Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

a myslisz ze ten cielak ten miesiac to rosnie za darmo gdyby byl na mleku to 30 dni razy 10l masz 300l x 1.20zl to masz 360zl czyli powinien kosztowac 760 ale liczac preparat wyjdzie taniej ale cielak nie bedzie taki Według mnie mylisz pojecie handlarza bo hndlarz to kupi jak najtaniej w jednym miejscu i napewnoi nie bawi sie w miesieczny odchow tylko za dzien czy dwa jak zbierze partie jedzie w miejsce gdzie sa drozsze i handluje bo gdyby robili tak jak ty mowisz to nic by z tego handlu nie mieli liczyc robote ,mleko lub preparat i transporty to gra nie warta swieczki by byla dla nich

Handlarz to jezdzi do nas okolo 170km w jedna strone ma tyle w nasz region i zbiera okolo 10sztuk tyle mu wchodzi a u nas nie problem tyle zebrac bo jest sporo hodowli i wiekszosc mleczarzy nie chowa opasow i placi za tygodniowki 500-700zl i wiezie w swoje strony sprzedaje za 800-1100zl i to jest wlasnie handel i my nie narzekamy bo u nas ci posrednicy co jezdza to za nic by nie dali takich pieniedzy za tygodniowke i on tez nie bo zarabia dlatego sie dziwie bo jak ktos ma duza hodowle opasow to warto samemu pojechac w regiony gdzie jest krow sporo i samemu zebrac sobie partie

Edytowane przez komodo
Opublikowano

A ja z zachodniej wielkopolski blisko mam do dolnośląskiego jak i lubuskiego:) i są dosyć drogie cielęta muszę jeszcze popytać, ale ogólnie drogo. @komodo byłbyś w stanie uszykować kilka ładnych sztuk?

Opublikowano

Racja ceny są rózne to prawda zalezy to od regionu kraju ,konkretnie kupiła to w Głuszycy obok Wałbrzycha ,jeszcze jeden dostał biegunke ale wyszedł cało

Mozliwe ze teraz wszyscy czekaja na dotacje ,bo przymrozki z zimy 2011/12 przycisło wielu z nas

Nie chciałem nikogo urazic swoją wypowiedzią ,ale takie są u nas w kotlinie kłodzkiej ceny

Opublikowano

Udało mi się kupić byczka ncb,dwutygodniowego za 700 zl,i jałóweczki też dwutygodniowe,jedna po limuzynie a druga po BB za 1300 obie.Za taką cenę i ich kondycje mam zamiar jeszcze w tym roku zamiar kilka sztuk kupić.Jakoś drugi rok świetnie sobie radzę bez handlarzy:)

Opublikowano

Ja kupuje na razie byczki od handlarzy i nie narzekam wiem że oni zarabiają na sztuce ok 200-300zl ale to też jest ryzyko jechać kupić przywieść i sprzedać.

Opublikowano

Jutro z ojcem jade po 8 jałówek limousine.Waga 200-250 kg a cena 2400 zł za sztuke.Opłaca sie?

 

Jutro z ojcem jade po 8 jałówek limousine.Waga 200-250 kg a cena 2400 zł za sztuke.Opłaca sie?

 

Jutro z ojcem jade po 8 jałówek limousine.Waga 200-250 kg a cena 2400 zł za sztuke.Opłaca sie?

 

Jutro z ojcem jade po 8 jałówek limousine.Waga 200-250 kg a cena 2400 zł za sztuke.Opłaca sie?

 

Jutro z ojcem jade po 8 jałówek limousine.Waga 200-250 kg a cena 2400 zł za sztuke.Opłaca sie?

 

Jutro z ojcem jade po 8 jałówek limousine.Waga 200-250 kg a cena 2400 zł za sztuke.Opłaca sie?

