Skocz do zawartości

Polecane posty

tomato21    0

Witam mam zetora 6245 w ktory założyłem nowy blok po przemrożeniu. Nowy blok jest od 72XX-średnica tłoka 102(bo podobno do 62XX-średnica tłoka 100, już nie produkują). Pompa wtryskowa jest ta sama, nie została zmieniona ani oddana do regulacji/sprawdzenia.

Wie ktoś czy pompy wtryskowe w 62XX i 72XX różnią się wydatkami lub dawkami paliwa. Jeśli ktoś posiada takie dane to proszę o zamieszczenie.

Pozdrawiam i dziękuje z góry

jacus    135

z tlokami to nieprawda,kupowalem miesiac temu 160 zl komplet. roznica na pompie jest tylko w maksymalnej dawce paliwa 12,5 do 13. 0.5 cm to niewiele wiec powinno chodzic normalnie.warto sprawdzic kilka sklepow bo taka sytuacje mialem juz kilka razy

buk, humor ,seks ,rokendrol.

tomato21    0
z tlokami to nieprawda,kupowalem miesiac temu 160 zl komplet

Zaszło małe nieporozumienie :( mi chodziło o to że bloku do 62XX nie można już dostać bo nie produkują, a tłoki i tuleje są dostępne bez problemu.

Pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl

djpala    0

Witam mam problem z moim zetorkiem.

w ubiegłym roku wymieniłem tłoki, tuleje, pierścienie, i dałem do sprawdzenia głowice okazało sie ze dwie głowice miałem pęknięte wymieniłem je na nowe dwie stare co zostały miały kapitalny remont dalej nie miał mocy dałem pompę i wtryski do regeneracji i była poprawa na jakiś czas ale ze mi troszkę namieszali w pompie (powstawiali sekcje od tatry) poświeciłem trochę pieniążków i kupiłem nowa pompę wtryskowa i dalej jest problem zimny dymi na niebiesko ciepły dymi na czarno a pod obciarzeniem pokazuje sie ogień długości około 30 cm. nie wiem czego sie czepnac

mam zetora 7011 i wydaje mi sie ze mam źle ustawiona pompe. Nowa pompa nie ma juz przyspiesznika w (agromie powiedzieli ze jest to pompa od 7211 i ma ta sama dawke paliwa) a ustawiona jest jak ta stara.

-na ile stopni ja ustawić ??

dane z tabliczki z pompy

MOTORPAL

RV 3M 350 1100 3303

PROSZĘ O POMOC MOŻE RAZEM DO CZEGOŚ DOJDZIEMY

POZDRAWIAM

tommy66692    38

czyli jak pompa od 7211 do nie musisz naciskac tego przycisku jak rano zapalasz?

mysle ze jednak wina lezy nadal po stronie pompy skoro pojawia sie ogien <_< oddaj do jakiegos dobrego pompiarza. popatrz jeszcze na rozrząd. a jakie ma obroty rowne?? czy tak kolacze raz wieksze raz mniejsze?

tommy66692    38

nie koniecznie-u nas w 330 jak byl ogien to wina lezala po stronie pompy paliwowej <_< ale zawory takze mozna sprawdzic.

djpala    0

głowice miałem sprawdzane zawory ustawiane do tego nowa pompa mysle jeszcze kupic nowe wtryski dowiadywałem sie w agromie i powiedzieli mi ze bede kosztowac w okolicach 180-210 zł. za szt.nie jest to mało ale chyba je zakupie

chciał bym ustalic od czego tak naprawde jest ta pompa jak mozecie to popatrzcie u siebie w zetorkach na te oznaczenia pompy dodam jeszcze ze ona ma smarowanie z silnika i nie ma tego przycisku do palenia zimnego silnika mój nr pompy podałem w pierwszym poscie

mirasek    8

Wtryski zawieź do sprawdzenia na zegarze o ile sam nie posiadasz takiego (powinne otwierać sie przy ok. 160 bar). Widać też będzie czy dobrze rozpylają.

Sprawdź wyprzedzenie wtrysku, bo zdaje sie być za małe... Spróbuj przyspieszyć o kilka stopni.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
głowice miałem sprawdzane zawory ustawiane do tego nowa pompa mysle jeszcze kupic nowe wtryski dowiadywałem sie w agromie i powiedzieli mi ze bede kosztowac w okolicach 180-210 zł. za szt.nie

Po co kupować całe wtryskiwacze? Wystarczy wymienić rozpylacze, koszt od 30 zł za sztukę, jak masz odpowiedni zegar to zrobisz to sam <_< .

zorzyk2    51

Wyreguluj wtryskiwacze i przyśpiesz wtrysk, tak jak koledzy radzą. Końcówki wtryskiwaczy wymieniaj dopiero jak będą uszkodzone, tzn będą lały lub nie dało się ustawić .

