Skocz do zawartości
Maniek

Podnośnik w Mtz 82

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Maniek    5

Po zakupie agregatu uprawowego 3,2m pojawił sie problem z podnośnikiem bo zabardzo niechce go unieść a waży około 700kg. Podniesie troche i jak bujne go to troche jeszcze uniesie. I tu pojawią się moje pytania, po pierwsze czy olej od podnośnika jest ten sam co do hydrauliki zewnętrznej? Po drugie czy jest jakiś filterek który mógłby sie zapchać? Czy to już oznaka o padniętej pompie? Za waszelkie info dzięki. :P

Wiadomość z agroFakt.pl

bogys    0

dżwignię od podnoszenia ustaw w pozycji "N", a następnie przesuń skrajną prawa dżwignię znajdująca się przy kierownicy w kierunku do siebie, powinien unieść.

Maniek    5

Jak podnosiłem to właśnie tak robiłem bo inaczej wogóle by nie podniósł ale ostatnio to już to nie pomaga.

bogys    0

rozdzielacz pod siedzeniem na złom,tak jak w moim.[czy przy tym rozdzielaczu są wycieki oleju,może trzeba wymienić oringi?]

tommmek    6
rozdzielacz pod siedzeniem na złom,tak jak w moim.[czy przy tym rozdzielaczu są wycieki oleju,może trzeba wymienić oringi?]

3 lata temu jak podczepilem agregat do swojego mtz to musiałem przestawić punkt zaczepienia na wieszakach dolnich tam są jeszcze jedne otwory podnosi o wiele lepiej ale w tym roku to juz musze robić przegazówki jak jest załadowany do pełna po 11 latch pewnie by trzeba pompe oleju wymienić na nową

ROLNIK7    16
dżwignię od podnoszenia ustaw w pozycji "N", a następnie przesuń skrajną prawa dżwignię znajdująca się przy kierownicy w kierunku do siebie, powinien unieść.

Dźwignia przy kierownicy - nią też można sterować TUZ-em??? Myślałem iż te dźwignie służą do sterowania hydrauliką zewnętrzną. Wiecie może czy przy moim Belarusie 820 z 2007r. tez idzie nimi sterować, jeśli tak to napiszcie mi jaka jest różnica pomiędzy tymi sposobami obsługi TUZ-u!

bogys    0
Dźwignia przy kierownicy - nią też można sterować TUZ-em??? Myślałem, że te dźwignie służą do sterowania hydrauliką zewnętrzną. Wiecie może czy przy moim Belarusie 820 z 2007r. też idzie nimi sterować, jeśli tak to napiszcie mi jaka jest różnica pomiędzy tymi sposobami obsługi TUZ-u!

w belarusie 820 jest inna instalacja hydrauliczna, i dzwigniami przy kierownicy nie da się sterować podnośnikiem.

ROLNIK7    16

Dzięki za odpowiedź, od razu było mi to dziwne bo nie wspomniano o tym w instrukcji obsługi, więc postanowiłem zapytać!

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Widzisz waga agregatu to nie wszystko,liczy sie równiaz długość maszyny i waga +dzwignia jaką tworzy stawia wymagania podnośnikowi.Jeśli masz podnośnik o śr 100mm to pozostaje ci probować przestawic zawieszenie cięgieł ,można jeszcze zmienić siłownik na 110mm.Miałem ten sam problem z agregatem 3,2 hydraulicznie skladanym ,w polu ciągnik sobie radził ,lecz w transporcie były kłopoty oraz podnoszenie resztką tchu i to po zmianie położenia wieszakow.

rozal22    15

tak zmiana cięgien na lancach też,

ale powinien jeszcze chłopak wymienić rozdzielacz i zerknąć do filtra oleju ale nie wymienić tylko kupić o większej przepuszczalności, czyli rzadszy.

Maniek    5

Dzięki za podpowiedzi ale już problem zarzegnany. Najpierw wymieniliśmy z tatą ten regulator od podnoszenia i nie potrzebnie bo całkowicie przypadkowo ojciec znalazł regulator ciśnienia w rozdzielaczu, troche podkręcił i jak ręką odjoł podnosi bez problemu. Tyle roboty rozbierania po koleji wszystkiego na marne, a wystarczyło tylko jedną osłonkę zdjąć.

boku27    222
Dzięki za podpowiedzi ale już problem zarzegnany. Najpierw wymieniliśmy z tatą ten regulator od podnoszenia i nie potrzebnie bo całkowicie przypadkowo ojciec znalazł regulator ciśnienia w rozdzielaczu, troche podkręcił i jak ręką odjoł podnosi bez problemu. Tyle roboty rozbierania po koleji wszystkiego na marne, a wystarczyło tylko jedną osłonkę zdjąć.

Tylko kolego z tym uwazaj bo jak źle podkręcisz to ci pompe rozerwie ciśnienie bedzie za duże a obrót tą srubką o niecały obrót to ponad 50 atm ciśnienia wiecej. Tak że sobie zegar lepiej załatw i zobacz jakie masz ciśnienie max to 180 atm. A też mógł ci przypchać ci sie ten otworek pod tym zaworkiem i też bedzie słabo podnsił. Pozdro :D

kamis    0

mam pytanie ? jestem od niedawna właścicielem nowego belarusa 820.1 zauważyłem ze podnośnik pomału opada czy to normalne zjawisko czy da się to wyeliminować

kamis    0
Wolno opadać może z powodu że olej jest za gęsty e albo też mam nowego tyle że 920.1. a gdzie kupiłeś?

birawit szczuczy ul.łomżyńska 24 tel 0862725882

sajan    1
birawit szczuczy ul.łomżyńska 24 tel 0862725882

JA również kupiłem mtz 820 w birawicie w Szczuczynie. Moj podobnie bez obciążenia opada bardzo powoli lub wręcz wogole, ale przy pracy z ważącą okolo 700 kg broną talerzową bez problemu z szybkością opadania:P

siwy11    0

MTZ nie podnosi na wolnych obrotach. Pompę wymieniłem. Wie ktoś co to może być?

A na dużych obrotach podnosi ?? tak szybko czy raczej pomału?? I czy próbowałeś tymi dźwigniami po prawej stronie kokpitu podnosić???

timasz    52

dobra panowie takie pytanko

podnosnik bez obciazenia mi podnisi gdy zwolnie dzwignie od podnosnika na neutral podnosnik opada co moze byc przyczyna ??????????????????????

co mi siadlo?

z gory dzieki za odpowiedz

sydney    32

Ja bym powiedział, że siłownik nie trzyma, może masz jakiś przeciek. a jak ma ciężko to podnosi i nie opada?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się