Opublikowano

A wie ktos po ile sa Szarolezy i jakie one potrzebuja warunki bo slyszalem ze im wystarczy np. mala wiata i pastwisko

 

a u mnie ostatnio handlarze nie mogą sprzedać cielaków kupiłem 5 mieszańców za 4800 w tym 2 sztuki około 80kg a jeszcze miał 2 sztuki do sprzedania mówił że już dwa dni je sprzedaje brak kasy- wszyscy czekają na dopłaty. Tak że jeśli ktoś mówi ze po 700 zl to desperat to chyba sam winduje takie ceny. Hf można kupić od rolników u nas po 750-800. Jak zacząłem prowadzić moje gospodarstwo to kupowałem cielaki po 300-350zł a sprzedawałem po byki po 2000 czyli średnio 6 cielaków za byka i tak do dzisiaj tego się trzymam kupuje średnio po około 900zł a sprzedaje ostatnio dostałem średnio po 5600 więc nie przeliczam na "100l ON"

u nas to HF od znajomego morzna po 500/600 zl

Opublikowano

aro321 na moje to mugl bys kupic za 900 zl to warto ale ciekawe do jakiej wagi dociagna maskymalnie?

 

Zależy, jak długo chcesz trzymać, ale do tony mogą. Kupuj , kupuj. Cena bardzo atrakcyjna moim zdaniem.Ja sprzedawałam po 1200 PLN jałówki i byczki. Teraz, żeby wprowadzić obcą krew w stadzie kupiłam cielątko za 1500 i jechałam po nie 200km.

Simentalery są bardzo wdzięcznym materiałem do hodowli i do opasu też.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez Raczo
      Zaciekawił mnie ten sposób hodowli. Czy ktoś z was trzyma cielaczki w iglach? Podobno dzięki temu cielaki są zdrowsze i odporniejsze. Jak to z tym jest ? Z góry dzięki .
    • Przez Bercik92
      Witam. mam 6 małych byczków 1-2 miesiecy u prawie wszystkich cielaków łzawia oczy że normalnie widać ich sciezki...nic nie było widać aby coś tam u nich w oku siedziało(oko tez nie jest zaczerwienione itp.)..problem pojawia sie co jakis czas...raz łzawia raz nie...tak to ogólnie to są zdrowe cielaki...wszystkie maja apetyt nie mam innych problemów prócz tych łzawiacych oczu..dodam ze w chlewni znajduje sie duza ilosc much kilkanascie sztuk potrafi oblezc jednegi cielaka
    • Gość
      Przez Gość
      Najbardziej aktualne ceny cieląt przeniesione do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72467-ceny-cielat-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach cieląt w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/9715-jakie-sa-u-was-ceny-cielat/
       
       
       
      Konrad to firma mająca siedzibę w Łomży i 2 filie.http://phkonrad.com.pl/
    • Przez baranek
      Witam. Mam byczki w wieku 3 miesiące, dostają jeszcze mleko dwa razy dziennie po półtora litra, siano do woli, woda do woli i śruta po półtora kg na dzień na sztukę rano i wieczorem po 0.75 kg. Chodzi mi o skład tej treściwej... Jest to na chwilę obecną 50% jęczmień, 50% sucha kukurydza plus do tego Meggi koncentrat dla cieląt plus Dolfos C witaminy. Zmienili byście coś w tej treściwej?
      Zaznaczam, że cielęta zdrowe i przybierają na wadze.
    • Gość BestZetor
      Przez Gość BestZetor
      Witam ! Zwolniło się trochę miejsca w oborze i pomyślałem o kontraktacji cieląt. Szukałem trochę informacji na forum, ale nie zadowoliły mnie. 
          Myślałem o kontrakcie z Sokołowem, ZMBM Kobylin, Dobek, Biernacki. Chciałbym się dowiedzieć dokładnie ile cieląt trzeba brać, czy trzeba za nie płacić, czy są zdrowe oraz poznać wasze opinie i informacje. Może polecacie jakąś inną firmę ?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v