Skocz do zawartości
agrolublin

Żniwa 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Żniwa
agrolublin    29

Jako że już za niecały miesiąc zaczynają się żniwa to otwieram temat gdzie każdy może wypowiedzieć się o obecnej sytuacji na polach jak i o żniwach i plonach.Zapraszam do dyskusji.

wilhelm    401

Kolega pozwoli jednak, że o plonach wypowiemy sie troszeczkę później :P

Wiadomość z agroFakt.pl

patryk741    26

oczywiście ja to mówię że powiedzieć ile naleciało może powiedzieć jak ma się pod dachem :D

Szymi40    451

Ciekawe  jak to  będzie  w tym roku  z  ha.  w  tonach-metrach  czy  kilogramach.....  zapowiada  się  najgorszy rok  jak do tej pory-,  

zetorki12    4216

Na AF to jak w poprzednim - normalnie z ha 12ton , ale że susza to tylko10 B) .

ZETOR TEAM

Renault85-15TX    176

Rok tragiczny to i plony poleca. Pierwsze mrozy, teraz susza a i chwasty w tym roku ciężko zwalczyć, grzyb też ciężko opanować, jeszcze jakieś owady nad jęczmieniem latają jak w ulu huk i plony będą mizerne. 

Vixa balet :D

same110    66

Nie wiem jak.U założyciela tematu Ale.U nas żniwa nie prędzej niż początek sierpnia

Przemekb    0

Miotła zbożowa wybiła i ti dość dużo miejscami nie widać pszenicy Ale pod spodem jest i było pryskane 2 razy od miotły Ale plon pszenicy na około 7 T zapowiada się

Agrocase

kuba55    447

wielkpolska  za tydzien  chcemy zaczac mlocic jeczmienie ozime 

coraz gorzej

PeterG14    115

Za tydzień pewnie jęczmień będzie dobry, już jest twardy i zwisa ku dołowi. Kilka rzepaków po desykacji nawet widziałem.

falcon83p    5

Witam. Jadąc dziś drogą 46 na opolszczyźnie widziałem juz trzy kombajny w boju, chyba a jęczmieniu, ale pszenice już tez dochodzą w tym rejonie.

wojtal24    242

ja tez widziałem dziś jak jechałem ktoś gruberowal rzysko po jeczmieniu ozimym a ja myślę część grochu za tydzień bo w czwartek go przyjąłem na z dosuszenie i zaklejanie

ZETOR TEAM

szymileszyk    1

Kujawsko pomorskie, powiat nakielski żniwa uważa za otwarte. Jęczmienie ozime w trakcie koszenia.
post-192696-0-76111900-1467581677_thumb.jpg

Taurus83    156
(edytowany)

dzisiaj rano w okolicy Ziębic widziałem jak ktoś robił podorywkę a wieczorem w okolicy żarowa(świdnica) cieli jęczmień.za kombajnem się nie kurzyło nawet. na sąsiednim polu był na wpół zielony jeszcze

Edytowano przez Taurus83

U mnie w okolicy Opola już większość jęczmienia jest skoszona U mnie wychodzi  około 6,5 t/ha Reszta zbóż też zapowiada się dobrze no ale zobaczymy :)

Kondzio55    28

Ja rzepak juz desykowałem.Zyta na slabszych ziemiach prawdopodobnie w nastepnym tygodniu pójdą,rzepaki wczesne też w nastepnym tygodniu jesli bedzie ciepło.

agrolublin    29

Za tydzień pewnie wjezdzam w rzepak jeśli deszczu nie będzie bo narazie pada ale podobno w tym tygodniu mają być upały

lukaschels    57

ja również w rzepak spróbuję w piątek albo sobotę chyba że deszcz nie pozwoli. Ogólnie zboża już dojrzewają i wydaje mi się że jare szybciej pójdą pod kosę, zaraz po rzepaku.

Wczoraj widziałem pierwszy kombajn w rzepaku Myślę że w przyszłym tygodniu pszenżyto  będzie już do koszenia 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez piozz
      Jak wyglada sytacja u was z wnioskami suszowymi w gminach,jakie straty wpisujecie we wnioski oraz kiedy komisje ruszaja w teren ?
    • Przez KamilMaj
      Sprzedam pszenżyto 2 siew po kwalifikacie ładne ziarno oraz żyto Lokalizacja Świętokrzyskie, Kielecki, Raków
    • Przez Karolloo
      Serdecznie witam wszystkich forumowiczów,   W ubiegłym tygodniu mój wujek, który prowadził gospodarstwo rolne dostał poważny udar - na tyle poważny, że nie jest w stanie prowadzić samodzielnie gospodarstwa. Nie wiadomo czy jeszcze kiedykolwiek będzie mógł.   Z racji, iż wujek był kawalerem nie ma osoby, która mogłaby poprowadzić jego gospodarkę, zatem w porozumieniu z resztą rodziny postanowiliśmy, że podejmiemy się prowadzenia kilkunastohektarowego gospodarstwa wujka, szkoda żeby się zmarnowała.   Z tego co się zdążyliśmy zorientować i popytać sąsiadów wujek posiadał następujące maszyny: agregat uprawowo-siewny, brona talerzowa, pług, kultywator, siewnik, rozsiewacz, opryskiwacz, brony, ślepe, rozrzutkę do obornika, ładowacz, ciągniki, przyczepki. Jeżeli coś pominąłem to dopiszę.   Wujek oprócz roślin typu ziemniaki, buraki, jęczmień, pszenica i łąki - trzymał również parę świnek i byczków na sprzedaż.   Z racji, iż nikt z nas nie zajmował się nigdy uprawą roli, ani nie ma wykształcenia rolniczego, mam do was ogromną prośbę. Czy moglibyście napisać co, w jakiej kolejności robi się na polu, jakie zabiegi, jakimi maszynami etc., krok po kroki jeśli się da.   W naszym rejonie żniwa jeszcze w trakcie, ciągle pada.   Jeśli bylibyście tak uprzejmi i zechcieli pomóc, to czekam na wasze odpowiedzi co robić, od czego zacząć, jakie maszyny, jakie uprawy, jak przygotować pole - co po kolei, kiedy nawóz na pole, obornik etc, jakie uprawy najprościej wykonać.   Bardzo zależałoby nam na uprawie gospodarki po godzinach - po pracy. Oczywiście w miarę możliwości będziemy się kształcić w zakresie rolnictwa. Jesteśmy świadomi, że pierwsze kilka lat będzie dla nas mega wyzwaniem.   Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez johny1993
      czy wraz z wejściem ustawy azotanowej został wprowadzony obowiazek wykonywania prób glebowych czy nie ma zadnego zapisu mowiącego o tym?
    • Przez Famer21
      witam. mam okazję 20ton obornika konskiego za darmo, czy będzie dobry na pole pod zboża, rzepak?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.