Skocz do zawartości
wsk233

Probelm z miedzą

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie
galeria
Miedza

wsk233    0

Witam, mam taki nietypowy problem, mieszkam w województwie lubelskim pow. opole lub. i mam pole uprawne obok mojego szanownego sąsiada, mam tam pszenicę, rzepak, ale planuję wsadzić porzeczki, i mam taki problem otóż moje pole jest w takim zagłębieniu względem jego działki, jego działka to działka budowlana z zabudowaniami a dalej pola uprawne, ale do rzeczy, na tej miedzy między moim polem uprawnym a jego budynkami oddalonymi o jakieś 10 m od miedzy rosną drzewa krzaki co tylko można sobie wyobrazić i przez to ja nie mogę tego pola uprawiać gdyż wszystkie drzewa z tej miedzy powalają się na moje pole niszcząc przy tym moje ogrodzenie przy tym polu, uprawiając to pole kilka już razy zniszczyłem sobie lusterka, a niedługo te drzewa rozwalą mi ogrodzenie (już kilka razy nawałnica zniszczyła mi słupki w ogrodzeniu), proszę o poradę czy mogę go zmusić do wycięcia tych drzew, dodam od razu że osobista prośba nic nie da (taki człowiek, są ludzie i parapety). Z góry dziękuję o odpowiedź.

BUSTED    57

jeżeli gałęzie wystają na twoje to powiedz mu żeby je ściął najpierw słownie jeżeli nie pomoże to na piśmie i wtedy jak w czasie dwóch tygodni nie usunie to sam możesz ściąć

koloas    3

Miałem ten sam problem tylko mój sąsiad przyszedł sam i powiedział że jego brzoskwinie sa do płotu reszta moja wiec zostały i można żyć

Wiadomość z agroFakt.pl

wsk233    0

W moim przypadku nie jest tak łatwo, mówiłem mu już kilka razy a to taki człowiek że jeśli tylko może tobie zrobić na złość to nie przepuści okazji.

jacek1296    67

Wysyłasz do niego pismo za potwierdzeniem odbioru, w którym dajesz mu termin (dajmy na to 3tyg) na przycięcie drzew. Postrasz, że wystąpisz o odszkodowanie za zniszczone ogrodzenie. Jeśli tego nie zrobi, bierzesz normalnego sąsiada na świadka i tniesz wszystko równo z miedzą.

Adrian_K_90    59

U nas każdy przycina wszystko co wystaje na jego działkę. Jak jednak jest w sensie prawnym? Czy gałęzie które wystają, należą do właściciela działki na której stoi drzewo?  

romek6340    203

Post 7 wszystko w tym temacie wyjaśnia. Jak nie da się dogadać z sąsiadem to, jak wyżej, co możesz to do podcięcia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez coolman111
      Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?

Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
      Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/

Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez jestem_z_miasta
      Cześć, 
      mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
      I nie wiem co z tym zrobić. 

Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 

Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 

Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  

dzięki!
    • Przez Arni
      Czy musieliście zrobić plan i dostać pozwolenie od sąsiadów żeby zrobić dach na oborze?
      Jak to było u was?

Pozdro Arni
    • Przez xPatrx
      Siema! Jak się odnosi prawo do jazdy traktorem z pasażerem?? Mówię o takich zwykłych ciągnikach jak T25, c330, c360, itp? Bo wiem, że te nowe mają wbudowane 2 siedzenie.