Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
rafal13113

silnik zetora 72**

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Silnik
rafal13113    102

witam

szukałem po forum i nie znalazłem, a zastanawiam się czym różni się silnik zetora 72** od silnika ursusa c 360

Hinco    0

Pojemnością, konstrukcją.. bardzo dużo sie rózni ; ]

Co innego ciężkie ursusy i zetory te same to są niemal identyczne ; ]

Wiadomość z agroFakt.pl

qazi    59

pojemnością, i kilkoma szczegółami

są trochę inne głowice, szpilki są z drobnym gwintem ale układ "tłokowo korbowy" jest w zasadzie taki sam bo wał i korbowody z zetorka pasują do 60 a tłoki i cylindry też można do 60 wsadzić tylko blok trzeba rozwiercać

Hinco    0

Wydaje mi sie że silnik c360 bardziej podobny jest do zetorka 6211, wg mnie 6211 to odpowiednik ursusa tyle że mocniejszy ; ]

qazi    59

odpowiednikiem 60 nie jest bo ma tłoki 100(takie jak u mnie w 60) a silnik 6201 od 7201 różni się chyba tylko pojemnością, znaczne różnice są już w silnikach 7701 bo one mają już większe wykorbienie wału

Kamyk514    1

Na allegro czy innych stronach często się spotyka takie przeróbki i tu mam pytanie ile taka przeróbka może kosztować oczywiście wliczając cenę silnika?? i czy to by się wogule opłacało robić coś takiego??

V12    17

a czy wał w 60 jest taki sam jak w 7045 chodzi mi o przeciwagi czy sa tam przykrecane czy odlewane???

pozdr

Motocykliści to jedna rodzina :)

sebe1033    86

z wieszku są takie same może jakieś pierdoły , No ale od początku był zetor jakiś tam i potem 4011 którego licencję wziął ursus ,4011 , ale zetor szedł dalej i zrobił kilka seri ostatnie to 5011-7011 ,potem 5211-7745, a ursus w tym czsie tylko 355 i 360 , zetory 6211 i 7211 mają ten sam wał ,5211 jest na 3 te same wykorbienia 7711 ma ciut większy skok ,5211,7211 i7711 mają te same cylindry 6211 ciut mniejsze ,7745 ma jeszcze turbo

zobacz sam na stronie "konedata.net"

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez mixxion_agro
      Mam problem z zetorkiem, jest po regeneracji pompy wtryskowej, a pare obrotów musi zrobić żeby odpalił, poza tym troche dymi, wtryski są ok, w okolicach filtra słychac takrze fukanie. Może wiecie co jest przyczyną tych objawów? Za pomoc dziękuje 😊
    • Przez Piotr30m
      Witam. Mam problem  z ciagnikiem, zetor 5211.  Wszystko było w porządku dopóki pompy paliwowej nie demontowalem do regeneracji. Po montażu pompy, ciągnik zapalił było wszystko ok.  Zetor mi się zapowietrza w czasie jazdy, paliwo spada zaraz po 5 minutach postoju. Filtry zmieniłem, nowe podladki, przewody paliwowe, opaski pompkę zasilajaca,  ostojnik.  Nadal  jest to samo, na dodatek ciężko jest odpowierzyć układ.  Przed demontaz em pompy ciagnik palił na dotyk nie trzeba było używać pompki ręcznej mimo że ciagnik stał dłuższy czas. Jeśli ktoś może jakoś pomóc, będę wdzięczny.
    • Przez lexiflexi
      Cześć koledzy mam pytanko ... Mam zetora 7245 i c360 w której jest słaby silnik ( zbyt niskie ciśnienie oleju a szlifu juz nie wyda ) i chciałbym włożyć do c360 silnik  zetora 7245 a do zetora wsadzic silnik z czegoś większego. Myslalem nad silnikami z 7745 lub Ursusa c385 lub zetora 8011 i czy da się wsadzić silniki z c385 lub 8011 do zetora 7245 ???( nie pytam o 7745 bo na pewno pasuje )
    • Przez cinek285
      witam
      to moj pierwszy post mam taki problem posiadam zetora 7245. Nigdy nie bylo problemu z zapowietrzaniem sie kiedy dzisiaj tato wyjachał z bronami zaczał dziwnie pracowac ale po kilku sekunadach wszystko wróciło do normy. Zabronował ok 2ha i wjachał na inne pole. Nagle ciagnik stanał dojzelismy ze jest zapowierzony udalo sie to usunac wsiadlem do niego przejechałem ok 100 metrów i zgasl tak nagle... z pola został sciagnmiety na lince... nie wiemy co jest w odastojniku widac babelki powietrza pompke wypycha powietrze ale przewody od zbiornika sa pelne paliwa... nie wiemy co moze byc przyczyna... zmienilem przewód od filtrów na dole do pompy paliwowej na górze ok 25 cm... piszcie co moze byc wszystko zbadamy
    • Przez tomek14
      Witam mam problem z smarowaniem silnika zetora 7211 robiłem talerzówka ciągnik miał temperaturę cieczy 80-85 stopni i na wolnych obrotach 200-500 obrotów świeciła się kontrolka smarowania a jak się dodało gazu to gasła co może być przyczyną ?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.