Skocz do zawartości
seba8882

Problem z mtz 52

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
seba8882    0

problem polega natym ze w chłodnicy pojawia sie cisnienie az wywala korek szybko rosnie temperatura i na pierwszym tłoku jest woda wydaje mi sie ze to głowica bo tuleja jest cała i tu jest drugi problem mam silnik D 60 i jesli bym chcial kupic głowice to czy ta od silnika D 50 jest taka sama? bo po numerach na głowicy wychodzi ze tak ale moze ktos to praktykował :D

jahooo    246

A jak zdiagnozowałeś, że to głowica ? Może być uszkodzona uszczelka pod głowicą, uszkodzona tuleja, uszkodzona tulejka na wtryskiwaczu. Zawieź najpierw głowicę do zakładu. Jak kupisz drugą, to też będziesz ją musiał oddać do sprawdzenia i splanowania.

Jesli tuleja ma mikropęknięcie, to ciężko to na oko zobaczyć, zazwyczaj pęka w poprzek, ale punktowe wżery też się zdarzają. Często tak małe, że gołym okiem nie widać.

Głowica D50 jest identyczna z D60. W sumie w określeniach technicznych D60 nie istnieje, to połączenie bloku D-240 MMZ z resztą silnika D-50, czyli wał, pompa oleju, pokrywa rozrządu, filtr oleju, głowica itp

Jeśli masz fundusze, to przy okazji zmiany głowicy pokusiłbym się o zmianę tulei i tłoków na D-240 - mocy ciut przybędzie (nie na 82KM, ale tak około 70 bez modyfikacji pompy i wału, bo pewnie masz bez przeciwwag)

Edytowano przez jahooo

seba8882    0

wymieniłem tłoki,tuleje,głowice,wtryski + przewody pokrywe zaworow  jak narazie odpalilem problem z temperatura znikł ale ciezko odpala i pytanie pompa paliwowa moze zostac ta co jest?? lub jakas regulacja? 

Edytowano przez seba8882

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się