Heniekii

JD1470-Urywający się wentylator chłodnicy silnika

Polecane posty

Heniekii    2

Witam

 

Jak w temacie mial ktos taki przypadek spowodowany siadaniem lozysk na wentylatorze?

Ostrzegal mnie czlowiek z serwisu przed tym zeby sprawdzac okresowo stan tych lozysk bo ponoc oni mieli takie 2 przypadki i ich zaprzyjaznione  inne serwisy terz i gdy w pore sie ich nie wymieni to wentylator potrafi sie urwac i zniszczyc chlodnice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10

Kolega w zeszłym roku mial ten problem. Lepiej to sprawdzić bo koszty ogromne jak sie wentylator urwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3884

Potwierdzam problem
U mnie w 3 sezonie sie objawiło na szczęście usłyszałem ze coś napierdsls przy komorze silnika i zjechałem, cześć droga bo nie da sie wymienić łożyska tylko cała piastę trzeba zmieniliśmy łożyska na polskie
W kolejnym sezonie problem wrócił w tym sezonie wymieniłem piastę koszt Ok 450e ale póki co chodzi
Jak dobrze pamietam tego paska sie nie napina on tu sam przechodzi przez wszystkie akcesoria silnika i od razu ma swoje napięcie
Wg mnie skoro teraz przychodzi nowa Piasta to jd znalazł w tym większy problem inaczej sprzedawaliby tylko łożysko


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

Z tego co mi mowil serwisant to w strszych wersjach byla inna piasta i lozyska i problemu nie bylo

 

Yacenty

dobrze rozumiem ze za pierwszym razem zmieniles lozyska a za drugim juz cala piaste z lozyskami?

 

i inna jest ta piasta od tej pierwszej? ma wieksze lozyska czy cos?

 

i jescze jedno pytanie jak te lozyska ci piszczaly to mialy luz czy nie?i czy moze zajzales do nich czy mialy smar 

 

tam jest zamontowany napinacz jak w samochodzie ktory regoluje moc napiecia paska

 

wedlug mnie jd powinien zrobic akcje serwisowa i wymienic wszystkim wadliwa czesc na nowa tak jak to sie dzieje w samochodach osobowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3884

Jak zauważyłem problem to wiatrak napierdalal w obudowę łożysko miało taki luz ale jeszcze trzymało wiatrak
Najpierw na własna rękę zmieniłem łożyska na polskie podobne.
W tym roku przyszła nowa Piasta
Piasta jako taka jest mniejsza od tej starej
O muszę poszukać tego napinacza
Jasne gdyby jd zrobił akcje serwisowa to pewnie ta cześć by kosztowała z 150-200e i byłoby po sprawie a jak ujębie sie wentylator to chłodnica kosztuje ponoć 11tysiecy a to boli


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

a jak kupywales lozyska to wzioles pod uwage ze lozyska szybkoobrotowe sa inaczej oznaczone i maja inna tolerancje luzu bo to jest wazne.

 

dobrze wiedziec bo ja u siebie pasek sciagalem i profilaktycznie sprawdzalem luz i luzu nie ma wogole jest lekkie przyszumiewanie ale tak to i na nowych jest wiedz pasek zalozylem i nic nie robilem ogulnie w instrukcji jest schemat jak pasek powinien byc dokladnie zalozony a gdy odkreci sie ta klape na 2x13klucz i wtedy widac wentylator to pod nim a nad pompa wody jest rolka na dwigni w bok wystarczy wlozyc sama grzechotke i zluzowac pasek i po sprawie

 

11tys to przesada i to za blad producenta

 

jd zaczyna odwalac lipe i obarcza nas jescze kosztami i miej zaufanie do tej marki po takim czyms juz wiecej kombajnu JD bym nie kupil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10

Urywający się podsiewacz, i ogólne z nim problemy. Łożyska na sieczkarni. Palące się elektrozawory, spore problemy sprawia klimatyzacja i rożnego typu czujnik.
Wszystko zależy ile robisz nim hektarów

Edytowano przez marian892

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj