzi niezbyt kulturalnej w stosunku do mnie, po pierwsze nie przeczytałeś dokładnie mojego posta to po pierwsze, po drugie w poście nie zachwalam skrzyni 16x12, jako opcję podaję z ośmioma pod obciążeniem, nawiasem za tą skrzynię McCormick został traktorem roku 2006. Stwierdzenie że robię wodę z mózgu mniej doświadczonemu koledze to jest nie na miejscu zachowanie z Twojej strony. Najpierw doczytaj posta. Post był informacyjny. Jako doświadczony kolega powinieneś dawać przykład profesjonalizmu nowemu koledze a tu niestety dałeś plamę. Szanuj innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

@Gorzi ile masz wogole hektarow?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gorzi    0

hmm w tej chwili wlasnych kolo 50, + okolo 100 dzierzawionych(ta liczba sie ciagle zmienia i tak naprawde tylko moj tata wie ile naprawde ziemi uprawia w tym roku B) ) a w maju sie okaze czy dokupimy jeszcze 45 w naszej miejscowosci :) z tym ze to nie ma wiele do rzeczy bo wykonujemy uslugi w niemal wszystkich okolicznych miejscowościach, orka, siew, opryski itp. także nasze ciagniki obrabiaja dużo wiecej ziemi niz sami posiadamy.

Tak w ogole to nasze gospodarstwo stworzylismy od podstaw dopieor 3 lata temu, kupilismy Pronara 1221 i 1025 + pługi, agregaty opryskiwacz itp... caly osprzęt, w tamtym roku doszedl kombajn Claas Medion 310. Mineły 3 lata i wiadomo, ciagniki sie wysluzyly, chcemy kupic wiekszy ciagnik aby zastapic w pracach polowych mniejszego pronara. Z tym ze tym razem srodki finansowe nas juz tak nie ograniczaja i zamierzamy cos kupic z wyzszej klasy niz te nasze Pronary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Widać że dobrzy gospodarze z was bo gospodarstwo ładnie się rozwija. Oby tak dalej B) :)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arbuz89    0

tytuł roku McCormik dostał za kase a nie za skrzynie...nie wierz wszystkiemu co piszą kolego MCKYLO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
brzozak2 no chyba się mocno zagolopowałeś w wypowiedzi niezbyt kulturalnej w stosunku do mnie

ok sorry, mogles poczuc sie urazony, wiec sprobuje sie wytlumaczyc:

w kazdej wypowiedzi promujesz mccormicka, kazdemu go proponujesz i kazdy element jest plusem w tych ciagnikach (nie mowie ze tak nie jest), co jest dosc mocno zastanawiajace. nie zauwazasz innych marek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

nie bijcie sie tutaj @brzozak i mcyklo bo nie ma ciągników idealnych B)

@gorzi pomyśl troche zanim zamowisz ciagnik nad różnymi "bajerami" żeby za jakiś czas nie żałować.i to sie tyczy wszystkich marek czy JD czy valtry mccormicka czy innych


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

@Gorzi

Z tych co podałeś osobiście wybrałbym JD ale na pewno nie w podstawowej wersji. Taki ciągnik powinien posiadać TLS, amorkę kabiny oraz opony przynajmniej 540 przód i 650 tył -a takie nie są w standardzie B)

Ceny które podałeś to za okrojone wersje, ale może akyrat takiego chcesz. Skrzynia w Jelonku to minimum Auto Quad Plus 20/20. Za bezstopniową trzeba dopłacić kilka tys euro ale na prawdę warto -wystarczy się przejechać.

Ostatnio wprowadzono guziczek sprzęgła w Joystiku do przełączania zakresów w przekładni Auto Quad Plus.

 

Wybór ciągników jest ogromny i trzeba wiedziec jakie ma mieć wyposażenie, dopiero można ustalać cenę,

 

Mozesz napisać czy to wersje Classic czy Comfort? Raczej to pierwsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

brzozak2 gdybyś przeczytał wszystkie moje posty (a z interpretacją ich jak widzę masz problemy) to nie w każdym promuję McCormicka to po pierwsze, nie każdy element w tych maszynach to zaleta, jeżeli tak podchodząc do tematu to większość użytkowników na forum promuje określone marki, więcej niektórzy dadzą się za nie niemal pokroić więc to też może być zastanawiające no chyba się zgodzisz ale jakoś innych nie piętnujesz. Zaproponowałem koledze gorzi aby również zainteresował się marką, tak jak szczepanus który poleciła Valtrę (tylko przykład) ale jakoś to Ci nie przeszkadzało, jak inny kolega promuję JD to też Ci nie przeszkadza więc się nie czepiaj!!! A jeżeli już to bądź konsekwentny i piętnuj wszystkich za swoje ulubione marki. Na tym kończę bezsensowną polemiką z Tobą bo szkoda na to czasu.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gorzi    0

@robertbara: niestety nie wiem jakie to wersje, nie bylo mnie przy rozmowach z dealerami i cos wiecej bede mogl na ten temat powiedziec dopiero za kilka dni, kiedy wroce do domu (studiuje poza miejscem zamieszkania)

 

Z tego co widze to wszyscy zwracaja uwage na zbyt niska cenę, moze macie rację i probowali wcisnac te najuboższe wersje.

Mozecie mi powiedziec na co zwrócic uwagę przy wyborze dodatkowego wyposazenia, co warto zmienić w standardowych wersjach, co dołożyć?

Jak narazie szala zwycięstwa w tej konfrontacji ciagników które rozważamy przechyla sie na korzyść JD.

 

 

PS: wybaczcie mi moje pytania ale nie mam kompletnie pojęcia o ciagnikach itp, studiuje kierunek zupelnie odmienny od rolnictwa i nigdy się rolą nie zainteresowałem, a teraz chce pomoć przy woborze odpowiedniego ciagnika rodzicom, stąd moja dociekliwość i naiwne pytania nowicjusza B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

w takim ciągniku napewno ci sie przyda amortyzowana kabina,szersze opony,skrzynia AP (autopowr) lub auto quad plus.jesli bedzie ci potrzebny możesz wsiąśc również przedni tuz. ocencie z ojcem co bedzie wam potrzebne żeby za jakis czas nie załowac


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

@MCKYLO

Wyluzuj -ja podałem ciągnik którym akurat Kolega jest zainteresowany, choć to że podałeś dodatkowo MC Cormicka to ok, nawet dobrze B)

 

Co do autora -to ja opcje mniej więcej wypisałem choć te mniejsze to nie, zapytaj dilera bo tego jest mnóstwo.

Raczej wypisz co by Cię interesowało i koniecznie się dowiedz jakie wersje, czyli co posiadają te modele traktorów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

witam moze odświeżę temat zamierzam w przyszłym roku kupić ciagnik z maszynami towarzyszącymi na prow interesuje mnie cos okolo150km podoba mi sie case puma 155 ewentualnie jd 6930 lub mf ale to juz 6485 poniewaz mniejsze modele maja mniejsze silniki i sa bardziej wyzylowane co za tym idzie mniej trwale co polecacie dodam ze nie musi to byc maszyna z tych ktore napisalem ale chetnie poczytam wasze propozycje:)


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

a nie myślałeś o DF?każdy swoje chwali to ja też coś napisze sam mam agrotrona 150 i z całą odpowiedzialnością mogę go polecić choć nie jest tani.ale na pewno jest oszczędny i dobrze wykonany,jakością nie ustępuje JD i Fendt-owi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

w sumie tez dobra marka tylko w mojej okolicy nie ma jakiegos lepszego dilera co jest minusem... a jak z glosnoscia w kabinie bo slyszalem ze glosno dosc jes?? i jaka cena takiego dfa 150km??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus951    6

Ja zrobię inaczej, nie polecę, ale odradzę :) Nawet nie patrz na markę Claas :) Traktory to im się akurat nie udały :) Mój znajomy mi opowiadał, że jego sąsiad rok temu kupił nowego claasa z turem i średnio raz na miesiąc jest u niego serwis :( podobno co miesiąc są u niego skrzynie od nowa kalibrować :) Słyszałem że w niektórych wersjach Claasa komputer jest nad silnikiem, i jak przydzie upał i silnik grzeje to komputer głupieje :) To jest moje zdanie i nie każdy musi się z nim zgodzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

panowie zapraszam do kontynuowania rozmowy ktora zaczelismy w cenach ciagnikow agco:)


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj