Skocz do zawartości
News
krystek1992

Połączenie dwóch kultywatorów.

Polecane posty

krystek1992    7

Szukam jakiegoś pomysłu jak spiąć dwa kultywatory po 2.5 metra w jeden 5 metrowy. Najlepiej żeby każdy kultywator pracował oddzielnie na boki co będzie pomagać w uprawie górek i dołków na polach. Zrobienie sztywnego o szerokości 5 metrów może spowodować że w dołku ciężko będzie zakultywatorować jego środek. Jakieś pomysły? Proszę o pomoc.

Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

... walczą dzielnie.

izydor6280    637

belka spinająca u-902, dostępność i cena odstrasza, chyba lepiej samemu coś takiego zlepić

med2_unia-grudziadz-u902_10789_49_171892

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

Wiadomość z agroFakt.pl

akmaly    238

Jak potrzebujesz aby oba pracowały niezależnie musisz dorobić górną ramę. Takie belki i inne wynalazki wg. mojej opinie się nie nadają. Zrobisz niezależny a jeszcze można jakieś sprężyny dać i docisk co by lepiej to pracowało.

DTaras    314

Będziesz to i tak składał więc najlepiej gdybyś na jednym nadbudował składane ramy a siłowniki zabudował na kolumnie mcphersona. Po rozłożeniu siłownika kolumna pozwoli ugiąć się ramionom na tyle, że środkowa rama osiądzie w dołku bo będzie ciężka... Jeszcze można kopiować kołem podłoże i aktywnie regulować zagłębienie hydrauliką ale to już bardziej skomplikowane.

krystek1992    7

Panowie dziękuję za podpowiedzi tylko jakoś ciężko mi to wyobrazić. Prosiłbym o jakieś poglądowe fotki tak plus minus.

Belka spinająca pierwsza klasa tylko ma minus- nie będą pracować oddzielnie tylko jako jedność... Ale dziękuję za podpowiedzi Panowie :)

Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

... walczą dzielnie.

kizak    100

Tam chyba widzę dwie tuleje,i na moje ślepe oko wygląda[metoda wychyłu],podobnie jak przy przetrząsaczu np. 5.40 szerokości,i to akurat by było dobre,każdy kultywator,trochę niezależny :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kubotadzikr
      Doradzcie jak zrobić szybszy wypych taśmy w przyczepie samozbierajacej jedno osiowej 7
    • Przez kellyq
      Dłubię sobie sadzarkę coby na wiosnę mnie krzyż nie bolał, dwurzędowa pod c330 z podsiewem nawozu. Konstrukcja nie jest jakaś wyszukana bo sklejam z tego co mam. Jutro wstawię fotki.
    • Przez ursus-moc
      Witam kupię ładowacz stacjonarny elektryczny do obornika woj małopolskie
    • Przez jejku
      jakie macie patenty na łuskanie kolbach kukurydzy mam tego klatki i nie chce mi się ręcznie a łuskarki nie opłaca się teraz kupować
    • Przez crystal169
      Witam, od poprzedniej wiosny szukam, siłownika do liniowania u dealerów i jak juz znalazłem okazało sie ze kosztuje około 12 tys netto, odrazu cena mnie odrzuciła. Ale tak teraz myślę co by było gdybym zakupił siłownik dwustronnego działania o odpowiedniej długości, podłączył go do kostki od obrotu jak to jest oryginalnie, (zaznaczam tu że w kostce obrotu mam 3 zaslepione śrubą otwory od dołu kostki.
      Teraz takie pytanko, czy ktoś robił taki eksperyment może, albo zna sie lepiej na działaniu takich kostek, czy nie rozreguluje jej jesli tam odkręce te śruby aby sprawdzic czy idzie olej.Pozdrawiam

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.