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Też sądzę, że powinieneś wyregulować wtryski....

Hiszpan321    0

Jest regulacja siły nawiewu w kabinie. W podsufitce masz takie pokrętło. Pierwszy stopień jest silniejszy natomiast drugi słabszy ;)

kazikow    8

Możecie mi wytłumaczyc z wcześniejszych postów co to jest za przycisk do zapalenia zimnego silnika, występuje on w 7211 czy 7011?

igorass    32

Przy pompie w starszych Zetorach (i chyba także w 7011) występuje taki przycisk który po wciśnięciu przed uruchomieniem silnika zwiększa radykalnie dawkę paliwa, a dezaktywuje się przy poruszeniu gazem nożnym bądź ręcznym, patrząc na pompę z boku jest on montowany z przodu przed sekcjami.

strzymek    15

na tą pompe z przyciskiem w serwisie mówią że to pompa od "majora" po prostu stary typ pompy przyciskiem blokuje sie szyne w pompie wtryskowej

tommy66692    38
Możecie mi wytłumaczyc z wcześniejszych postów co to jest za przycisk do zapalenia zimnego silnika, występuje on w 7211 czy 7011?

Występuje tylko w 7011 ;) Zwiększa dawke paliwa, przez co dostaje "kopa" przy odpalaniu, kiedyś brat zapomniał wcisnąć tego przycisku i kręcił baardzo długo i zapalił z wielkim bólem-dodam ze bylo to lato.

DarekD    60

w 7211 dawka rozruchowa ustawia się automatycznie po zatrzymaniu pompy , "Rexil" , co chcesz z tej instrukcji ?

nowy

RexiL    0

Czy jest jakas swieca żarowa czy cos podobnego by podgrzac silnik przed rozruchem i jak ja włączyc

tommy66692    38

Nie ma swiecy jest grzałka ale zaznaczam że nie w kazdym modelu, u mnie jest nie wiem jak u Ciebie, jesli jest to powinna się znajdować od strony pompy paliwowej blisko kabiny ;)

tommy66692    38

No teraz to nie bardzo ;) U mnie jest ona zatykana z wierzchu plastikiem, po jego zdjęciu wygląda to jak wtyczka do gnizadka czyli dwa "bolce".

RexiL    0

dziekii jutro zobaczeee

Mogłby mi ktos pokazac fotke gdzie sie znajduje grzałka w 7011 albo jakos inaczej PilnE!

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez adasmaratonczyk
      Witam posiadam fordson super major z 1963r i mam problem z pompa paliwowa, proszę o pomoc czy można znalesc gdzieś ja do kupienia lub zamiennik. 
    • Przez norbert179
      Witam! Posiadam zetora proxime plus 110. Rewers wtecznego bardzo ciezko wchodzi i zgrzyta. Prawdopodobnie przyczyna jest Synchronizator i moje pytanie czy ktos to wymienial? Mial bym kilka pytan 
    • Przez Heniu95
      Witam wszystkich zgromadzonych,
      Chcę kupić ciągnik rolniczy z podanych, New Holland t6030 lub Deutz fahr k420 lub Fendt 411 lub Zetor 11441
      I teraz jeśli moglibyście powiedzieć coś o tych ciągnikach i który z tych czterech jest najlepszy, jak jest ze spalaniem, awaryjnością  i dlaczego dany ciągnik to byłbym wdzięczny. Jestem otwarty na różne opinie. Ciągnik pracowałby na 40 hektarowym gospodarstwie, jako główny ciągnik tzn. orka, siewy itp .
      Pozdrawiam 
    • Przez chudy14145
      Witam.mam taki problem z zetorem 7211.w pewnym momencie przy orce zniknely biegi wsteczny 1 2.Mozna wrzucic jeden z tych biegow i po puszczeniu sprzegla ciagnik jest jakby na luzie dalej,na polowych i drogowych jest tak samo.sciagalem pokrywe skrzyni w kabinie i nie widac zeby ktores z ciegien bylo urwane.tryby tez nie wygladaja na zuzyte.nie bylo zadnych oznak awarii wczesniej zadnych zgrzytow itp.Ma ktos pomysl co sie moglo stac?od czego zaczac szukanie przyczyn awarii?
    • Przez Elyseo
      Witam. Tak jak w temacie kupię prawy błotnik do Zetora 5011.