maciek56

Problem z Bizonem

Polecane posty

maciek56    4

Witam Panowie. Mam problem ze swoim Z056, otoz problem polega na tym ze Bizon gubi duzo ziarna. Ziarno nie gubi sie na sitach lecz wylatuje przez sieczkarnie. Napiąłem pas od wytrzasaczy, opucilem fartuch na wytrzasaczach, obroty na mlocarni 1000, klepisko sciagniete do konca a ziarno caly czas wylatuje z wytrzasaczy prosto na sieczkanie . Nie mam juz pomyslow co moze byc tego przyczyna. Doradzcie cos Panowie bo juz skonczyly mi sie pomysly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Kolego masz za mocne zboża i bizon nie jest w stanie tego przerobić, czas na zmianę kombajnu ;p

Dobra odpowiedz.Dziwne że inne zachodnie kombajny nie gubią ziarna a rosną poplony po nich że aż miło ale przerób mają bardzo duży.Powiem tylko tyle obroty na młocarni 900 i wolniej jechać i jak masz dodatkowe grzebienie na wytrząsaczach to je wyrzuć i zależy jakie zborze kosisz to sprawdź czy otwarło już portki żeby się dodrze wymłacało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Klepisko skręcone sprawdzałeś to czy patrzysz na skalę, w jakim stanie klepisko może przegięte.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek56    4

Wytrzasacze sa czyste, zakonczenia na wytrzasaczach tez sa. Gdy jade wolniej to poprostu mniej leci do zbiornika. Mam te dodatkowe grzebiebienie na wytrzasaczach, sprobuje je jutro zdemontowac.


Klepisko skrecone w takim sensie ze juz nie idzie ukrecic korba. Klepisko jest w dobrym stanie, ma ostre krawedzie, nie ma u nas kamieni na polach takze pogiete tez nie powinno byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bbolas    2

znawca nie jestem ale gdzieś jest bład....po pierwsze wilgotność zboża...II to szczelina miedyz cepami a klepiskiem...III wygięcie klepiska lub cepów ?? IV nie takie obroty lub szczelina??....jesli bedzie wygiete klepisko i to nie duzo 2/3 mm i to juz robi robote ..potrafi zgubic ziarno....kazdy cep powinien byc w równej odległości (znajdz temat o wymiarze)...u mnie akurat ustawiam ze zawsze jakas "połówka" ziarna zostaje...jak dużo połówek zostaje to dopiero popuszczam klepisko ale tak aby nie zostało w kłosie...z sieczkarnia zawsze cieżko ustrawic bo mieli ale zobacz czy nie lezy juz na polu lub za hederem.....na polu nie dasz rady nic chyba ze recznie pozbierasz a za hederem to dziurawy heder lub błedne obroty motowideł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atrakcyjnyK    0

mam pytanie w bizoniez-56 jak młóce zboze to co chwile dławi mi sie na bebnie jade wolno pasy jezdne wymienione oraz  takze koło jezdne. Jaka przyczyna moze byc dławienia sie kombajna obrotymam 1100.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon zo56 jak zwiększyc jego wydajność ja jestem troche magik  wiem to i owoo bizonie wiem wszystko tylko jak zwieszyć jego wydajność wiecię piszczie 
    • Przez SebastianPycia
      Witam. Dzisiaj zauważyłem że w miejscu zaznaczonym na biało na zdjęciu lecą iskry podczas pracy młocarni i hedera, a tam gdzie na niebiesko zaznaczone, tylko po drugiej stronie to koło pąsowe jest strasznie gorące. Do tego było czuć jakby dym palącej się trawy. Po zgaszeniu bizonka z gardła zaczęło się lekko dymić. Czy to łożysko czy może coś innego??


    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj